UPDATE 11: Campionatul Național de Copii, ziua 9, proba 17: sabie masculin individual, categoria 12-13 ani. Finala: Andrei Zane (CS Riposta)-Rareș Ailinca (CSM Brașov) 10-7

Prima probă de sabie din cadrul Campionatului Național de Copii, de la Sala de scrimă Floreasca din București, este cea masculină individual, categoria 12-13 ani. 39 de sportivi s-au prezentat la start, iar ei au fost împărțiți în șase grupe preliminare. Toată lumea se califică pe tabloul principal de 64, unde vor începe eliminările directe.
Sponsorii concursului sunt:

Philips_SonicareReversed_logo_2014_RGB
aq
Logo_Henkel_RGB_v120i.jpg
Site-ul www.frscrima.ro vă va ține la curent cu toate evenimentele de la acest concurs.
Componența celor șase grupe preliminare este următoarea:

grupa 1 grupa 2 grupa 3 grupa 4 grupa 5 grupa 6
Vezi mai jos o galerie foto de la festivitatea de deschidere a întrecerii.

IMG_1934 IMG_1935 IMG_1936 IMG_1937 IMG_1938 IMG_1940 IMG_1941 IMG_1942


UPDATE, ora 10:00 – Rezultatele meciurilor din grupe sunt:

grupa 6 rez grupa 1 rez grupa 2 rez grupa 3 rez grupa 4 rez grupa 5


UPDATE, ora 10:30 – Rezultatele de pe tabloul de 64:
Cristian Grosu (CSS Unirea Iași) – Iulian Chioveanu (CSS Slobozia) 10-4
Răzvan Rădulescu (CS Dinamo) – Andrei Popinceanu (CS Dinamo) 5-10
Cosmin Agavriloaie (CSM Iași) – Matei Nica (CS Riposta) 10-1
Alexandru Mihalache (CSS Slobozia) – Victor Cotorogea (CS Dinamo) 10-9
Radu Rusu (CS Dinamo) – Ionuț Pascale (CS Dinamo) 10-0
Marius Stochirlea (CS Riposta) – Horia Rotariu (CSS Unirea Iași) 10-6
Nicușor Burlacu (CSS Slobozia) – Eduard Beldiman (CS Dinamo) 10-4.
Restul sportivilor sunt calificați direct pe tabloul de 32.


UPDATE, ora 10:49 – Programul partidelor de pe tabloul de 32 este:
Luca Pantea (CS Riposta) – Cristian Grosu (CSS Unirea Iași)
Dan Lepădătescu (CSS Slobozia) – Răzvan Botea (CS Dinamo)
Andrei Cupeș (CSM Brașov) – Mihăiță Cruțu (CSS Slobozia)
Ian Antonescu (CS Riposta) – Andrei Păștin (CS Dinamo)
Gabriel Zane (CS Riposta) – Andrei Popinceanu (CS Dinamo)
Nikita Stănese (CS Riposta) – Daniel Radu (CSS Unirea Iași)
Mihai Pavel (CSM Brașov) – Zhanggirk Nurlanuly (CR Riposta)
Cosmin Agavriloaie (CS Riposta) – Andrei Zane (CS Riposta)
Thomas Briot (CS Riposta) – Alexandru Mihalache (CSS Slobozia)
Matei Munteanu (CS Dinamo) – Tudor Cociș (CS Dinamo)
Bogdan Tudorache (CSA Steaua) – Andrie Mihnea (CSS Unirea Iași)
Radu Rusu (CS Dinamo) – Elton Dincă (CS Riposta)
Cătălin Prala (CS Dinamo) – Marius Stochirlea (CS Riposta)
Vlad Tonț (CSS Slobozia) – Liviu Lepădătescu (CSS Slobozia)
Călin Brănescu (CS Dinamo) – Eduard Andreescu (CSTA)
Nicușor Burlacu (CSS Slobozia) – Rareș Ailinca (CSM Brașov).


UPDATE, ora 11:19 – Rezultatele partidelor de pe tabloul de 32 sunt:
Luca Pantea (CS Riposta) – Cristian Grosu (CSS Unirea Iași) 10-3
Dan Lepădătescu (CSS Slobozia) – Răzvan Botea (CS Dinamo) 10-8
Andrei Cupeș (CSM Brașov) – Mihăiță Cruțu (CSS Slobozia) 10-2
Ian Antonescu (CS Riposta) – Andrei Păștin (CS Dinamo) 6-10
Gabriel Zane (CS Riposta) – Andrei Popinceanu (CS Dinamo) 8-10
Nikita Stănese (CS Riposta) – Daniel Radu (CSS Unirea Iași) 4-10
Mihai Pavel (CSM Brașov) – Zhanggirk Nurlanuly (CR Riposta) 10-3
Cosmin Agavriloaie (CS Riposta) – Andrei Zane (CS Riposta) 3-10
Thomas Briot (CS Riposta) – Alexandru Mihalache (CSS Slobozia) 10-8
Matei Munteanu (CS Dinamo) – Tudor Cociș (CS Dinamo) 10-4
Bogdan Tudorache (CSA Steaua) – Andrie Mihnea (CSS Unirea Iași) 10-2
Radu Rusu (CS Dinamo) – Elton Dincă (CS Riposta) 1-10
Cătălin Prala (CS Dinamo) – Marius Stochirlea (CS Riposta) 10-0
Vlad Tonț (CSS Slobozia) – Liviu Lepădătescu (CSS Slobozia) 6-10
Călin Brănescu (CS Dinamo) – Eduard Andreescu (CSTA) 10-4
Nicușor Burlacu (CSS Slobozia) – Rareș Ailinca (CSM Brașov) 3-10.


UPDATE, ora 11:23 – Programul partidelor de pe tabloul de 16 este:
Luca Pantea (CS Riposta) – Dan Lepădătescu (CSS Slobozia)
Andrei Cupeș (CSM Brașov) –  Andrei Păștin (CS Dinamo)
Andrei Popinceanu (CS Dinamo) – Daniel Radu (CSS Unirea Iași)
Mihai Pavel (CSM Brașov) – Andrei Zane (CS Riposta)
Thomas Briot (CS Riposta) – Matei Munteanu (CS Dinamo)
Bogdan Tudorache (CSA Steaua) – Elton Dincă (CS Riposta)
Cătălin Prala (CS Dinamo) – Liviu Lepădătescu (CSS Slobozia)
Călin Brănescu (CS Dinamo) – Rareș Ailinca (CSM Brașov).


UPDATE, ora 11:45 – Rezultatele partidelor de pe tabloul de 16 sunt:
Luca Pantea (CS Riposta) – Dan Lepădătescu (CSS Slobozia) 10-2
Andrei Cupeș (CSM Brașov) –  Andrei Păștin (CS Dinamo) 10-4
Andrei Popinceanu (CS Dinamo) – Daniel Radu (CSS Unirea Iași) 6-10
Mihai Pavel (CSM Brașov) – Andrei Zane (CS Riposta) 4-10
Thomas Briot (CS Riposta) – Matei Munteanu (CS Dinamo) 10-7
Bogdan Tudorache (CSA Steaua) – Elton Dincă (CS Riposta) 4-10
Cătălin Prala (CS Dinamo) – Liviu Lepădătescu (CSS Slobozia) 3-10
Călin Brănescu (CS Dinamo) – Rareș Ailinca (CSM Brașov) 1-10.


UPDATE, ora 11:48 – Programul meciurilor din sferturile de finală este:
Luca Pantea (CS Riposta) – Andrei Cupeș (CSM Brașov) 10-3
Daniel Radu (CSS Unirea Iași) – Andrei Zane (CS Riposta) 3-10
Thomas Briot (CS Riposta) – Elton Dincă (CS Riposta) 7-10
Liviu Lepădătescu (CSS Slobozia) – Rareș Ailinca (CSM Brașov) 5-10.


UPDATE, ora 12:03 – Programul semifinalelor este:
Luca Pantea (CS Riposta) – Andrei Zane (CS Riposta)
Elton Dincă (CS Riposta) – Rareș Ailinca (CSM Brașov).


UPDATE, ora 12:21 – Rezultatele din semifinale sunt:
Luca Pantea (CS Riposta) – Andrei Zane (CS Riposta) 7-10
Elton Dincă (CS Riposta) – Rareș Ailinca (CSM Brașov) 4-10.
Finala se va disputa, de la ora 12:35, între Andrei Zane și Rareș Ailinca.


UPDATE, ora 12:45 – În finală, Andrei Zane, de la CS Riposta, l-a învins pe Rareș Ailinca, de la CSM Brașov, scor 10-7.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here