UPDATE 5: Campionatul Național de Copii, ziua 8, proba 15: floretă feminin echipe, categoria 12-13 ani. Finala pentru aur: ACS Balestra1-CSTA1 45-16

1189

Campionatul Național de Copii a ajuns la a doua săptămână de concurs. Luni, 30 iunie, sunt programate două probe: floretă feminin echipe, categoria 12-13 ani, și floretă feminin individual, categoria 8-9 ani.
În Sala de Scrimă Floreasca din București, de la ora 9:00, opt echipe se vor duela pentru titlul de campioană națională la floretă feminin, echipe, categoria 12-13 ani, după cum urmează: ACS Balestra1, ACS Balestra2, ACS Balestra3, CS Satu Mare1, CS Satu Mare2, CSTA1, CSTA2 și CS Chimia Râmnicu Vâlcea.
Componența celor opt echipe concurente este următoarea:
ACS Balestra1: Rebeca Cândescu, Andreea Gheorghe, Crina Popa, Ilinca Rusu;
ACS Balestra2: Cătălina Apostol, Irina Barbu, Alexandra Stănescu, Karina Vasile;
ACS Balestra3: Andreea Guliman, Denisa Mănescu, Alexandra Tănase, Maria Tănase;
CS Chimia Rm. Vâlcea: Codruța Dobrescu, Ioana Popescu, Andreea Văcaru;
CS Satu Mare1: Cristina Anderco, Melissa Korossy, Briana Silaghi, Teodora Șofran;
CS Satu Mare2: Klaudia Figus, Diana Șuta, Teodora Turdean, Tamara Ulici;
CSTA 1: Emilia Corbu, Andreea Onu, Maria Unguranu, Denisa Velica;
CSTA2: Daria Băcalu, Anne Marie Briciu, Amalia Dumitru, Ana Maria Stroe. 
Site-ul www.frscrima.ro vă va ține la curent cu evoluția acestui concurs.
Sponsorii întrecerii sunt:

Philips_SonicareReversed_logo_2014_RGB
aq
Logo_Henkel_RGB_v120i.jpg
Programul partidelor din sferturile de finală este următorul:
ACS Balestra1 – CS Chimia Rm. Vâlcea
CSTA2 – CS Satu Mare2
CS Satu Mare1 – ACS Balestra2
ACS Balestra3 – CSTA1.
Partidele încep la ora 9:00.


UPDATE, ora 10:00 – Rezultatele din sferturile de finală sunt:
ACS Balestra1 – CS Chimia Rm. Vâlcea 45-5
CSTA2 – CS Satu Mare2 45-22
CS Satu Mare1 – ACS Balestra3 45-7
ACS Balestra2 – CSTA1 22-45.

Vezi mai jos o galerie foto de la primele partide ale zilei.

IMG_1823 IMG_1824 IMG_1825 IMG_1826 IMG_1827 IMG_1828 IMG_1829 IMG_1830 IMG_1831 IMG_1832 IMG_1835 IMG_1836


UPDATE, ora 11:43 – Programul meciurilor din semifinale și de pe mini-tabloul locurilor 5-8 este următorul:
Semifinale:
ACS Balestra1 – CSTA2
CS Satu Mare1 – CSTA1
Locurile 5-8:
Chimia Rm. Vâlcea – CS Satu Mare2
ACS Balestra3 – ACS Balestra2.


UPDATE, ora 12:43 – Rezultatele meciurilor din semifinale și de pe mini-tabloul locurilor 5-8 sunt:
Semifinale:
ACS Balestra1
– CSTA2 45-12
CS Satu Mare1 – CSTA1 31-45
Locurile 5-8:
Chimia Rm. Vâlcea – CS Satu Mare2 5-45
ACS Balestra3 – ACS Balestra2 26-45.


UPDATE, ora 12:47 – Programul finalelor sunt:
Locurile 1-2: ACS Balestra1 – CSTA1
Locurile 3-4: CSTA2 – CS Satu Mare1
Locurile 5-6: CS Satu Mare2 – ACS Balestra2
Locurile 7-8: Chimia Rm. Vâlcea – ACS Balestra3.


UPDATE, ora 13:57 – Rezultatele din finale sunt:
Locurile 1-2: ACS Balestra1 – CSTA1 45-16
Locurile 3-4: CSTA2 – CS Satu Mare1 21-37
Locurile 5-6: CS Satu Mare2 – ACS Balestra2 29-45
Locurile 7-8: Chimia Rm. Vâlcea – ACS Balestra3 27-45.