UPDATE 11: Campionatul Național de Copii, ziua 5, proba 10: floretă masculin, categoria 10-11 ani. Finala: Vlad Roșu (ACS Balestra)-Petru Surcel (ACS Balestra) 8-7

1240

A doua probă de floretă din cadrul Campionatului Național de Copii este cea masculină, categoria 10-11 ani. S-au înscris 24 de sportivi, care vor fi împărțiți în patru grupe de câte șase, iar apoi se va trece la eliminare directă pe tablou de 32.
Cei 24 de sportivi înscriși în această probă sunt:

cei 24
Site-ul www.frscrima.ro vă va ține la curent cu toate evenimentele de la această probă.
Sponsorii concursului sunt:

Philips_SonicareReversed_logo_2014_RGB
aq
Logo_Henkel_RGB_v120i.jpg
Vezi mai jos o galerie foto de la încălzirea sportivilor.

IMG_1718 IMG_1719 IMG_1720 IMG_1721 IMG_1722 IMG_1723


UPDATE, ora 13:12 – Componența celor patru grupe preliminare este următoarea:

grupa 1 grupa 2 grupa 3 grupa 4


UPDATE, ora 14:20 – Rezultatele meciurilor din grupele preliminare sunt:

rez grupa 1 rez grupa 2 rez grupa 3 rez grupa 4


UPDATE, ora 14:31 – Programul partidelor de pe tabloul de 32 este următorul:
Vlad Roșu (ACS Balestra) – liber
Antonio Răpan (CSTA) – Kristof Aigle (CS Olimpia)
Ionuț Stoe (CSS Triumf) – Daniel Albert (ACS Balestra)
Mihai Nițu (ACS Balestra) – liber
Gabriel Pavel (CSTA) – liber
Ilie Cocărță (CSS Triumf) – Teodor Coman (LPS Brașov)
Gruia Pascale (ACS Balestra) – Ștefan Marin (CSTA)
Radu Burcea (ACS Balestra) – liber
Tudor Rusu (ACS Balestra) – liber
Ciprian Olteanu (ACS Balestra) – Bogdan Curelea (CSS Ploiești)
Andrei Onuț (CSS Ploiești) – Luca Ioniță (ACS Balestra)
Petru Surcel (ACS Balestra) – liber
Radu Bălan (ACS Balestra) – liber
Emanuel Lazăr (LPS Brașov) – Rareș Ioniță (CSS Ploiești)
Alexandru Vârtic (ACS Balestra) – Horia Vasilache (ACS Balestra)
Nathan Gregori (CSA Steaua) – liber.


UPDATE, ora 14:59 – Rezultatele partidelor de pe tabloul de 32 sunt:
Vlad Roșu (ACS Balestra) – liber
Antonio Răpan (CSTA) – Kristof Aigle (CS Olimpia) 8-6
Ionuț Stoe (CSS Triumf) – Daniel Albert (ACS Balestra) 8-0
Mihai Nițu (ACS Balestra) – liber
Gabriel Pavel (CSTA) – liber
Ilie Cocărță (CSS Triumf) – Teodor Coman (LPS Brașov) 3-8
Gruia Pascale (ACS Balestra) – Ștefan Marin (CSTA) 6-8
Radu Burcea (ACS Balestra) – liber
Tudor Rusu (ACS Balestra) – liber
Ciprian Olteanu (ACS Balestra) – Bogdan Curelea (CSS Ploiești) 6-8
Andrei Onuț (CSS Ploiești) – Luca Ioniță (ACS Balestra) 8-1
Petru Surcel (ACS Balestra) – liber
Radu Bălan (ACS Balestra) – liber
Emanuel Lazăr (LPS Brașov) – Rareș Ioniță (CSS Ploiești) 3-8
Alexandru Vârtic (ACS Balestra) – Horia Vasilache (ACS Balestra) 8-3
Nathan Gregori (CSA Steaua) – liber.


UPDATE, ora 15:03 – Programul partidelor de pe tabloul de 16 este:
Vlad Roșu (ACS Balestra) – Antonio Răpan (CSTA)
Ionuț Stoe (CSS Triumf) – Mihai Nițu (ACS Balestra)
Gabriel Pavel (CSTA) – Teodor Coman (LPS Brașov)
Ștefan Marin (CSTA) – Radu Burcea (ACS Balestra)
Tudor Rusu (ACS Balestra) – Bogdan Curelea (CSS Ploiești)
Andrei Onuț (CSS Ploiești) – Petru Surcel (ACS Balestra)
Radu Bălan (ACS Balestra) –  Rareș Ioniță (CSS Ploiești)
Alexandru Vârtic (ACS Balestra) – Nathan Gregori (CSA Steaua).


UPDATE, ora 15:10 – Rezultatele partidelor de pe tabloul de 16 sunt:
Vlad Roșu (ACS Balestra) – Antonio Răpan (CSTA) 8-2
Ionuț Stoe (CSS Triumf) – Mihai Nițu (ACS Balestra) 8-6
Gabriel Pavel (CSTA) – Teodor Coman (LPS Brașov) 8-2
Ștefan Marin (CSTA) – Radu Burcea (ACS Balestra) 4-8
Tudor Rusu (ACS Balestra) – Bogdan Curelea (CSS Ploiești) 8-2
Andrei Onuț (CSS Ploiești) – Petru Surcel (ACS Balestra) 1-8
Radu Bălan (ACS Balestra) –  Rareș Ioniță (CSS Ploiești) 8-1
Alexandru Vârtic (ACS Balestra) – Nathan Gregori (CSA Steaua) 8-6.


UPDATE, ora 15:28 – Programul sferturilor de finală este:
Vlad Roșu (ACS Balestra) – Ionuț Stoe (CSS Triumf)
Gabriel Pavel (CSTA) – Radu Burcea (ACS Balestra)
Tudor Rusu (ACS Balestra) – Petru Surcel (ACS Balestra)
Radu Bălan (ACS Balestra) – Alexandru Vârtic (ACS Balestra).


UPDATE, ora 15:43 – Rezultatele din sferturile de finală sunt:
Vlad Roșu (ACS Balestra) – Ionuț Stoe (CSS Triumf) 8-4
Gabriel Pavel (CSTA) – Radu Burcea (ACS Balestra) 6-2
Tudor Rusu (ACS Balestra) – Petru Surcel (ACS Balestra) 7-8
Radu Bălan (ACS Balestra) – Alexandru Vârtic (ACS Balestra) 3-8.


UPDATE, ora 15:45 – Programul semifinalelor este:
Vlad Roșu (ACS Balestra) – Gabriel Pavel (CSTA)
Petru Surcel (ACS Balestra) – Alexandru Vârtic (ACS Balestra).


UPDATE, ora 16:05 – Rezultatele din semifinale:
Vlad Roșu (ACS Balestra) – Gabriel Pavel (CSTA) 7-4
Petru Surcel (ACS Balestra) – Alexandru Vârtic (ACS Balestra) 8-3.
Finala se va disputa între doi sportivi de la ACS Balestra: Vlad Roșu și Petru Surcel.


UPDATE, ora 16:37 – Vlad Roșu a câștigat medalia de aur după ce l-a învins în finală pe Petru Surcel, scor 8-7.