UPDATE 9: Campionatul Național de Copii, ziua 4, proba 8: spadă feminin, categoria 8-9 ani. Finala: Eva Marinescu (CSS1 Constanța)-Maria Stan (CSS1 Constanța) 7-8

1164

Ultima probă de spadă la ediția din acest an a Campionatului Național de Copii este cea dedicată fetelor de 8-9 ani. De la ora 14:00, pe pistele de la sala de scrimă Floreasca din București, 15 sportive se luptă pentru titlul de campioană națională. Cele 15 spadasine au fost împărțite în trei grupe, iar apoi se va trece la eliminare directă pe tablou de 16.
Site-ul www.frscrima.ro vă va ține la curent cu toate detaliile de la acest concurs.
Sponsorii întrecerii sunt:

Philips_SonicareReversed_logo_2014_RGB
aq
Logo_Henkel_RGB_v120i.jpg

Componența celor trei grupe, cu rezultate parțiale, este următoarea:

grupa 1 grupa 2 grupa 3
Vezi mai jos o galerie foto de la pregătirile pentru concurs:

IMG_1532 IMG_1533 IMG_1534 IMG_1535 IMG_1536 IMG_1537 IMG_1538 IMG_1539


UPDATE, ora 15:09 – Rezultatele meciurilor din grupele preliminare sunt:

rez grupa 1 rez grupa 2 rez grupa 3


UPDATE, ora 15:14 – Programul partidelor de pe tabloul de 16 este următorul:

Eva Marinescu (CSS1 Constanța) – liber
Ilinca Ionescu (ACS Stesial) – Alexandra Zdrenghea (ACS Stesial)
Alexandra Rusu (ACS Stesial) – Ana Poleucă (ACS Stesial)
Teodora Șerban (LPS Oradea) – Georgiana Dragomir (ACS Stesial)
Eva Letzner (CSS Quarto) – Alexia Blaj (CSS Tg. Mureș)
Patrisia Lungu (CS Farul) – Nicoleta Luca (ACS Contraatac)
Miruna Cojocaru (CS UNEFS) – Ioana Lazăr (ACS Stesial)
Ariana Nemeș (CS Satu MAre) – Maria Stan (CSS1 Constanța).


UPDATE, ora 15:20 – Rezultatele partidelor de pe tabloul de 16 sunt:
Eva Marinescu (CSS1 Constanța) – liber
Ilinca Ionescu (ACS Stesial) – Alexandra Zdrenghea (ACS Stesial) 1-0
Alexandra Rusu (ACS Stesial) – Ana Poleucă (ACS Stesial) 7-8
Teodora Șerban (LPS Oradea) – Georgiana Dragomir (ACS Stesial) 4-8
Eva Letzner (CSS Quarto) – Alexia Blaj (CSS Tg. Mureș) 8-1
Patrisia Lungu (CS Farul) – Nicoleta Luca (ACS Contraatac) 3-8
Miruna Cojocaru (CS UNEFS) – Ioana Lazăr (ACS Stesial) 5-4
Ariana Nemeș (CS Satu Mare) – Maria Stan (CSS1 Constanța) 2-8.


UPDATE, ora 15:24 – Programul meciurilor din sferturile de finală este următorul:
Eva Marinescu (CSS1 Constanța) – Ilinca Ionescu (ACS Stesial)
Ana Poleucă (ACS Stesial) – Georgiana Dragomir (ACS Stesial)
Eva Letzner (CSS Quarto) – Nicoleta Luca (ACS Contraatac)
Miruna Cojocaru (CS UNEFS) – Maria Stan (CSS1 Constanța).


UPDATE, ora 15:35 – Rezultatele meciurilor din sferturile de finală:
Eva Marinescu (CSS1 Constanța) – Ilinca Ionescu (ACS Stesial) 8-2
Ana Poleucă (ACS Stesial) – Georgiana Dragomir (ACS Stesial) 4-8
Eva Letzner (CSS Quarto) – Nicoleta Luca (ACS Contraatac) 8-3
Miruna Cojocaru (CS UNEFS) – Maria Stan (CSS1 Constanța) 6-8.


UPDATE, ora 15:37 – Programul semifinalelor este:
Eva Marinescu (CSS1 Constanța) –  Georgiana Dragomir (ACS Stesial)
Eva Letzner (CSS Quarto) – Maria Stan (CSS1 Constanța).


UPDATE, ora 15:46 – Rezultatele semifinalelor sunt:
Eva Marinescu (CSS1 Constanța) –  Georgiana Dragomir (ACS Stesial) 8-6
Eva Letzner (CSS Quarto) – Maria Stan (CSS1 Constanța) 6-8.


UPDATE, ora 15:48 – Finala pentru medalia de aur se va disputa între Eva Marinescu (CSS1 Constanța)și Maria Stan (CSS1 Constanța).


UPDATE, ora 16:13 – Maria Stan a câștigat finala cu Eva Marinescu, scor 8-7. Ambele sportive sunt legitimate la CSS1 Constanța.