UPDATE 11: Campionatul Național de Copii, ziua 2, proba 4: spadă masculin, categoria 8-9 ani. Finala: Robert Budai (CSS Tg. Mureș)-Alexandru Popescu (CS UNEFS) 6-8

1205

Cea de-a doua probă din ziua a doua a Campionatului Național de Copii, de la Sala Floreasca, este cea de spadă masculin, categoria 8-9 ani. 31 de sportivi au fost înscriși în concurs. Se vor trage grupe preliminare, după care toți sabrerii vor ajunge pe tabloul de 32 de eliminare directă.
Site-ul www.frscrima.ro vă va ține la curent cu toate evenimentele de la acest concurs.
Sponsorii întrecerii sunt:

Philips_SonicareReversed_logo_2014_RGB
aq
Logo_Henkel_RGB_v120i.jpg

Componența celor cinci grupe preliminare este următoarea:

grupa 1 grupa 2 grupa 3 grupa 4 grupa 5


UPDATE, ora 15:42 – Rezultatele partidelor din grupe sunt următoarele:

rez grupa 1 rez grupa 2 rez grupa 3 rez grupa 4 rez grupa 5


UPDATE, ora 15:45 – Programul partidelor de pe tabloul de 32 este următorul:

Robert Budai (CSS Tg. Mureș) – liber
Daniel Marocssak (CS Satu Mare) – Eduard Stancu (CSS Quarto)
Robert Jurcă (ACS Contraatac) – Mihai Țăranu (CS Engarde)
Mircea Ratea (CSS Constanța) – Matei Stanciu (ACS Stesial)
Rareș Mărghescu (CS Engarde) – David Băloi (ACS Stesial)
Imre Nagy (CSS Tg. Mureș) – Vlad Anghel (ACS Contraatac)
Luca Gurza (CS Satu Mare) – Dominic Mocanu (CS Farul)
Rareș Neacșu (CS Farul) – Mihai Făfăneață (ACS Stesial)
Andrei Popa (CSS Quarto) – Cristian Corladi (CS Farul)
Luca Teodorescu (CS Engarde) – Marton Meizinger (LPS Satu Mare)
Andrei Aparaschiței (CSS Quarto) – Cătălin Dumitrescu (ACS Contraatac)
Raul Moraru (CSS Tg. Mureș) – George Petrache (CSA Steaua)
Ștefan Baciu (CSS Constanța) – Vlad Coman (ACS Stesial)
Ștefan Cașulschi (CS Engarde) – Mihai Dudu (CS Engarde)
Rareș Penduș (ACS Stesial) – Mihai Harpă (CSS Tg. Mureș)
Radu Costea (CS Farul) – Alexandru Popescu (CS UNEFS).

IMG_1203 IMG_1204 IMG_1206 IMG_1207 IMG_1209 IMG_1210 IMG_1211 IMG_1212 IMG_1213 IMG_1214 IMG_1216 IMG_1217 IMG_1218 IMG_1219


UPDATE, ora 16:25 – Rezultatele meciurilor de pe tabloul de 32 sunt:
Robert Budai (CSS Tg. Mureș) – liber
Daniel Marocssak (CS Satu Mare) – Eduard Stancu (CSS Quarto) 5-8
Robert Jurcă (ACS Contraatac) – Mihai Țăranu (CS Engarde) 8-2
Mircea Ratea (CSS Constanța) – Matei Stanciu (ACS Stesial) 2-8
Rareș Mărghescu (CS Engarde) – David Băloi (ACS Stesial) 8-0
Imre Nagy (CSS Tg. Mureș) – Vlad Anghel (ACS Contraatac) 7-8
Luca Gurza (CS Satu Mare) – Dominic Mocanu (CS Farul) 8-2
Rareș Neacșu (CS Farul) – Mihai Făfăneață (ACS Stesial) 0-8
Andrei Popa (CSS Quarto) – Cristian Corladi (CS Farul) 8-1
Luca Teodorescu (CS Engarde) – Marton Meizinger (LPS Satu Mare) 3-8
Andrei Aparaschiței (CSS Quarto) – Cătălin Dumitrescu (ACS Contraatac) 8-3
Raul Moraru (CSS Tg. Mureș) – George Petrache (CSA Steaua) 1-8
Ștefan Baciu (CSS Constanța) – Vlad Coman (ACS Stesial) 8-4
Ștefan Cașulschi (CS Engarde) – Mihai Dudu (CS Engarde) 8-3
Rareș Penduș (ACS Stesial) – Mihai Harpă (CSS Tg. Mureș) 4-8
Radu Costea (CS Farul) – Alexandru Popescu (CS UNEFS) 2-8.


UPDATE, ora 16:30 – Programul partidelor de pe tabloul de 16 este următorul:
Robert Budai (CSS Tg. Mureș) – Eduard Stancu (CSS Quarto)
Robert Jurcă (ACS Contraatac) – Matei Stanciu (ACS Stesial)
Rareș Mărghescu (CS Engarde) – Vlad Anghel (ACS Contraatac)
Luca Gurza (CS Satu Mare) – Mihai Făfăneață (ACS Stesial)
Andrei Popa (CSS Quarto) – Marton Meizinger (LPS Satu Mare)
Andrei Aparaschiței (CSS Quarto) – George Petrache (CSA Steaua)
Ștefan Baciu (CSS Constanța) – Ștefan Cașulschi (CS Engarde)
Mihai Harpă (CSS Tg. Mureș) – Alexandru Popescu (CS UNEFS).


UPDATE, ora 16:38 – Rezultatele partidelor de pe tabloul de 16 sunt:
Robert Budai (CSS Tg. Mureș) – Eduard Stancu (CSS Quarto) 8-4
Robert Jurcă (ACS Contraatac) – Matei Stanciu (ACS Stesial) 6-8
Rareș Mărghescu (CS Engarde) – Vlad Anghel (ACS Contraatac) 8-1
Luca Gurza (CS Satu Mare) – Mihai Făfăneață (ACS Stesial) 8-5
Andrei Popa (CSS Quarto) – Marton Meizinger (LPS Satu Mare) 8-3
Andrei Aparaschiței (CSS Quarto) – George Petrache (CSA Steaua) 4-8
Ștefan Baciu (CSS Constanța) – Ștefan Cașulschi (CS Engarde) 8-5
Mihai Harpă (CSS Tg. Mureș) – Alexandru Popescu (CS UNEFS) 2-8.


UPDATE, ora 16:38 – Programul partidelor din sferturile de finală este:
Robert Budai (CSS Tg. Mureș) – Matei Stanciu (ACS Stesial)
Rareș Mărghescu (CS Engarde) – Luca Gurza (CS Satu Mare)
Andrei Popa (CSS Quarto) – George Petrache (CSA Steaua)
Ștefan Baciu (CSS Constanța) – Alexandru Popescu (CS UNEFS).


UPDATE, ora 16:54 – Rezultatele partidelor din sferturile de finală sunt:
Robert Budai (CSS Tg. Mureș) – Matei Stanciu (ACS Stesial) 8-1
Rareș Mărghescu (CS Engarde) – Luca Gurza (CS Satu Mare) 8-6
Andrei Popa (CSS Quarto) – George Petrache (CSA Steaua) 3-8
Ștefan Baciu (CSS Constanța) – Alexandru Popescu (CS UNEFS) 3-8.


UPDATE, ora 16:57 – Programul partidelor din semifinale este:
Robert Budai (CSS Tg. Mureș) – Rareș Mărghescu (CS Engarde)
George Petrache (CSA Steaua) – Alexandru Popescu (CS UNEFS).


UPDATE, ora 17:13 – Rezultatele din semifinale sunt:
Robert Budai (CSS Tg. Mureș) – Rareș Mărghescu (CS Engarde) 8-4
George Petrache (CSA Steaua) – Alexandru Popescu (CS UNEFS) 7-8.
De notat ar fi faptul că, în cea de-a doua semifinală, George Petrache a condus cu 7-3, dar Alexandru Popescu a revenit formidabil și s-a impus cu 8-7.
Finala Campionatului Național de Copii, proba de spadă masculin, categoria 8-9 ani, se va disputa între Robert Budai (CSS Târgu Mureș) și Alexandru Popescu (CS UNEFS).


UPDATE, ora 17:40 – Alexandru Popescu s-a impus în finală după ce a trecut cu 8-6 de Robert Budai.