UPDATE 14: GALERIE FOTO: Campionatul Național de Copii, ziua 1, proba 2: spadă masculin, categoria 10-11 ani. Tudor Zărnescu – Ioan Feurdean 8-6, în finala pentru aur

1349

A doua probă din prima zi a Campionatului Național de copii este cea de spadă masculin, categoria 10-11 ani. S-au aliniat la start 34 de sportivi, care au fost împărțiți în cinci grupe: patru grupe de câte șapte sportivi și una de câte șase. Concursul are loc la Sala de scrimă Floreasca din București, iar site-ul www.frscrima.ro vă va ține la curent cu cele mai importante evenimente. Startul grupelor s-a dat la ora 13:40.
Sponsorii concursului sunt:

Philips_SonicareReversed_logo_2014_RGB
aq
Logo_Henkel_RGB_v120i.jpg


UPDATE, ora 15:30 – Rezultatele meciurilor din grupele preliminare sunt următoarele:

rez gr 1 rez gr 2 rez gr 3 rez gr 4 rez gr 5

Vezi mai jos o galerie foto de la meciurile din grupe:

IMG_1005 IMG_1006 IMG_1007 IMG_1008 IMG_1009 IMG_1010 IMG_1012 IMG_1013 IMG_1014 IMG_1015


UPDATE, ora 15:27 – Programul de pe tabloul de 64 este următorul:

Tudor Zărnescu (ACS Quarto) – liber
Bogdan Hoitan (ACS Stesial) – Lehel Jeromos (LPS Satu Mare)
Dinu Purcărea (CS Farul) – liber
Codruț Florescu (CS Engarde) – liber
Carol Crăciun (CS Olimpia) – liber
Alexandru Dosoftei (ACS Stesial) – liber
Horia Nistor (CS Farul) – liber
Luca Domșa (ACS Stesial) – liber
Florin Mirică (CS UNEFS) – liber
Matei Costăchescu (ACS Stesial) – liber
David Sava (ACS Quarto) – liber
Robert Marcea (LPS Craiova) – liber
Șerban Popa (ACS Quarto) – liber
Teodor Neagu (ACS Quarto) – liber
Matei Kiss (ACS Stesial) – liber
Dănuț Răducanu (CSA Steaua) – liber
Alexandru Stoica (CS Engarde) – liber
Cris Scarlat (ACS Contraatac) – liber
Ștefan Baicu (ACS Quarto) – liber
Sebastian Galea (CSS Tg. Mureș) – liber
Victor Ionică (CS Engarde) – liber
Mircea Radu (ACS Contraatac) – liber
Mihai Volintiru (ACS Stesial) – liber
Jhon Nour (CS Farul) – liber
Paul Anton (ACS Quarto) – liber
Hunor Szodorai Paradi (LPS Satu Mare) – liber
Szabolcs Szabo (CS Satu Mare) – liber
Ioan Feurdean (ACS Contraatac) – liber
Vlăduț Niculaie (CS UNEFS) – liber
Luca David (CS Satu Mare) – liber
Rareș Mănăstireanu (CSA Steaua) – Mihai Iarca (CS Farul)
Matei Bunea (CS Engarde).


UPDATE, ora 15:40 – Rezultatele din cele două meciuri de pe tabloul de 64 sunt:
Bogdan Hoitan (ACS Stesial) – Lehel Jeromos (LPS Satu Mare) 3-8
Rareș Mănăstireanu (CSA Steaua) – Mihai Iarca (CS Farul) 3-8


UPDATE, ora 15:41 – Programul meciurilor de pe tabloul de 32:
Tudor Zărnescu (ACS Quarto) –  Lehel Jeromos (LPS Satu Mare)
Dinu Purcărea (CS Farul) – Codruț Florescu (CS Engarde)
Carol Crăciun (CS Olimpia) – Alexandru Dosoftei (ACS Stesial)
Horia Nistor (CS Farul) – Luca Domșa (ACS Stesial)
Florin Mirică (CS UNEFS) – Matei Costăchescu (ACS Stesial)
David Sava (ACS Quarto) – Robert Marcea (LPS Craiova)
Șerban Popa (ACS Quarto) – Teodor Neagu (ACS Quarto)
Matei Kiss (ACS Stesial) – Dănuț Răducanu (CSA Steaua)
Alexandru Stoica (CS Engarde) – Cris Scarlat (ACS Contraatac)
Ștefan Baicu (ACS Quarto) – Sebastian Galea (CSS Tg. Mureș)
Victor Ionică (CS Engarde) – Mircea Radu (ACS Contraatac)
Mihai Volintiru (ACS Stesial) – Jhon Nour (CS Farul)
Paul Anton (ACS Quarto) – Hunor Szodorai Paradi (LPS Satu Mare)
Szabolcs Szabo (CS Satu Mare) – Ioan Feurdean (ACS Contraatac)
Vlăduț Niculaie (CS UNEFS) –  Luca David (CS Satu Mare)
Mihai Iarca (CS Farul) – Matei Bunea (CS Engarde).


UPDATE, ora 16:06 – Rezultatele meciurilor de pe tabloul de 32:
Tudor Zărnescu (ACS Quarto) –  Lehel Jeromos (LPS Satu Mare) 8-0
Dinu Purcărea (CS Farul) – Codruț Florescu (CS Engarde) 2-8
Carol Crăciun (CS Olimpia) – Alexandru Dosoftei (ACS Stesial) 8-2
Horia Nistor (CS Farul) – Luca Domșa (ACS Stesial) 7-8
Florin Mirică (CS UNEFS) – Matei Costăchescu (ACS Stesial) 8-0
David Sava (ACS Quarto) – Robert Marcea (LPS Craiova) 1-8
Șerban Popa (ACS Quarto) – Teodor Neagu (ACS Quarto) 8-6
Matei Kiss (ACS Stesial) – Dănuț Răducanu (CSA Steaua) 1-8
Alexandru Stoica (CS Engarde) – Cris Scarlat (ACS Contraatac) 6-8
Ștefan Baicu (ACS Quarto) – Sebastian Galea (CSS Tg. Mureș) 8-6
Victor Ionică (CS Engarde) – Mircea Radu (ACS Contraatac) 8-4
Mihai Volintiru (ACS Stesial) – Jhon Nour (CS Farul) 3-8
Paul Anton (ACS Quarto) – Hunor Szodorai Paradi (LPS Satu Mare) 8-3
Szabolcs Szabo (CS Satu Mare) – Ioan Feurdean (ACS Contraatac) 2-8
Vlăduț Niculaie (CS UNEFS) –  Luca David (CS Satu Mare) 7-8
Mihai Iarca (CS Farul) – Matei Bunea (CS Engarde) 3-8.


UPDATE, ora 16:15 – Programul meciurilor de pe tabloul de 16:
Tudor Zărnescu (ACS Quarto) – Codruț Florescu (CS Engarde)
Carol Crăciun (CS Olimpia) – Luca Domșa (ACS Stesial)
Florin Mirică (CS UNEFS) – Robert Marcea (LPS Craiova)
Șerban Popa (ACS Quarto) – Dănuț Răducanu (CSA Steaua)
Cris Scarlat (ACS Contraatac) – Ștefan Baicu (ACS Quarto)
Victor Ionică (CS Engarde) – Jhon Nour (CS Farul)
Paul Anton (ACS Quarto) – Ioan Feurdean (ACS Contraatac)
Luca David (CS Satu Mare) – Matei Bunea (CS Engarde).

IMG_1016 IMG_1017 IMG_1021 IMG_1022 IMG_1024 IMG_1025 IMG_1026 IMG_1027 IMG_1029 IMG_1030 IMG_1031 IMG_1033 IMG_1035 IMG_1037 IMG_1038 IMG_1040


UPDATE, ora 16:39 – Rezultatele meciurilor de pe tabloul de 16:
Tudor Zărnescu (ACS Quarto) – Codruț Florescu (CS Engarde) 8-1
Carol Crăciun (CS Olimpia) – Luca Domșa (ACS Stesial) 8-2
Florin Mirică (CS UNEFS) – Robert Marcea (LPS Craiova) 8-2
Șerban Popa (ACS Quarto) – Dănuț Răducanu (CSA Steaua) 5-6
Cris Scarlat (ACS Contraatac) – Ștefan Baicu (ACS Quarto) 8-6
Victor Ionică (CS Engarde) – Jhon Nour (CS Farul) 8-5
Paul Anton (ACS Quarto) – Ioan Feurdean (ACS Contraatac) 6-8
Luca David (CS Satu Mare) – Matei Bunea (CS Engarde) 5-8.


UPDATE, ora 16:49 – Programul meciurilor din sferturile de finală:
Tudor Zărnescu (ACS Quarto) – Carol Crăciun (CS Olimpia)
Florin Mirică (CS UNEFS) – Dănuț Răducanu (CSA Steaua)
Cris Scarlat (ACS Contraatac) – Victor Ionică (CS Engarde)
Ioan Feurdean (ACS Contraatac)- Matei Bunea (CS Engarde).


UPDATE, ora 17:04 – Rezultatele meciurilor din sferturile de finală:
Tudor Zărnescu (ACS Quarto) – Carol Crăciun (CS Olimpia) 8-4
Florin Mirică (CS UNEFS) – Dănuț Răducanu (CSA Steaua) 5-6
Cris Scarlat (ACS Contraatac) – Victor Ionică (CS Engarde) 2-8
Ioan Feurdean (ACS Contraatac)- Matei Bunea (CS Engarde) 8-7.


UPDATE, ora 17:07 – Programul meciurilor din semifinale:
Tudor Zărnescu (ACS Quarto) – Dănuț Răducanu (CSA Steaua)
Victor Ionică (CS Engarde) – Ioan Feurdean (ACS Contraatac).


UPDATE, ora 17:24 – Rezultatele meciurilor din semifinale:
Tudor Zărnescu (ACS Quarto) – Dănuț Răducanu (CSA Steaua) 8-5
Victor Ionică (CS Engarde) – Ioan Feurdean (ACS Contraatac) 7-8.
Așadar, în finală se vor întâlni Tudor Zărnescu și Ioan Feurdean.


UPDATE, ora 17:47 – În finala pentru medalia de aur, Tudor Zărnescu l-a învins pe Ioan Feurdean cu 8-6.