Maria Alexe, Magdalena Munteanu și Radu Nițu, învingătorii zilei a doua la Cupa Riposta la sabie copii

1395

Duminică, 8 iunie, în cea de-a doua zi a Cupei Riposta la sabie pentru copii s-au prezentat la start 69 de sportivi, care s-au întrecut la trei categorii de vârstă: sub 9 ani feminin, sub 11 ani masculin și sub 13 ani feminin. Câștigători au ieșit Maria Alexe, Radu Nițu și Magdalena Munteanu. Clasamentele complete ale celei de-a doua zile a Cupei Riposta arată astfel:

Categoria sub 9 ani, feminin

sub 9

1. Maria Alexe (CS Duel)
2. Bianca Statie (CSM Brașov)
3. Rosemarie Benciu (CS Riposta)
3. Ilinca Hogea (CS Riposta)
5. Patricia Popa (CS Dinamo)
6. Daria Carp (CS Mușchetarul)
7. Cristiana Oanca (CS Dinamo)
8. Bianca Gomoescu (CS Riposta)
9. Alexandra Manole (CS Dinamo)
10. Minaco Mohanu (CS Riposta)
11. Lorena Mărgineanu (CS Dinamo)
12. Iona Iuga (CS Dinamo)
13. Ana Lupșa (CS Duel)
14. Olguța Vrînceanu (CS Riposta)
15. Alexia Dumitrașcu (CS Riposta)
16. Anastasia Mihalcea (CS Dinamo)
17. Emel Vasile (CS Dinamo)
18. Cristina Vișoiu (CS Dinamo)
19. Miriam Badea (CS Dinamo)

Categoria sub 11 ani, masculin

sub 11

1. Radu Nițu (CS Riposta)
2. Nicolas Lupu (CS Dinamo)
3. Paul Iacob (CSA Steaua)
3. Marco Șovar (CS Dinamo)
5. Mario Cojocaru (CSA Steaua)
6. Răzvan Macovei (CSA Steaua)
7. Ionuț Duțu (CS Duel)
8. Mihnea Stoica (CS Dinamo)
9. Vlad Covaliu (CS Dinamo)
10. Sabin Ilegitim (CS Mușchetarul)
11. Teodor Ismana (CSA Steaua)
12. Christian Costea (CS Dinamo)
13. Andrei Toboșaru (CSM Brașov)
14. Rareș Dicu (CS Dinamo)
15. Victor Brito (CS Riposta)
16. Răzvan Tipișca (CS Mușchetarul)
17. Alexandru Căruțașu (CS Duel)
18. Rareș Colibaba (CS Mușchetarul)
19. Mihnea Radu (CS Dinamo)
20. Paul Briot (CS Riposta)
21. Luca Mureșan (CS Riposta)
22. Mihnea Enache (CS Dinamo)
23. Radu Ghițescu (CS Dinamo)
23.Amza Musteață (CS Riposta)
25. Alexandru Tihon (CS Riposta)
26. Matei  Tolstobrach (CS Dinamo)
27. Radu Mercurian (CS Dinamo)
28. Rareș Rusu (CS Dinamo)
29. Mircea Blindu (CS Riposta)

Categoria sub 13 ani, feminin

sub 13

1. Magdalena Munteanu (CS Dinamo)
2. Alesia Cida (CSM Brașov)
3. Maria Matei (CS Dinamo)
3. Dora Szegedi (CS Riposta)
5. Diana Chichernea (CSM Brașov)
6. Delia Chirca (CSTA)
7. Mihaela Chițu (CS Riposta)
8. Ana Hopulele (CS Duel)
9. Felicia Iacob (CSA Steaua)
10. Daria Lungu (CS Dinamo)
11. Eveline Prunache (CS Riposta)
12. Simonida Komazec (Red Star)
13. Maria Stănculescu (CS Dinamo)
14. Mara Neacșu (CS Dinamo)
15. Anisa Antonescu (CS Dinamo)
16. Brândușa Ivan (CS Dinamo)
17. Cătălina Mitroi (CS Dinamo)
18. Laura Moroianu (CS Dinamo)
19. Anastasia Popa (CSTA)
19. Daria Voroneanu (CS Dinamo)
21. Anja Utjesanovic (Red Star).