GALERIE FOTO: Cela Musteață, Vlad Covaliu și Rareș Ailinca, primii învingători în Cupa Riposta la sabie pentru copii

1371

Sala de scrimă Floreasca din București a găzduit sâmbătă, 7 iunie, primele trei probe la tot atâtea categorii de vârstă ale Cupei Riposta la sabie pentru copii. Organizat de Clubul Sportiv Riposta București, concursul a programat sâmbătă probe la următoarele categorii: sub 9 ani masculin, sub 11 ani feminin și sub 13 ani masculin. Câștigători au ieșit: Vlad Covaliu (sub 9 ani), Cela Musteață (sub 11 ani) și Rareș Ailinca (sub 13 ani). Clasamentele complete din prima zi a Cupei Riposta sunt următoarele:

Categoria sub 9 ani, masculin
1. Vlad Covaliu (CS Dinamo)
2. Victor Nistorică (CSM Brașov)
3. Vlad Caloiu (CSA Steaua)
3. Radu Mercurian (CS Dinamo)
5. Antonio Ionescu (CS Dinamo)
6. Alexandru Matei (CSA Steaua)
7. Karl Maalouf (CS Riposta)
8. Norbert Cărămidaru (CSM Brașov)
9. Ioan Paul (CS Riposta)
10. Denis Bart (CSM Brașov)
11. Ștefan Ghenescu (CSA Steaua)
12. Amer El Ibrahim (CS Dinamo)
13. Nica Răzvan (CS Riposta)
14. Nicolae Paul (CS Riposta)
15. Mircea Munteanu (CS Dinamo)
16. Radu Drăghicenoiu (CS Dinamo)
17. Alexandru Eva (CS Mușchetarul)
18. Filip Cernescu (CS Riposta)
19. Luca Radu (CS Dinamo)
20. Tudor Cruțu (CSM Brașov)
21. Eduard Dascăl (CSM Brașov)
22. Dacia Enache (CS Dinamo)
23. Cristian Macovei (CSA Steaua)
24. Vlad Stănculescu (CS Dinamo)
25. David Mărgean (CSM Brașov)
26. Matei Leontescu (CS Dinamo)
27. Rareș Costea (CS Dinamo)
28. Bogdan Pricop (CS Riposta)
29. Darius Dițescu (CS Dinamo)
30. Vlad Bucur (CS Dinamo)
31. Dominic Mohanu (CS Riposta)
32. Petru Costeschi (CS Riposta)
33. Horia Nițu (CS Riposta)
34. George Pena (CS Dinamo)

Categoria sub 11 ani, feminin
1. Cela Musteață (CS Riposta)
2. Magdalena Munteanu (CS Dinamo)
3. Selina Lupu (CS Dinamo)
3. Alexia Voicu (CS Dinamo)
5. Vanesa Danciu (CSM Brașov)
6. Alessya Ștefănescu (CS Riposta)
7. Ana Botezatu (CSM Brașov)
8. Laura Moroianu (CS Dinamo)
9. Alina Mirancea (CSS1 Pajura)
10. Ioana Iliescu (CS Riposta)
11. Mălina Matricala (CS Mușchetarul)
12. Andreea Gheorghe (CSA Steaua)
13. Ioana Sebastian (CSM Brașov)
14. Maria Badea (CSA Steaua)
15. Mara Beteagu (CS Dinamo)
16. Deea Pițigoi (CS Mușchetarul)
17. Jana Băltic (Red Star)
18. Florentina Bădălicescu (CS Dinamo)
19. Maria Vătășelu (CSTA)
20. Sofia Bîrnoveanu (CS Mușchetarul)
21. Elena Neagu (CS Mușchetarul)

Categoria sub 13 ani, masculin
1. Rareș Ailinca (CSM Brașov)
2. Elton Dincă (CS Riposta)
3. Dan Lepădătescu (CSS Slobozia)
3. Cătălin Prala (CS Dinamo)
5. Herbert Mohanu (CS Riposta)
6. Andrei Zane (CS Riposta)
7. Andrei Cupeș (CSM Brașov)
8. Cosmin Agavriloaie (CS Muschetarul)
9. Radu Nițu (CS Riposta)
10. Thomas Brito (CS Riposta)
11. Liviu Lepădătescu (CSS Slobozia)
12. Radu Rusu (CS Dinamo)
13. Gabriel Zane (CS Riposta)
14. Bogdan Tudorache (CSA Steaua)
15. Luca Vasile (CSTA)
16. Zhanggirkhan Nurlanuly (CS Riposta)
17. Matei Munteanu (CS Dinamo)
18. Ian Antonescu (CS Riposta)
19. Nikita Stănese (CS Riposta)
20. Călin Brănescu (CS Dinamo)
21. Răzvan Botea (CS Dinamo)
22. Christian Costea (CS Dinamo)
23. Andrei Vlad Tont (CSS Slobozia)
24. Marius Stochirlea (CS Riposta)
25. Nicolas Lupu (CS Dinamo)
26. Mihnea Stoica (CS Dinamo)
27. Mihail Pavel (CSM Brașov)
28. Rareș Dicu (CS Dinamo)
29. Ionuț Pascale (CS Dinamo)
30. Marco Șovar (CS Dinamo)
31. Sabin Ilegitim (CS Mușchetarul)
32. Victor Vlad Cotorogea (CS Dinamo)
33. Philip Popinceanu (CS Dinamo)
34. Rareș Rusu (CS Dinamo).

10390356_326086730874433_1672748457282098469_n  1781921_10202399662502862_4036493557666556918_n

10300973_326086557541117_8741283680246644854_n  10350434_10202399666102952_2933255221552682467_n

10353644_10202399668503012_2096417365649522695_n  10357531_326086604207779_1791529674449726847_n

10409694_326086570874449_6892472823976300630_n  mare