Petru Surcel, Mihnea Surcel și Alexandru Pîrva sunt câștigătorii primei zile la Cupa Aramis la floretă pentru copii

1545

Prima ediție a Cupei Aramis la floretă pentru copii și-a desemnat sâmbătă, 24 mai, primii trei câștigători. La sala de scrimă Floreasca din București s-au întrecut în prima zi 54 de copii, iar clasamentele, pe fiecare categorie în parte, sunt următoarele:

10-11 ani, masculin

10-11 ani

1. Petru Surcel (ACS Balestra)
2. Nathan Gregori (CSA Steaua)
3. Gabriel Pavel (CSTA)
3. Vlad Roșu (ACS Balestra)
5. Radu Bălan (ACS Balestra)
6. Radu Burcea (ACS Balestra)
7. Alexandru Vârtic (ACS Balestra)
8. Ionuț Stroe (CSS Triumf)
9. Mihai Nițu (ACS Balestra)
10. Antoni Râpan (CSTA)
11. Tudor Rusu (ACS Balestra)
12. Horia Vasilache (ACS Balestra)
13. Ilie Cocârta (CSS Triumf)
14. Ștefan Mari (CSTA)
15. Kristof Aigle (CS Olimpia)
16. Daniel Albert (ACS Balestra)
17. Armand Todoran (CS Olimpia)
18. Ciprian Olteanu (ACS Balestra)
19. Andrei Bobică (ACS Batman)
20. Luca Ioniță (ACS Balestra)
21. Filip Mihăilescu (ACS Balestra)
22. Aly Arnaout (CS Poli Timișoara)

Categoria 8-9 ani, masculin

8-9 ani

1. Mihnea Surcel (ACS Balestra)
2. Sebastian Drăghici (CS Olimpia)
3. Yaniss Onu (CSTA)
3. Mihai Toader (ACS Balestra)
5. Ștefan Vasilache (ACS Balestra)
6. Teodor Luculescu (CSTA)
7. Radu Zbengheci (CSTA)
8. Rareș Cazacu (ACS Balestra)
9. Octavian Rentea (ACS Balestra)
10. Laurențiu Cărăuleanu (CSS Triumf)
10. Șerban Teodorescu (CSS Triumf)
12. Andrei Lupu (CSS Triumf)
13. Ștefan Răduț (ACS Balestra)
14. Andrei Tapeș (CSU Poli Timișoara)
15. Rareș Călin (ACS Balestra)
16. Rareș Burlacu (ACS Balestra)
17. Mihnea Carpiuc (CSU Poli Timișoara)
18. Matei Darie (ACS Balestra)

Categoria 12-13 ani, masculin

12-13 ani

1. Alexandru Pîrva (ACS Balestra)
2. Alexandru Sîrb (ACS Balestra)
3. Răzvan Cristian (ACS Balestra)
3. Marian Ungureanu (CSTA)
5. Alexandru Toader (ACS Balestra)
6. Nathan Gregori (CSA Steaua)
7. Antonio Roșca (CSTA)
8. Octavian Stan (CSS Triumf)
9. Pierre Denize (CSA Steaua)
10. Vlad Roșu (ACS Balestra)
11. Ionuț Stroe (CSS Triumf)
12. Mihai Nițu (ACS Balestra)
13. Horia Pivniceru (CSS Triumf)
14. Ibrahim Arnaout (CSU Poli Timișoara)
Concursul continuă duminică, 25 mai, cu întrecerile dedicate fetelor. Probele încep la ora 9:00 la sala de scrimă Floreasca.