UPDATE 11: GALERIE FOTO – Rezultatele din manșa a patra a Superligii feminine de spadă: CSA Steaua1-UNEFS 45-14, CSU Craiova-Steaua2 45-43 și CSM Oradea-CS Olimpia 45-28

1273

Sala Floreasca găzduiește sâmbătă, 10 mai, și duminică, 11 mai, o nouă ediției a Superligii și Diviziei A la spadă seniori, proba feminină. Se dispută după sistemul fiecare cu fiecare. Sâmbătă au loc patru manșe, iar duminică se joacă trei manșe.
Programul primei zile de concurs pe echipe arată astfel:
MANȘA 1
CSU Craiova – CS Olimpia
CSM Oradea – CSA Steaua 2
LPS Craiova – UNEFS
CSA Steaua 1 stă.
MANȘA 2
CSA Steaua 1 – CS Olimpia
CSM Oradea – UNEFS
LPS Craiova – CSA Steaua 2
CSU Craiova stă.
MANȘA 3
CSA Steaua 1 – CSA Steaua 2
CSU Craiova – UNEFS
LPS Craiova – CS Olimpia
CSM Oradea stă.
MANȘA 4
CSA Steaua 1- UNEFS
CSU Craiova – CSA Steaua 2
CSM Oradea – CS Olimpia
LPS Craiova stă.


UPDATE, ora 9:00 – Componența celor șapte echipe care trag în Superliga și Divizia A la spadă seniori, proba feminină, este următoarea:
STEAUA 1 – Ana Maria Brânză, Simona Pop, Simona Gherman, Maria Udrea;
STEAUA 2 – Ramona Calcan, Adela Danciu, Greta Vereș, Cristina Vladu;
CS OLIMPIA – Ionela Brătianu, Iasmina Davari, Iulia Ivan, Daniela Vîrtejan;
CSM ORADEA – Biana Benea, Ana Maria Constantin, Alexandra Olteanu, Andreea Tufan;
CSU CRAIOVA – Oana Puiu, Diana Donoiu, Raluca Sbîrcia, Cristina Vasile;
LPS CRAIOVA – Cezara Constantin, Alexandra Deciu, Claudiua Năboiu, Andreea Vîrban;
UNEFS – Cristina Cristian, Rebeca Dumitru, Talida Enache, Adriana Roșu.


UPDATE, ora 9:10 – Au început primele meciuri din Superligă:
CSU Craiova – CS Olimpia 45-29
CSM Oradea – CSA Steaua 2 34-38
LPS Craiova – UNEFS 45-32
CSA Steaua 1 stă.

DSCN9856  DSCN9857

DSCN9858  DSCN9859

DSCN9860  DSCN9861

DSCN9862  DSCN9863


UPDATE, ora 9:50 – Urmează meciurile din manșa a doua:
CSA Steaua 1 – CS Olimpia
CSM Oradea – UNEFS
LPS Craiova – CSA Steaua 2
CSU Craiova stă.

DSCN9864  DSCN9865

DSCN9866  DSCN9867

DSCN9868  DSCN9869

DSCN9870  DSCN9871

DSCN9872  DSCN9873

DSCN9874  DSCN9875

DSCN9876  DSCN9877


UPDATE, ora 10:25 – Rezultatele din manșa a doua:
CSA Steaua 1 – CS Olimpia 45-13
CSM Oradea – UNEFS 45-29
LPS Craiova – CSA Steaua 2 45-38
CSU Craiova stă.


UPDATE, ora 10:53 – Meciurile din manșa a treia sunt gata să înceapă după următorul program:
CSA Steaua 1 – CSA Steaua 2
CSU Craiova – UNEFS
LPS Craiova – CS Olimpia
CSM Oradea stă.

DSCN9879  DSCN9880

DSCN9881  DSCN9882


UPDATE, ora 11:30 – Rezultatele din manșa a treia:
CSA Steaua 1 – CSA Steaua 2 45-17
CSU Craiova – UNEFS 45-33
LPS Craiova – CS Olimpia 45-27
CSM Oradea stă.

DSCN9883  DSCN9884

DSCN9886  DSCN9887

DSCN9888  DSCN9889

DSCN9890  DSCN9891

DSCN9892  DSCN9894


UPDATE, ora 11:45 – Meciurile din manșa a patra, ultima a zilei de sâmbătă, se dispută după următorul program:
CSA Steaua 1- UNEFS
CSU Craiova – CSA Steaua 2
CSM Oradea – CS Olimpia
LPS Craiova stă.


UPDATE, ora 12:09 – Rezultatele din manșa a patra, ultima a zilei de sâmbătă, sunt următoarele:
CSA Steaua 1– UNEFS 45-14
CSU Craiova – CSA Steaua 2 45-43
CSM Oradea – CS Olimpia 45-28
LPS Craiova stă.

DSCN9895  DSCN9896

DSCN9897  DSCN9898

DSCN9899  DSCN9900

DSCN9901  DSCN9902

DSCN9903  DSCN9904

DSCN9905  DSCN9906

DSCN9907  DSCN9908

DSCN9909  DSCN9910