Sportivii de la Steaua, Balestra şi CSTA, învigători în prima zi a Cupei AS la floretă de la Satu Mare

1224

În perioada 14-15 martie la Sala de Scrimă “Alexandru Csipler” din Satu Mare are loc prima ediţia a Cupei AS la floretă pentru copii şi speranţe. Concursul are loc la patru categorii de vârstă, la individual, masculin şi feminin. Vineri, 14 martie, în prima zi de concurs au avut loc probele la 14-15 ani şi 10-11 ani, unde s-au întrecut 53 de sportivi de la: CS Satu Mare, CSA Steaua, Balestra, CSTA Bucureşti, CSS3 Steaua Bucureşti, Farul Constanţa şi CSM Cluj Napoca.
Câştigătorii sunt următorii:

14-15 ani fete
1. Drăghici Raluca (CSA Steaua)
2. Teodora Sîrbu (CSA Steaua)
3. Andrea Potor (CS Satu Mare)
3. Anca Săveanu (CSA Steaua)
5. Rebeca Cândescu (Balestra)
6. Emilia Corbu (CSTA Bucureşti)
7. Teodora Băloiu (CSA Steaua)
8. Boglarka Willing (CSM Cluj Napoca)

14-15 ani băieţi
1. Roşu Silviu (CSA Steaua)
2. Cristian Cândescu (CSA Steaua)
3. Alexandru Pîrva (Balestra)
3. Alexandru Sîrb (Balestra)
5. Edwin Pop (CS Satu Mare)
6. Tudor Surducan (CS Satu Mare)
7. Steven Pop (CS Satu Mare)
8. Ştefan Chelu (CS Satu Mare)

10-11 ani fete
1. Crina Popa (Balestra)
2. Cătălina Apostol (Balestra)
3. Teodora Şofran (CS satu Mare)
3. Teodora Turdean (CS Satu Mare)
5. Andrea Vincă (Balestra)
6. Theodora Sabou (CS satu Mare)
7. Alexandra Stănescu (Balestra)
8. Carina Vasile (Balestra)

10-11 ani băieţi
1. Gabriel Pavel (CSTA Bucureşti)
2. Vlad Roşu (Balestra)
3. Ryan Pop (CS Satu Mare)
3. Saşa Vârtic (Balestra)
5. Daniel Gabor (CS Satu Mare)
6. Gabor Enoch (CS Satu Mare)
7. Res Marton (CS Satu Mare)
8. Koncz Balazs (CS Satu Mare)

10003530_609047819176457_183960939_n  1231429_609047529176486_1988722115_n

1912197_609047619176477_624896108_n  10009307_609047679176471_1887255921_n

Programul ultimei zile de concurs este următorul:
– sâmbătă, 15 martie, ora 9:00 – categoria 12-13 ani, masculin şi feminin
– sâmbătă, ora 12:00, ora 12:00 – categoria 8-9 ani, masculin şi feminin.
Site-ul www.frscrima.ro vă va informa despre câştigătorii pentru fiecare categorie în parte.
Concursul este sponsorizat de către fostul scrimer Adrian Săveanu şi este organizat de către Clubul Sportiv Satu Mare.