Maria Teodorescu, Rebeca Cândescu, Mihnea Surcel şi Alex Pîrva, câştigătorii primei zile la Cupa CSTA

1444

Clubul Sporturilor Tehnico Aplicative Bucureşti, Direcţia pentru Sport şi Tineret Bucureşti şi Federaţia Română de Scrimă organizează sâmbătă şi duminică, 22 şi 23 febrruarie, a treia ediţie a Cupei C.S.T.A la floretă pentru copii şi speranţe, feminin şi masculin. Concursul, la care s-au înscris peste 80 de concurenţi, are loc la Sala de Scrimă Floreasca, iar sâmbătă de dimineaţă s-au stabilit primii câştigători la categoria copii 8-9 ani, fete şi băieţi. Astfel, primii câştigători au fost Maria Teodorescu (CSTA Bucureşti) şi Mihnea Surcel (ACS Balestra). Clasamentele finale arată astfel:
Fete 8-9 ani
fete 8-9 ani

1.Maria Teodorescu (CSTA Bucureşti)
2. Adriana Niţă (CSTA Bucureşti)
3. Andreea Dincă (ACS Balestra)
3. Maria Radu (ACS Balestra)
5. Mara Culea Neagu (ACS Balestra)
6. Iana Manolache (ACS Balestra)
7. Alexia Stan (CSS Triumf)

Băieţi 8-9 ani
baieti 8-9 ani

1. Mihnea Surcel (ACS Balestra)
2. Sebastian Drăghici (CS Olimpia)
3. Yaniss Onu (CSTA Bucureşti)
3. Radu Zbengheci (CSTA Bucureşti)
5. Rareş Cazacu (ACS Balestra)
6. Octavian Rentea (ACS Balestra)
7. Ştefan Vasilache (ACS Balestra)
8. Andrei Lupu (CSS Triumf)
9. Pavel Sandu (CSS Ploieşti)
10. Alin Dobrică (CSS Ploieşti)
11. Laurenţiu Cărăuleanu (CSS Triumf)
12. Ianos Dagdelinis (CSTA Bucureşti)
13. Cristian Banu (CSS Ploieşti)


UPDATE, 22 februarie – Cupa CSAT şi-a încheia prima zi de concurs cu proba de 12-13 ani fete şi băieţi. Iată câştigătorii:
Fete 12-13 ani
fete 12-13 ani

1. Rebeca Cândescu (ACS Balestra)
2. Maria Ungureanu (CSS Steaua)
3. Emilia Corbu (CSTA Bucureşti)
3. Ilinca Rusu (ACS Balestra)
5. Crina Popa (ACS Balestra)
6. Denisa Velica (CSTA Bucureşti)
7. Ana Dragomir (Petrolul Ploieşti)
8. Cătălina Apostol (ACS Balestra)
9. Andreea Onu (CSTA Bucureşti)
10. Carly Zamfirescu (CSS Steaua)
11. Simona Căpraru (CSS Steaua)
12. Amalia Dumitru (CSTA Bucureşti)
13. Karina Vasile (ACS Balestra)
14. Ana Maria Stroe (CSTA Bucureşti)
15. Anne Marie Briciu (CSTA Bucureşti)
16. Alexandra Tănase (ACS Balestra)
17. Alexandra Stănescu (ACS Balestra)
18. Ioana Popescu (CS Chimia Rm. Vâlcea)
19. Ioana Ionescu (CS Chimia Rm. Vâlcea)
20. Codruţa Dobrescu (CS Chimia Rm. Vâlcea)

Băieţi 12-13 ani
baieti 12-13 ani

  1. Alexandru Pîrva (ACS Balestra)
2. Alexandru Sîrbu (ACS Balestra)
3. Andrei Balaurea (ACS Balestra)
3. Antonio Roşca (CSTA Bucureşti)
5. Iustin Albeanu (ACS Balestra)
6. Marian Ungureanu (CSS Steaua)
7. Vlad Roşu (ACS Balestra)
8. Gabriel Pavel (CSTA Bucureşti)
9. Pierre Denize (CSA Steaua)
10. Răzvan Cristian (ACS Balestra)
11. Mihai Tigău (ACS Balestra)
12. Mihai Niţu (ACS Balestra)
13. Octavian Stan (CSS Triumf)
14. Darius Hassan (ACS Balestra)
15. Ovidiu Spătaru (CSS Ploieşti)
16. Horia Pivniceru (CSS Triumf)
17. Radu Lazăr (CS Chimia Rm. Vâlcea)

Programul de duminică, 23 februarie, este următorul:
– ora 9:00: copii 10-11 ani, fete şi băieţi
– ora 13:00: speranţe fete şi băieţi.
Site-ul www.frscrima.ro vă va informa despre câştigătorii la toate categoriile de vârstă.