Speranțele anului

SPERANŢELE ANULUI 2015 NOMINALIZATE DE FEDERAŢIA ROMÂNĂ DE SCRIMĂ

Maria Boldor CSA Steaua Ducu Petre floretă Medalie de bronz la CE de cadeți de la Jerusalim, proba individuală;

Locul 5 la etapa de CM juniori din Guatemala, proba individuală.

Mălina Călugăreanu CSA Steaua Ducu Petre floretă Locul 1 la etapa de CM juniori de la Timișoara, proba individuală;

Locul 2 la etapa de CM juniori din Guatemala, proba individuală.

Tudor

  1. Cucu
CSA Steaua Adrian

Cârlescu Badea

sabie Locul 5 la CM cadeți de la Plovdiv, proba individuală;

Singurul scrimer român calificat la Jocurile Olimpice pentru Tineret de la Nanjing, unde a ocupat locul 6 în proba de echipe mixte.

Adrian

Dabija

CS UNEFS Petrică Ungureanu spadă Locul 1 în clasamentul Circuitului European de cadeți, proba individuală, sezonul 2013-2014;

Locul 6 la CE cadeți de la Jerusalim, proba individuală.

Zsuzsa

Schlier

CSS Târgu Mureș Zoltan Szabo spadă Locul 8 la CE de cadeți de la Jerusalim, proba individuală.
Alexandra Predescu CSA Steaua Alina Ciuculescu spadă Locul 13 la CE de cadeți de la Jerusalim, proba individuală.
Cerasela Drăgan CSM Iași Alexandru Siriteanu sabie Locul 2 la etapa din Circuitul European de cadeți de la Sofia, proba individuală.
Bianca

Benea

CSM Oradea Nicolae

Ille

spadă Locul 5 la etapa din Circuitul European de cadeți de la Klagenfurt, proba individuală.

 

SPERANŢELE ANULUI 2014 NOMINALIZATE DE FEDERAŢIA ROMÂNĂ DE SCRIMĂ

Tătăran Amalia

CS Satu Mare Csiszar Francisc spadă Locul 2 la CE de juniori la Budapesta
Boldor Maria CSA Steaua Ducu Petre floretă Locul 2 la CE de cadeţi la BudapestaLocul 9 la CM de cadeţi la Porec
Predescu Alexandra ACS Stesial Ciuculescu Alina spadă Locul 2 la Circuitul European de cadeţi la Klagenfurt
Teodosiu Iulian CS Dinamo Covaliu Mihai sabie Locul 2 cu echipa la CM de seniori la Budapesta
Dabija Adrian CS UNEFS Ungureanu Petrică spadă Locul 1 la Circuitul European de cadeţi la Kalgenfurt
Cucu D. Tudor CSA Steaua Cârlescu Badea Adrian sabie Locul 3 la Circuitul European de cadeţi la MoldingLocul 11 la CM de cadeţi la PorecLocul 3 la Circuitul European de cadeţi la Sofia
Back to Top