Campionate Mondiale de Seniori

2016 – Echipa României (Dolniceanu Tiberiu, Badea Alin, Galatanu Ciprian, Teodosiu Iulian) – bronz în proba de sabie echipe, la Rio de Janeiro

CM-Argint

2015 – Echipa României (Brânză Ana Maria, Pop Simona, Gherman Simona, Dinu Loredana) – argint în proba de spadă echipe, la Moscova

CM-Bronz

2015 – Tiberiu Dolniceanu, bronz în proba de sabie individual la Moscova

CM-Bronz

2014 – Tiberiu Dolniceanu, bronz în proba de sabie individual la Kazan

CM-Argint

2013 – Echipa României (Dolniceanu Tiberiu, Badea Alin, Galatanu Ciprian, Teodosiu Iulian) – argint în proba de sabie echipe, la Budapesta

CM-Bronz

2013 – Echipa României (Brânză Ana Maria, Pop Simona, Udrea Maria, Sbircia Raluca) – bronz în proba de spadă echipe, la Budapesta

CM-Bronz

2013 – Dolniceanu Tiberiu – bronz în proba de sabie individual, la Budapesta

CM-Aur

2011 – Echipa României (Brânză Ana Maria, Măroiu Anca, Alexandru Simona, Dinu (Iordăchioiu) Loredana) – aur în proba de spadă echipe, la Catania

CM-Bronz

2011 – Măroiu Anca – bronz în proba de spadă individual, la Catania

CM-Bronz

2011 – Brânză Ana Maria – bronz în proba de spadă individual, la Catania

CM-Aur

2010 – Echipa României (Brânză Ana Maria, Măroiu Anca, Alexandru Simona, Iordăchioiu Loredana) – aur în proba de spadă echipe, la Paris

CM-Bronz

2010 – Echipa României (Dumitrescu Rareș, Zalomir Florin, Hâncianu Cosmin, Dolniceanu Tiberiu) – bronz în proba de sabie echipe, la Paris

CM-Bronz

2010 – Hâncianu Cosmin – bronz în proba de sabie individual, la Paris

CM-Aur

2009 – Echipa României (Dumitrescu Rareş, Zalomir Florin, Hâncianu Cosmin, Dolniceanu Tiberiu) – aur în proba de sabie echipe, în Antalya

CM-Argint

2009 – Dumitrescu Rareş – argint în proba de sabie individual, în Antalya

CM-Argint

2005 – Echipa României (Scarlat Roxana, Stahl Cristina, Ghiţă Cristina, Andrei Andreea (NO)) – argint în proba de floretă echipe, la Leipzig

CM-Aur

2005 – Covaliu Mihai – aur în proba de sabie individual, la Leipzig

CM-Argint

2004 – Echipa României (Cârlescu-Badea Laura, Scarlat Roxana, Stahl Cristina, (Ghiţă Cristina)) – argint în proba de floretă echipe, la New York

CM-Bronz

2003 – Scarlat Roxana – bronz în proba de floretă individual, la Havana

CM-Aur

2003 – Mihai Dorina – aur în proba de sabie individual, la Havana

CM-Argint

2003 – Covaliu Mihai – argint în proba de sabie individual, la Havana

CM-Bronz

2003 – Echipa României (Badea Laura, Szabo Reka, Scarlat Roxana, Stahl Cristina) – bronz în proba de floretă echipe, la Havana

CM-Bronz

2002 – Brânză Ana Maria – bronz în proba de spadă individual, la Lisabona

CM-Bronz

2002 – Echipa României (Badea Laura, Szabo Reka, Scarlat Roxana, Stahl Cristina) – bronz în proba de floretă echipe, la Lisabona

CM-Bronz

2002 – Covaliu Mihai – bronz în proba de sabie individual, la Lisabona

CM-Argint

2001 – Echipa României (Pelei Andreea, Gheorghiţoaia Cătălina, Covaliu Irina) – argint în proba de sabie echipe, la Nîmes

CM-Bronz

2001 – Echipa României (Covaliu Mihai, Zalomir Florin, Lupeică Alin, Găureanu Dan) – bronz în proba de sabie echipe, la Nîmes

CM-Bronz

2001 – Scarlat Roxana – bronz în proba de floretă individual, la Nîmes

CM-Argint

1998 – Echipa României (Badea Laura, Szabo Reka, Scarlat Roxana, Grigorescu Claudia) – argint în proba de floretă echipe, în La Chaux De Fonds

CM-Argint

1997 – Echipa României (Badea Laura, Szabo Reka, Scarlat Roxana, David Mioara) – argint în proba de floretă echipe, la Cape Town

CM-Argint

1995 – Echipa României (Grigorescu Claudia, Tufan Elisabeta, Badea Laura, Szabo Reka) – argint în proba de floretă echipe, la Haga

CM-Aur

1995 – Badea Laura – aur în proba de floretă individual, la Haga

CM-Bronz

1994 – Echipa României (Szabo Vilmoş, Găureanu Dan, Grigore Daniel, Lupeică Alin) – bronz în proba de sabie echipe, la Atena

CM-Aur

1994 – Szabo Reka – aur în proba de floretă individual, la Atena

CM-Aur

1994 – Echipa României (Grigorescu Claudia, Tufan Elisabeta, Badea Laura, Szabo Reka) – aur în proba de floretă echipe, la Atena

CM-Argint

1993 – Echipa României (Grigorescu Claudia, Tufan Elisabeta, Badea Laura, Szabo Reka, David Mioara) – argint în proba de floretă echipe, la Essen

CM-Argint

1991 – Grigorescu Elena – argint în proba de floretă individual, la Budapesta

CM-Argint

1987 – Echipa României (Grigorescu Claudia, Tufan Elisabeta, Huşti Rozalia, Szabo Reka, Beca Georgeta) – argint în proba de floretă echipe, la Lausanne

CM-Aur

1987 – Tufan Elisabeta – aur în proba de floretă individual, la Lausanne

CM-Argint

1986 – Bodoczi Mikloş – argint în proba de spadă individual, la Sofia

CM-Argint

1981 – Kuki Petru – argint în proba de floretă individual, la Clermont Ferrand

CM-Bronz

1978 – Echipa României (Ţurcan Viorica, Chezan Magdalena, Ardeleanu Susana, Moldovan Marcela, Dragomir Adriana) – bronz în proba de floretă echipe, la Hamburg

CM-Bronz

1977 – Echipa României (Dan Aurora, Moldovan Marcela, Chezan Magdalena, Stahl Ecaterina, Ardeleanu Susana) – bronz în proba de floretă echipe, la Buenos Aires

CM-Argint

1977 – Echipa României (Irimiciuc Dan, Marin Cornel, Pop Ioan, Nilca Alexandru, Mustaţă Marin) – argint în proba de sabie echipe, la Buenos Aires

CM-Bronz

1975 – Echipa României (Irimiciuc Dan, Marin Cornel, Pop Ioan, Nilca Alexandru, Frunză Mihai) – bronz în proba de sabie echipe, la Budapesta

CM-Bronz

1975 – Echipa României (Pascu Ana, Stahl Ecaterina, Bartoş Magdalena, Pricop Elena, Ardeleanu Susana) – bronz în proba de floretă echipe, la Budapesta

CM-Aur

1975 – Stahl Ecaterina – aur în proba de floretă individual, la Budapesta

CM-Bronz

1974 – Echipa României (Gyulai Ileana, Stahl Ecaterina, Ardeleanu Suzana, Pascu Ana, Bartoş Magdalena) – bronz în proba de floretă echipe, la Grenoble

CM-Bronz

1973 – Echipa României (Gyulai Ileana, Stahl Ecaterina, Ardeleanu Suzana, Pascu Ana, Bartoş Magdalena) – bronz în proba de floretă echipe, la Goteborg

CM-Bronz

1971 – Pascu Ana – bronz în proba de floretă individual, la Viena

CM-Argint

1970 – Echipa României (Szabo Olga, Gyulai Ileana, Stahl Ecaterina, Vicol Maria, Pascu Ana) – argint în proba de floretă echipe, la Ankara

CM-Bronz

1970 – Szabo Olga – bronz în proba de floretă individual, la Ankara

CM-Bronz

1970 – Echipa României (Mureşean Tănase, Ţiu Mihai, Falb Iuliu, Haukler Ştefan, Ardeleanu Ştefan) – bronz în proba de floretă echipe, la Ankara

CM-Argint

1969 – Gyulai Ileana – argint în proba de floretă individual, la Havana

CM-Bronz

1969 – Echipa României (Drâmbă Ion, Mureşean Ştefan, Ţiu Mihai, Falb Iuliu, Haukler Ştefan) – bronz în proba de floretă echipe, la Havana

CM-Aur

1969 – Echipa României (Szabo Olga, Gyulai Ileana, Ardeleanu Suzana, Vicol Maria, Pascu Ana) – aur în proba de floretă echipe, la Havana

CM-Bronz

1967 – Echipa României (Szabo Olga, Gyulai Ileana, Stahl Ecaterina, Vicol Maria, Pascu Ana) – bronz în proba de floretă echipe, la Montreal

CM-Aur

1967 – Echipa României (Drâmbă Ion, Mureşean Ştefan, Ţiu Mihai, Falb Iuliu, Ardeleanu Ştefan) – aur în proba de floretă echipe, la Montreal

CM-Bronz

1966 – Stahl Ecaterina – bronz în proba de floretă individual, la Moscova

CM-Argint

1965 – Echipa României (Szabo Olga, Gyulai Ilena, Stahl Ecaterina, Vicol Maria, Stanca Maria) – argint în proba de floretă echipe, la Paris

CM-Argint

1965 – Szabo Olga – argint în proba de floretă individual, la Paris

CM-Aur

1962 – Szabo Olga – aur în proba de floretă individual, la Buenos Aires

CM-Bronz

1961 – Echipa României (Szabo Olga, Vicol Maria, Orban Ecaterina, Ene(Pascu) Ana, Sachelarie Geta) – bronz în proba de floretă echipe, la Torino

Back to Top