Campionate Mondiale de Juniori

2008 – Deac Simona – argint în proba de spadă individual, la Acireale

2007 – Munteanu Elena – bronz în proba de sabie individual, la Belek

2004 – Echipa României (Brânză Ana Maria, Alexandru Simona, Iordăchioiu Loredana, Puiu Oana) – bronz în proba de spadă echipe, la Plovdiv

2004 – Brânză Ana Maria – aur în proba de spadă individual, la Plovdiv

2002 – Brânză Ana Maria – aur în proba de spadă individual, la Kemer

2001 – Echipa României (Brânză Ana Maria, Băcioiu Anca, Măceşeanu Iuliana, Iordăchioiu Loredana) – argint în proba de spadă echipe, la Gdansk

2000 – Zalomir Florin – argint în proba de sabie individual, la South Bend

1999 – Nyisztor Alexandru – bronz în proba de spadă individual, la Keszthely

1995 – Scarlat Roxana – bronz în proba de floretă individual, la Paris

1994 – Iluţi Simona – bronz în proba de spadă individual, în Mexico

1993 – Lupeică Alin – bronz în proba de sabie individual, la Denver

1991 – Milan Cornel – bronz în proba de spadă individual, la Istanbul

1986 – Molea Romică – agint în proba de floretă individual, la Stuttgart

1986 – Lazăr (Szabo) Reka – aur în proba de floretă individual, la Stuttgart

1985 – Lazăr (Szabo) Reka – argint în proba de floretă individual, la Arnhem

1984 – Guzganu Elisabeta – bronz în proba de floretă individual, la Leningrad

1983 – Guzganu Elisabeta – bronz în proba de floretă individual, la Budapesta

1975 – Kuki Petru – aur în proba de floretă individual, în Mexico

1974 – Pop Ioan – aur în proba de sabie individual, la Istanbul

1974 – Kuki Petru  – aur în proba de sabie individual, la Istanbul

 1972 – Szabo Paul – bronz în proba de spadă individual, la Madrid

1969 – Irimiciuc Dan – argint în proba de sabie individual, la Geneva

 1967 – Pongracz Anton – aur în proba de spadă individual, la Teheran

1966 – Ţiu Mihai – bronz în proba de floretă individual, la Viena

1966 – Ardeleanu Ştefan – aur în proba de floretă individual, la Viena

1965 – Gyulai Ileana – argint în proba de floretă individual, la Rotterdam

1965 – Iencic (Stahl) Ecaterina – aur în proba de floretă individual, la Rotterdam

1964 – Gyulai Ileana – argint în proba de floretă individual, la Budapesta

1963 – Drâmbă Ion – argint în proba de floretă individual, la Gand

1963 – Ene (Pascu) Ana – aur în proba de floretă individual, la Gand

1960 – Gurath Adalbert – aur în proba de spadă individual, la Leningrad

1959 – Szabo Olga – argint în proba de floretă individual, la Paris

1959 – Mureşanu Tănase – bronz în proba de spadă individual, la Paris

1958 – Mureşanu Tănase – bronz în proba de floretă individual, la Bucureşti

1956 – Taitişi (Vicol) Maria – argint în proba de floretă individual, în Luxemburg

 

 

 

 

 

Back to Top