Campionate Europene de Seniori

2017 – Echipa României (Amalia Tătăran, Raluca Sbîrcia, Adela Danciu, Greta Vereș) – bronz în proba de spadă echipe, la Tbilisi 

2017 – Bianca Pascu – bronz în proba de sabie individual, la Tbilisi

2016 – Echipa României (Tiberiu Dolniceanu, Alin Badea, Iulian Teodosiu, Ciprian Gălățanu) – bronz în proba de sabie echipe, la Torun

2016 – Echipa României (Ana Maria Popescu, Simona Pop, Simona Gherman, Loredana Dinu) – bronz în proba de spadă echipe, la Torun

2016 – Simona Gherman – aur în proba de spadă individual, la Torun

2016 – Ana Maria Popescu – argint în proba de spadă individual, la Torun

2015 – Echipa României (Ana Maria Brânză, Simona Pop, Simona Gherman, Loredana Dinu) – aur în proba de spadă echipe, la Montreux

2015 – Simona Pop – bronz în proba de spadă individual, la Montreux

2014 – Echipa României (Ana Maria Brânză, Simona Pop, Simona Gherman și Maria Udrea) – aur în proba de spadă echipe, la Strasbourg

2014 – Simona Gherman – bronz în proba de spadă individual, la Strasbourg

2013 Echipa României (Brânză Ana Maria, Pop Simona, Udrea Maria, Tătăran Amalia) – argint în proba de spadă echipe, la Zagreb

2013 – Dolniceanu Tiberiu – aur în proba de sabie individual, la Zagreb

2013 – Brânză Ana Maria – aur în proba de spadă individual, la Zagreb

2012 – Echipa României (Dumitrescu Rareş, Zalomir Florin, Dolniceanu Tiberiu, Siriteanu Alexandru) – argint în proba de sabie echipe, la Legnano

2012 – Echipa României (Brânză Ana Maria, Gherman Simona, Măroiu Anca, Dinu Loredana) – argint în proba de spadă echipe, la Legnano

2012 – Măroiu Anca – argint în proba de spadă individual, la Legnano

2012 – Gherman Simona – aur în proba de spadă individual, la Legnano

2011 – Echipa României (Brânză Ana Maria, Alexandru Simona, Măroiu Anca, Iordăchioiu Loredana– aur în proba de spadă echipe, la Sheffield

2011 Brânză Ana Maria – bronz în proba de spadă individual, la Sheffield

2009 – Echipa României (Dumitrescu Rareş, Zalomir Florin, Hâncianu Cosmin, Siriteanu Alexandru) – argint în proba de sabie echipe, la Plovdiv

2009 – Echipa României (Brânză Ana Maria, Măceşeanu Iuliana, Alexandru Simona, Măroiu Anca– aur în proba de spadă echipe, la Plovdiv

2008 – Echipa României (Brânză Ana Maria, Măceşeanu Iuliana, Alexandru Simona, Iordăchioiu Loredana– aur în proba de spadă echipe, la Kiev

2008 – Brânză Ana Maria – argint în proba de spadă individual, la Kiev

2008 – Covaliu Mihai – bronz în proba de sabie individual, la Kiev

2007 – Covaliu Mihai – bronz în proba de sabie individual, la Gent

2006 – Echipa României (Brânză Ana Maria, Măceşeanu Iuliana, Băcioiu Anca, Iordăchioiu Loredana– aur în proba de spadă echipe, la Izmir

2006 – Echipa României (Scarlat Roxana, Stahl Cristina, Ghiţă Cristina, Andrei Andreea) – argint în proba de floretă echipe, la Izmir

2006 – Echipa României (Covaliu Mihai, Zalomir Florin, Dumitrescu Rareş, Sandu Constantin– aur în proba de sabie echipe, la Izmir

2006 Zalomir Florin – bronz în proba de sabie individual, la Izmir

2006 – Băcioiu Anca – bronz în proba de spadă individual, la Izmir

2005 Măceşeanu Iuliana – bronz în proba de spadă individual, la Zalaegerszeg

2005 – Echipa României (Covaliu Mihai, Dumitrescu Rareş, Siriteanu Alexandru, Sandu Constantin) – bronz în proba de sabie echipe, la Zalaegerszeg

2005 – Echipa României (Scarlat Roxana, Ghiţă Cristina, Stahl Cristina, Andrei Andreea) – bronz în proba de floretă echipe, la Zalaegerszeg

2004 – Echipa României (Gheorghiţoaia Cătălina, Pelei Andreea, Covaliu Irina, Mihai Dorina) – argint în proba de sabie echipe, la Copenhaga

2004 – Gheorghiţoaia Cătălina – bronz în proba de sabie individual, la Copenhaga

2004 – Cârlescu-Badea Laura – aur în proba de floretă individual, la Copenhaga

2004 – Echipa României (Cârlescu-Badea Laura, Scarlat Roxana, Stahl Cristina, Indrei Corina) – aur în proba de floretă echipe, la Copenhaga

2002 – Scarlat Roxana – bronz în proba de floretă individual, la Moscova

2002 – Covaliu Mihai – bronz în proba de sabie individual, la Moscova

2002 – Cârlescu-Badea Laura – argint în proba de floretă individual, la Moscova

2001 – Echipa României (Szabo Reka, Scarlat Roxana, Stahl Cristina, Vanţă Claudia) – bronz în proba de floretă echipe, la Koblentz

2001 – Covaliu Mihai – bronz în proba de sabie individual, la Koblentz

2000 – Echipa României (Badea Laura, Szabo Reka, Scarlat Roxana, Vanţă Claudia) – bronz în proba de floretă echipe, la Madeira

2000 – Szabo Reka – argint în proba de floretă individual, la Madeira

1999 – Echipa României (Covaliu Mihai, Găureanu Dan, Lupeică Alin, Sandu Constantin) – argint în proba de sabie echipe, la Bolzano

1999 – Echipa României (Badea Laura, Szabo Reka, Scarlat Roxana, Vanţă Claudia) – argint în proba de floretă echipe, la Bolzano

1999 – Găureanu Dan – bronz în proba de sabie individual, la Bolzano

1999 – Badea Laura – bronz în proba de floretă individual, la Bolzano

1998 – Szabo Reka – bronz în proba de floretă individual, la Plovdiv

1997 Scarlat Roxana – argint în proba de floretă individual, la Gdansk

1997 Badea Laura – aur în proba de floretă individual, la Gdansk

1996 Badea Laura – aur în proba de floretă individual, la Limoges

1995 Szabo Reka – aur în proba de floretă individual, la Keszthely

1994 – Szabo Vilmoş – bronz în proba de sabie individual, la Krakowia

1994 Badea Laura – argint în proba de floretă individual, la Krakowia

1993 – Lupeică Alin – bronz în proba de sabie individual, la Lintz

1993 – Badea Laura – bronz în proba de floretă individual, la Lintz

1981 Kuki Petru – bronz în proba de floretă individual, la Foggia

 

Back to Top