Ziua a treia a Cupei României la floretă de la Timișoara a programat miercuri, 22 septembrie, proba feminină la individual. La Sala de la Baza Politehnica 2 s-au prezentat 18 sportive. Concursul a fost dominat de sportivele de la CSA Steaua care au monopolizat podiumul. Trofeul a fost câștigat, pentru al treilea an la rând, de către Maria Boldor, care a învins-o în finala mare pe Mălina Călugăreanu, scor 15-10.
Pe locul trei s-a clasat Maria Udrea. Aflată azi la primul concurs după revenirea la floretă, Maria a învins-o în finala mică pe Petra Magyar, scor 15-6.
Rezultatele din partea superioară a tabloului de eliminare directă au fost următoarele:
tabloul de 8 feminin
Clasamentul complet al Cupei României la floretă feminin individual de la Timișoara poate fi văzut AICI.
Joi, 23 septembrie, de la ora 9:00, va avea loc proba feminină pe echipe.