GALERIE FOTO: Vlad Covaliu, Soykan Yagan și Oleksandra Bondar, învingătorii primei zile la Cupa Riposta la sabie copii

  by    0   0

Prima zi a Cupei Riposta la sabie copii a adunat sâmbătă, 6 decembrie, la Sala de Scrimă Floreasca din București 124 de copii, la trei categorii de vârstă. După o zi lungă de concurs, învigători au ieșit Vlad Covaliu, Soykan Yagan și Oleksandra Bondar. Clasamentele complete ale primei zile de concurs de la Cupa Riposta la sabie pentru copii arată astfel:

SABIE MASCULIN COPII 3
1. Vlad Covaliu (CS Dinamo)
2. Victor Nistorică (CSA Steaua)
3. Radu Drăghicenoiu (CS Dinamo)
3. Alexandru Matei (CSA Steaua)
5. Radu Mercurian (CS Dinamo)
6. Norbert Cărămidaru (CSM Brașov)
7. Filip Cernescu (CS Riposta)
8. Matei Pantiș (CS Riposta)
9. Eduard Dascăl (CSM Brașov)
10. Darius Dițescu (CS Dinamo)
11. Ioan Paul (CS Riposta)
12. Antonio Ionescu (ACS Sabia de Aur)
13. Vlad Căloiu (CSA Steaua)
14. Rareș Gheorghe (ACS Sabia de Aur)
15. Denis Bart (CSM Brașov)
16. Dacian Enache (CS Dinamo)
17. Rareș Costea (CS Dinamo)
18. Luca Radu (CS Dinamo)
19. Bogdan Pricop (CS Riposta)
20. Răzvan Nica (CS Riposta)
21. Nicoale Paul (CS Riposta)
22. Vlad Stănculescu (CS Dinamo)
23. Kristyan Zagorov (FK Ruse/Bulgaria)
24. David Mărgean (CSM Brașov)
25. Tudor Cruțu (CSM Brașov)
26. Andrei Prunariu (ACS Duel)
27. Sergiu Vasilescu (CS Riposta)
28. Horia Nițu (CS Riposta)
29. Nikola Minchev (FK Ruse/Bulgaria)
30. Tudor Pârsan (CS Riposta)
31. Eduard Benko (CSM Brașov)
32. Cristian Macovei (CSA Steaua)
33. Paul Ionescu (CSM Brașov)
34. Petru Costeschi (CS Riposta)
35. Cornel Cătănoiu (CSM Brașov)

SABIE FEMININ COPII 2
1. Oleksandra Bondar (Ucraina)
2. Magdalena Munteanu (CS Dinamo)
3. Ilinca Pantiș (CS Riposta)
3. Cela Sava Munteanu (CS Riposta)
5. Daria Bulba (Ucraina)
6. Sofia Bârnoveanu (CS Mușchetarul)
7. Sabrina Zamfira (CS Riposta)
8. Maria Alexe (CS Riposta)
9. Ana Botezatu (CSM Brașov)
10. Olena Turchaninova (Ucraina)
11. Vanessa Danciu (CSM Brașov)
12. Olga Kivalo (Ucraina)
13. Iona Iliescu (CS Riposta)
14. Maria Badea (CSA Steaua)
15. Carla Rusu (CS Riposta)
16. Elena Shukleva (Bulgaria)
17. Bianca Henea (CS Mușchetarul)
18. Alyssa Lobonțiu (CS Riposta)
19. Andreea Gheorghe (CSA Steaua)
20. Maria Vătășelu (CSTA)
21. Ioana Sebastian (CSA Steaua)
22. Mara Beteagu (CS Dinamo)
23. Arina Prunariu (ACS Duel)
24. Laura Moroianu (CS Dinamo)
25. Selina Lupu (CS Dinamo)
26. Maria Dihel (ACS Duel)
27. Maria Lola (CSM Brașov)
28. Alexia Voicu (CS Dinamo)
29. Ana Lupșa (ACS Duel)
30. Denisa Părteni (CSM Brașov)
31. Darya Moghaddasi (CSA Steaua)
32. Daria Smeu (CSA Steaua)
33. Miruna Băjenaru (ACS Duel)
34. Bianca Ionel (CSM Brașov)

SABIE MASCULIN COPII 1
1. Soykan Yagan (Turcia)
2. Andrei Păștin (CS Dinamo)
3. Rareș Ailinca (CSM Brașov)
3. Ștefan Roha (FK Ruse/Bulgaria)
5. Elton Dincă (CS Riposta)
6. Gabriel Zane (CS Riposta)
7. Thomas Briot (CS Riposta)
8. Andrei Cupeș (CSM Brașov)
9. Dimitar Raikin (Bulgaria)
10. Dan Lepădătescu (CSS Slobozia)
11. Stanislav Pysanko (Ucraina)
12. Matei Munteanu (CS Dinamo)
13. Andrei Zane (CS Riposta)
14. Ștefan Nankinski (FK Mladost)
15. Sahlan Bilgehan (Turcia)
16. Oleksii Doritskyi (Ucraina)
17. Cătălin Prala (CS Dinamo)
20. Călin Brănescu (CS Dinamo)
20. Victor Cotorogea (CS Dinamo)
22. Mario Cojocaru (CSA Steaua)
23. Alexei Ciumac (Rep. Moldova)
24. Bogdan Tudorache (CSA Steaua)
25. Răzvan Botea (CS Dinamo)
26. Aridudu Samih (Turcia)
27. Marco Sovar (CS Dinamo)
28. Ioan Antonescu (CS Dinamo)
29. Philip Popinceanu (CS Dinamo)
30. Valention Vodenov (Bulgaria)
31. Marius Stochirlea (CS Riposta)
32. Teodor Ismana (CSA Steaua)
33. Herbert Mohanu (CS Riposta)
34. Radu Rusu (CS Dinamo)
35. Paul Iacob (CSA Steaua)
36. Eduard Beldiman (CS Dinamo)
37. Zhanggirkhan Nurlanuly (CS Riposta)
38. Nichita Stănese (CS Riposta)
39. Oleksandr Rusalovskyi (Ucraina)
40. Alexei Guzun (Rep. Moldova)
41. Victor Băjan (CS Riposta)
42. Alexandru Cătuțașu (ACS Duel)
43. Damyan Doumanov (Bulgaria)
44. Vlad Tont (CSS Slobozia)
45. Valentino Musumeci (CS Riposta)
46. Ionuț Duțu (ACS Duel)
47. Alexandr Dabin (Rep. Moldova)
48. Alexandru Ciot (CS Dinamo)
49. Ionuț Pascale (CS Dinamo)
50. Rareș Dicu (CS Dinamo)
51. Răzvan Macovei (CSA Steaua)
52. Marian Hăvărneanu (CS Steaua)
53. Ștefan Bălcescu (CS Riposta)
53. Alexandr Guzun (Rep. Moldova)
55. Marco Galai (CSM Brașov)

1476393_400538713429234_2290099758466670673_n 10428668_400538886762550_6071939944491503868_n 10429349_400538690095903_7659184580322988034_n 10559677_400538693429236_1329670359306287435_n 10603799_400538763429229_7525406691909170717_n 10846378_400538940095878_3712186236007454774_n 10846417_400538810095891_488611739714067053_n


Related Posts

Iancu-locul 30, Bucur-locul 45, Ciornilă-locul 47 și Cruțu-locul 48 în proba de sabie masculin individual la Universiada de vară de la Taipei

Cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară se desfășoară la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august 2017. România este prezentă în Taiwan cu o delegație de 121 de persoane a României, dintre care 91 de sportivi, ei concurând la atletism, haltere, tenis de masă, volei masculin, înot, sărituri în apă, baschet masculin, polo […]

READ MORE →

Amalia Tătăran – locul 34 în proba de spadă feminin individual la Olimpiada de vară de la Taipei

Cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară se desfășoară la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august 2017. România este prezentă în Taiwan cu o delegație de 121 de persoane a României, dintre care 91 de sportivi, ei concurând la atletism, haltere, tenis de masă, volei masculin, înot, sărituri în apă, baschet masculin, polo […]

READ MORE →

Scrimerii români au plecat joi seara spre Taipei! Primele probe de scrimă de la Universiada de vară au loc duminică!

Delegația de 121 de persoane a României, dintre care 91 de sportivi, a plecat joi seara la cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară, care se va desfășura la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august. Sportivii noștri vor concura la atletism, haltere, tenis de masă, volei masculin, înot, sărituri în apă, baschet masculin, polo […]

READ MORE →

Se fac înscrieri pentru Campionatul Național de scrimă pentru veterani de la Craiova, ediția 2017!

Asociația Română de Scrimă Veterani organizează în data de 2 septembrie 2017, la Craiova, o nouă ediție a Campionatului Național de scrimă pentru veterani. Concursul va avea loc la Sala de scrimă a Liceului cu Program Sportiv „Petrache Trișcu”, cu începere de la ora 9:30, la trei categorii de vârstă: categoria I (40-49 de ani), […]

READ MORE →

Șapte scrimeri vor reprezenta România la Universiada de vară de la Taipei!

România va participa cu o delegație de 121 de persoane, dintre care 91 de sportivi, la cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară, care se va desfășura la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august, iar gimnasta Larisa Iordache va fi purtătoarea de drapel la ceremonia de deschidere. Delegația României va pleca joi, 17 […]

READ MORE →

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to Top