Circuitul European pentru cadeți a programat sâmbătă și duminică, 18 și 19 octombrie, etapa a treia la floretă masculin, individual și pe echipe. Concursul a fost găzduit de orașul Florina (Grecia), iar România a fost reprezentată de următorii sportivi: Benjamin Bodo, Cristian Cândescu, Răzvan Cristian, Victor Gheorghe, Daniel Hergan, Dragoș Iamandei, Daniel Onofrei, Alexandru Pîrva, Silviu Roșu, Alexandru Sîrb.
La individual, cel mai bun rezultat al delegației noastre a fost obținut de Silviu Roșu (CSA Steaua), care a terminat concursul pe locul 6. Ceilalți sportivi români s-au clasat pe următoarele poziții: Cristian Cândescu (CSA Steaua) – locul 9, Victor Gheorghe (CSS Ploiești) – locul 18, Alexandru Pîrva (ACS Balestra) – locul 35, Daniel Hergan (CSA Steaua) – locul 40, Alexandru Sîrb (ACS Balestra) – locul 50, Dragoș Iamandei (CSA Steaua) – locul 59, Răzvan Cristian (ACS Balestra) – locul 71, Daniel Onofrei (CSTA) – locul 72, Benjamin Bodo (CS Satu Mare) – locul 80.
Pe echipe, România 1 a reușit să facă un turneu excelent și să ocupe prima poziție în componența: Cristian Cândescu, Victor Gheorghe, Silviu Roșu. Pe locul doi s-a clasat Danemarca 1, iar podiumul a fost completat de Grecia 1.