UPDATE 14: GALERIE FOTO: Campionatul Național de Copii, ziua 1, proba 2: spadă masculin, categoria 10-11 ani. Tudor Zărnescu – Ioan Feurdean 8-6, în finala pentru aur

  by    0   0

A doua probă din prima zi a Campionatului Național de copii este cea de spadă masculin, categoria 10-11 ani. S-au aliniat la start 34 de sportivi, care au fost împărțiți în cinci grupe: patru grupe de câte șapte sportivi și una de câte șase. Concursul are loc la Sala de scrimă Floreasca din București, iar site-ul www.frscrima.ro vă va ține la curent cu cele mai importante evenimente. Startul grupelor s-a dat la ora 13:40.
Sponsorii concursului sunt:

Philips_SonicareReversed_logo_2014_RGB
aq
Logo_Henkel_RGB_v120i.jpg


UPDATE, ora 15:30 – Rezultatele meciurilor din grupele preliminare sunt următoarele:

rez gr 1 rez gr 2 rez gr 3 rez gr 4 rez gr 5

Vezi mai jos o galerie foto de la meciurile din grupe:

IMG_1005 IMG_1006 IMG_1007 IMG_1008 IMG_1009 IMG_1010 IMG_1012 IMG_1013 IMG_1014 IMG_1015


UPDATE, ora 15:27 – Programul de pe tabloul de 64 este următorul:

Tudor Zărnescu (ACS Quarto) – liber
Bogdan Hoitan (ACS Stesial) – Lehel Jeromos (LPS Satu Mare)
Dinu Purcărea (CS Farul) – liber
Codruț Florescu (CS Engarde) – liber
Carol Crăciun (CS Olimpia) – liber
Alexandru Dosoftei (ACS Stesial) – liber
Horia Nistor (CS Farul) – liber
Luca Domșa (ACS Stesial) – liber
Florin Mirică (CS UNEFS) – liber
Matei Costăchescu (ACS Stesial) – liber
David Sava (ACS Quarto) – liber
Robert Marcea (LPS Craiova) – liber
Șerban Popa (ACS Quarto) – liber
Teodor Neagu (ACS Quarto) – liber
Matei Kiss (ACS Stesial) – liber
Dănuț Răducanu (CSA Steaua) – liber
Alexandru Stoica (CS Engarde) – liber
Cris Scarlat (ACS Contraatac) – liber
Ștefan Baicu (ACS Quarto) – liber
Sebastian Galea (CSS Tg. Mureș) – liber
Victor Ionică (CS Engarde) – liber
Mircea Radu (ACS Contraatac) – liber
Mihai Volintiru (ACS Stesial) – liber
Jhon Nour (CS Farul) – liber
Paul Anton (ACS Quarto) – liber
Hunor Szodorai Paradi (LPS Satu Mare) – liber
Szabolcs Szabo (CS Satu Mare) – liber
Ioan Feurdean (ACS Contraatac) – liber
Vlăduț Niculaie (CS UNEFS) – liber
Luca David (CS Satu Mare) – liber
Rareș Mănăstireanu (CSA Steaua) – Mihai Iarca (CS Farul)
Matei Bunea (CS Engarde).


UPDATE, ora 15:40 – Rezultatele din cele două meciuri de pe tabloul de 64 sunt:
Bogdan Hoitan (ACS Stesial) – Lehel Jeromos (LPS Satu Mare) 3-8
Rareș Mănăstireanu (CSA Steaua) – Mihai Iarca (CS Farul) 3-8


UPDATE, ora 15:41 – Programul meciurilor de pe tabloul de 32:
Tudor Zărnescu (ACS Quarto) –  Lehel Jeromos (LPS Satu Mare)
Dinu Purcărea (CS Farul) – Codruț Florescu (CS Engarde)
Carol Crăciun (CS Olimpia) – Alexandru Dosoftei (ACS Stesial)
Horia Nistor (CS Farul) – Luca Domșa (ACS Stesial)
Florin Mirică (CS UNEFS) – Matei Costăchescu (ACS Stesial)
David Sava (ACS Quarto) – Robert Marcea (LPS Craiova)
Șerban Popa (ACS Quarto) – Teodor Neagu (ACS Quarto)
Matei Kiss (ACS Stesial) – Dănuț Răducanu (CSA Steaua)
Alexandru Stoica (CS Engarde) – Cris Scarlat (ACS Contraatac)
Ștefan Baicu (ACS Quarto) – Sebastian Galea (CSS Tg. Mureș)
Victor Ionică (CS Engarde) – Mircea Radu (ACS Contraatac)
Mihai Volintiru (ACS Stesial) – Jhon Nour (CS Farul)
Paul Anton (ACS Quarto) – Hunor Szodorai Paradi (LPS Satu Mare)
Szabolcs Szabo (CS Satu Mare) – Ioan Feurdean (ACS Contraatac)
Vlăduț Niculaie (CS UNEFS) –  Luca David (CS Satu Mare)
Mihai Iarca (CS Farul) – Matei Bunea (CS Engarde).


UPDATE, ora 16:06 – Rezultatele meciurilor de pe tabloul de 32:
Tudor Zărnescu (ACS Quarto) –  Lehel Jeromos (LPS Satu Mare) 8-0
Dinu Purcărea (CS Farul) – Codruț Florescu (CS Engarde) 2-8
Carol Crăciun (CS Olimpia) – Alexandru Dosoftei (ACS Stesial) 8-2
Horia Nistor (CS Farul) – Luca Domșa (ACS Stesial) 7-8
Florin Mirică (CS UNEFS) – Matei Costăchescu (ACS Stesial) 8-0
David Sava (ACS Quarto) – Robert Marcea (LPS Craiova) 1-8
Șerban Popa (ACS Quarto) – Teodor Neagu (ACS Quarto) 8-6
Matei Kiss (ACS Stesial) – Dănuț Răducanu (CSA Steaua) 1-8
Alexandru Stoica (CS Engarde) – Cris Scarlat (ACS Contraatac) 6-8
Ștefan Baicu (ACS Quarto) – Sebastian Galea (CSS Tg. Mureș) 8-6
Victor Ionică (CS Engarde) – Mircea Radu (ACS Contraatac) 8-4
Mihai Volintiru (ACS Stesial) – Jhon Nour (CS Farul) 3-8
Paul Anton (ACS Quarto) – Hunor Szodorai Paradi (LPS Satu Mare) 8-3
Szabolcs Szabo (CS Satu Mare) – Ioan Feurdean (ACS Contraatac) 2-8
Vlăduț Niculaie (CS UNEFS) –  Luca David (CS Satu Mare) 7-8
Mihai Iarca (CS Farul) – Matei Bunea (CS Engarde) 3-8.


UPDATE, ora 16:15 – Programul meciurilor de pe tabloul de 16:
Tudor Zărnescu (ACS Quarto) – Codruț Florescu (CS Engarde)
Carol Crăciun (CS Olimpia) – Luca Domșa (ACS Stesial)
Florin Mirică (CS UNEFS) – Robert Marcea (LPS Craiova)
Șerban Popa (ACS Quarto) – Dănuț Răducanu (CSA Steaua)
Cris Scarlat (ACS Contraatac) – Ștefan Baicu (ACS Quarto)
Victor Ionică (CS Engarde) – Jhon Nour (CS Farul)
Paul Anton (ACS Quarto) – Ioan Feurdean (ACS Contraatac)
Luca David (CS Satu Mare) – Matei Bunea (CS Engarde).

IMG_1016 IMG_1017 IMG_1021 IMG_1022 IMG_1024 IMG_1025 IMG_1026 IMG_1027 IMG_1029 IMG_1030 IMG_1031 IMG_1033 IMG_1035 IMG_1037 IMG_1038 IMG_1040


UPDATE, ora 16:39 – Rezultatele meciurilor de pe tabloul de 16:
Tudor Zărnescu (ACS Quarto) – Codruț Florescu (CS Engarde) 8-1
Carol Crăciun (CS Olimpia) – Luca Domșa (ACS Stesial) 8-2
Florin Mirică (CS UNEFS) – Robert Marcea (LPS Craiova) 8-2
Șerban Popa (ACS Quarto) – Dănuț Răducanu (CSA Steaua) 5-6
Cris Scarlat (ACS Contraatac) – Ștefan Baicu (ACS Quarto) 8-6
Victor Ionică (CS Engarde) – Jhon Nour (CS Farul) 8-5
Paul Anton (ACS Quarto) – Ioan Feurdean (ACS Contraatac) 6-8
Luca David (CS Satu Mare) – Matei Bunea (CS Engarde) 5-8.


UPDATE, ora 16:49 – Programul meciurilor din sferturile de finală:
Tudor Zărnescu (ACS Quarto) – Carol Crăciun (CS Olimpia)
Florin Mirică (CS UNEFS) – Dănuț Răducanu (CSA Steaua)
Cris Scarlat (ACS Contraatac) – Victor Ionică (CS Engarde)
Ioan Feurdean (ACS Contraatac)- Matei Bunea (CS Engarde).


UPDATE, ora 17:04 – Rezultatele meciurilor din sferturile de finală:
Tudor Zărnescu (ACS Quarto) – Carol Crăciun (CS Olimpia) 8-4
Florin Mirică (CS UNEFS) – Dănuț Răducanu (CSA Steaua) 5-6
Cris Scarlat (ACS Contraatac) – Victor Ionică (CS Engarde) 2-8
Ioan Feurdean (ACS Contraatac)- Matei Bunea (CS Engarde) 8-7.


UPDATE, ora 17:07 – Programul meciurilor din semifinale:
Tudor Zărnescu (ACS Quarto) – Dănuț Răducanu (CSA Steaua)
Victor Ionică (CS Engarde) – Ioan Feurdean (ACS Contraatac).


UPDATE, ora 17:24 – Rezultatele meciurilor din semifinale:
Tudor Zărnescu (ACS Quarto) – Dănuț Răducanu (CSA Steaua) 8-5
Victor Ionică (CS Engarde) – Ioan Feurdean (ACS Contraatac) 7-8.
Așadar, în finală se vor întâlni Tudor Zărnescu și Ioan Feurdean.


UPDATE, ora 17:47 – În finala pentru medalia de aur, Tudor Zărnescu l-a învins pe Ioan Feurdean cu 8-6.


Related Posts

Iancu-locul 30, Bucur-locul 45, Ciornilă-locul 47 și Cruțu-locul 48 în proba de sabie masculin individual la Universiada de vară de la Taipei

Cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară se desfășoară la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august 2017. România este prezentă în Taiwan cu o delegație de 121 de persoane a României, dintre care 91 de sportivi, ei concurând la atletism, haltere, tenis de masă, volei masculin, înot, sărituri în apă, baschet masculin, polo […]

READ MORE →

Amalia Tătăran – locul 34 în proba de spadă feminin individual la Olimpiada de vară de la Taipei

Cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară se desfășoară la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august 2017. România este prezentă în Taiwan cu o delegație de 121 de persoane a României, dintre care 91 de sportivi, ei concurând la atletism, haltere, tenis de masă, volei masculin, înot, sărituri în apă, baschet masculin, polo […]

READ MORE →

Scrimerii români au plecat joi seara spre Taipei! Primele probe de scrimă de la Universiada de vară au loc duminică!

Delegația de 121 de persoane a României, dintre care 91 de sportivi, a plecat joi seara la cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară, care se va desfășura la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august. Sportivii noștri vor concura la atletism, haltere, tenis de masă, volei masculin, înot, sărituri în apă, baschet masculin, polo […]

READ MORE →

Se fac înscrieri pentru Campionatul Național de scrimă pentru veterani de la Craiova, ediția 2017!

Asociația Română de Scrimă Veterani organizează în data de 2 septembrie 2017, la Craiova, o nouă ediție a Campionatului Național de scrimă pentru veterani. Concursul va avea loc la Sala de scrimă a Liceului cu Program Sportiv „Petrache Trișcu”, cu începere de la ora 9:30, la trei categorii de vârstă: categoria I (40-49 de ani), […]

READ MORE →

Șapte scrimeri vor reprezenta România la Universiada de vară de la Taipei!

România va participa cu o delegație de 121 de persoane, dintre care 91 de sportivi, la cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară, care se va desfășura la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august, iar gimnasta Larisa Iordache va fi purtătoarea de drapel la ceremonia de deschidere. Delegația României va pleca joi, 17 […]

READ MORE →

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to Top