A doua etapă din acest sezon al Circuitului European de sabie cadeți masculin și feminin, de la Godollo (Ungaria) s-a încheiat duminică, 27 septembrie, cu proba individuală feminină.
În acest concurs au luat startul 194 de sportive, iar 18 au fost din România. Pentru țara noastră au tras la Godollo următoarele sabrere: Theodora Alexandrescu (CS Riposta), Mihaela Chițu (CS Riposta), Alesia Cida (CSM Brașov), Ana Maria Ciobanu (CSM Iași), Diana Crețu (CSM Brașov), Ana Maria Geamăna (CSA Steaua), Felicia Iacob (CSA Steaua), Andreea Lupu (CSM Iași), Tania Lutea (CSA Steaua), Sabina Martiș (CSA Steaua), Antonia Nicolae (CS Dinamo), Ileana Oprea (CS Dinamo), Thea Pușcaru (CS Riposta), Ioana Radu (CSS Unirea Iași), Adina Șindilariu (CSS Unirea Iași), Daria Stărică (CSS Unirea Iași), Ștefania Szabo (CSM Brașov), Dora Szegedi (CS Riposta), Catinel Tipișcă (CSM Iași), Iuliana Vrabie (CSM Iași).
Cel mai bun parcurs în Ungaria l-a avut Andreea Lupu. Legitimată la CSM Iași, Andreea a fost eliminată pe tabloul de 32 și a încheiat concursul pe poziția 29. Tot în 32 a fost eliminată și Sabina Martiș (CSA Steaua), dar ea a terminat pe locul 32.
Cele 20 de sportive din România s-au clasat la Godollo pe următoarele poziții: Andreea Lupu (CSM Iași) – locul 29, Sabina Martiș (CSA Steaua) – locul 32, Ioana Radu (CSS Unirea Iași) – locul 50, Ana Maria Ciobanu (CSM Iași) – locul 93,  Ana Maria Geamăna (CSA Steaua) – locul 98,  Iuliana Vrabie (CSM Iași) – locul 104, Tania Lutea (CSA Steaua) – locul 107, Adina Șindilariu (CSS Unirea Iași) – locul 135, Dora Szegedi (CS Riposta) – locul 139, Diana Crețu (CSM Brașov) – locul 141, Ștefania Szabo (CSM Brașov) – locul 146, Felicia Iacob (CSA Steaua) – locul 149, Daria Stărică (CSS Unirea Iași) – locul 152, Thea Pușcaru (CS Riposta) – locul 155, Catinel Tipișcă (CSM Iași) – locul 166, Theodora Alexandrescu (CS Riposta) – locul 172, Alesia Cida (CSM Brașov) – locul 183, Mihaela Chițu (CS Dinamo) – locul 187.
Ileana Oprea  și Antonia Nicolae, ambele de la CS Dinamo, au fost înscrise și ele în concurs, dar s-au retras în ultimul moment.
Podiumul etapei din Circuitul European de sabie cadeți feminin individual de la Godollo a arătat astfel: 1. Caitlin Maxwell (Marea Britanie), 2. Julika Funke (Germania), 3. Kara Linder (SUA) și Liza Pusztai (Ungaria).
Următoarea etapă din Circuitul European de sabie cadeți feminin și masculin are loc la Meylan (Franța), în perioada 17-18 octombrie.