UPDATE 15: Campionatul Național de spadă seniori, ziua 1: azi are loc proba individuală la masculin. Finala: Adrian Pop (CSM Satu Mare) – Liviu Dragomir (CSU Craiova) 7-8

  by    0   0

Sala de Scrimă „Alexandru Csipler” din Satu Mare găzduiește de vineri și până duminică, în perioada 15-17 mai, întrecerile Campionatului Național, Diviziei A și Superligii de spadă seniori masculin.
Vineri, în prima zi de concurs, de la ora 9:00 are loc proba individuală. La start se vor prezenta 46 de sportivi. Se vor trage două tururi de grupe, iar apoi toți sportivii vor ajunge pe un tablou incomplet de 64, de eliminare directă.
În 2014, podiumul Campionatului Național de spadă seniori, proba individuală la masculin, a arătat astfel: 1. Alin Mitrică (CSU Craiova), 2. Radu Andrei (CSM Satu Mare), 3. Rigo Robert (CSM Oradea) și Ionuț Trandafirescu (CSU Craiova).
Componența grupelor din primul tur este următoarea:

1.grupa 1 2.grupa 2 3.grupa 3 4.grupa 4 5.grupa 5 6.grupa 6 7.grupa 7

Site-ul www.frscrima.ro vă va ține la curent cu evoluția LIVE a concursului de la Satu Mare.
PARTENER OFICIAL AL FEDERAȚIEI ROMÂNE DE SCRIMĂ:
logo_RODOTEX_rgb_trans

Această prezentare necesită JavaScript.


UPDATE, ora 10:50 – Rezultatele din turul 1 al grupelor preliminare sunt următoarele:

1.rez grupa 1 2.rez grupa 2 3.rez grupa 3 4.rez grupa 4 5.rez grupa 5 6.rez grupa 6 7.rez grupa 7


UPDATE, ora 10:55 – Componența grupelor din turul 2 este următoarea:
1.grupa 11 2.grupa 22 3.grupa 33 4.grupa 44 5.grupa 55 6.grupa 66 7.grupa 77

 

Această prezentare necesită JavaScript.


UPDATE, ora 12:14 – Rezultatele din turul 2 al grupelor preliminare sunt următoarele:

1.rez 11 2.rez 22 3.rez 33 4.rez 44 5.rez 55 6.rez 66 7. rez 77
Clasamentul la finalul grupelor preliminare arată astfel:
clasament


UPDATE, ora 12:34 – Programul partidelor de pe tabloul de 64 este următorul:
Ionuț Trandafirescu (CSU Craiova) – liber
Dorin Băzăvan (CS UNEFS) – Valentin Popa (CSM Oradea)
Andrei Dogaru (LPS Craiova) – liber
Lucian Ciovică (CSM Oradea) – liber
Andrei Timoce (CSM Satu Mare) – liber
Marius Badea (CSM Oradea) – Mihai Bigea (LPS Craiova)
Mihai Zamfir (CSM Craiova) – Adam Macska (CS Satu Mare)
Alin Mitrică (CSU Craiova) – liber
Mario Persu (CSU Craiova) – liber
Daniel Gavriluț (CS UNEFS) – Adrian Pop (CSM Satu Mare)
Marton Szep (CS Satu Mare) – Claudiu Vasilescu (LPS Craiova)
Ovidiu Pîrvuleasa (CSU Craiova) – liber
Dorian Pîrvan (CSU Craiova) – liber
Alexandru Dumitru (CS UNEFS) – Alexandru Oroian (CS Satu Mare)
David Biro (CSS Tg. Mureș) – Tatian Bolboceanu (CSM Craiova)
Bertalan Arkoși (CSM Satu Mare) – liber
Lehel Nagy (CS Satu Mare) – liber
David Ziman (CS Satu Mare) – Alin Sbârcia (CSU Craiova)
Balasz Szilagyi (CS Satu Mare) – Edwin Pop (CS Satu Mare)
Liviu Dragomir (CSU Craiova) – liber
Alexandru Nyisztor Csaki (CSU Tg. Mureș) – liber
Zoltan Kato (CS Satu Mare) – Robert Rigo (CS Satu Mare)
Cătălin Fortan (CSM Craiova) – Nicolae Drăgoi (CS UNEFS)
Adrian Szilagyi (CSM Satu Mare) – liber
Adrian Dabija (CS UNEFS) – liber
Ștefan Bivolaru (LPS Craiova) – Otto Tardi (CSU Tg. Mureș)
Ioan Constantinescu (CS UNEFS) – Vlad Mitrașcă (CS Satu Mare)
Ștefăniță Vîlceanu (CSU Craiova) – liber
Daniel Nica (CSM Craiova) – liber
Benjamin Bodo (CS Satu Mare) – liber
Mihai Oprea (LPS Craiova) – Valentin Blăgniceanu (CS UNEFS)
Zoltan Tardi (CSU Tg. Mureș) – liber.


UPDATE, ora 13:03 – Rezultatele de pe tabloul de 64 sunt următoarele:
Ionuț Trandafirescu (CSU Craiova) – liber
Dorin Băzăvan (CS UNEFS) – Valentin Popa (CSM Oradea) 15-14
Andrei Dogaru (LPS Craiova) – liber
Lucian Ciovică (CSM Oradea) – liber
Andrei Timoce (CSM Satu Mare) – liber
Marius Badea (CSM Oradea) – Mihai Bigea (LPS Craiova) 6-15
Mihai Zamfir (CSM Craiova) – Adam Macska (CS Satu Mare) 8-15
Alin Mitrică (CSU Craiova) – liber
Mario Persu (CSU Craiova) – liber
Daniel Gavriluț (CS UNEFS) – Adrian Pop (CSM Satu Mare) 8-15
Marton Szep (CS Satu Mare) – Claudiu Vasilescu (LPS Craiova) 15-14
Ovidiu Pîrvuleasa (CSU Craiova) – liber
Dorian Pîrvan (CSU Craiova) – liber
Alexandru Dumitru (CS UNEFS) – Alexandru Oroian (CS Satu Mare) 15-7
David Biro (CSS Tg. Mureș) – Tatian Bolboceanu (CSM Craiova) 15-14
Bertalan Arkoși (CSM Satu Mare) – liber
Lehel Nagy (CS Satu Mare) – liber
David Ziman (CS Satu Mare) – Alin Sbârcia (CSU Craiova) 9-15
Balasz Szilagyi (CS Satu Mare) – Edwin Pop (CS Satu Mare) 15-10
Liviu Dragomir (CSU Craiova) – liber
Alexandru Nyisztor Csaki (CSU Tg. Mureș) – liber
Zoltan Kato (CS Satu Mare) – Robert Rigo (CS Satu Mare) 5-15
Cătălin Forțan (CSM Craiova) – Nicolae Drăgoi (CS UNEFS) 15-11
Adrian Szilagyi (CSM Satu Mare) – liber
Adrian Dabija (CS UNEFS) – liber
Ștefan Bivolaru (LPS Craiova) – Otto Tardi (CSU Tg. Mureș) 10-15
Ioan Constantinescu (CS UNEFS) – Vlad Mitrașcă (CS Satu Mare) 15-7
Ștefăniță Vîlceanu (CSU Craiova) – liber
Daniel Nica (CSM Craiova) – liber
Benjamin Bodo (CS Satu Mare) – liber
Mihai Oprea (LPS Craiova) – Valentin Blăgniceanu (CS UNEFS) 14-15
Zoltan Tardi (CSU Tg. Mureș) – liber.


UPDATE, ora 13:12 – Programul partidelor de pe tabloul de 32 este următorul:
Ionuț Trandafirescu (CSU Craiova) – Dorin Băzăvan (CS UNEFS)
Andrei Dogaru (LPS Craiova) – Lucian Ciovică (CSM Oradea)
Andrei Timoce (CSM Satu Mare) – Mihai Bigea (LPS Craiova)
Adam Macska (CS Satu Mare) – Alin Mitrică (CSU Craiova)
Mario Persu (CSU Craiova) – Adrian Pop (CSM Satu Mare)
Marton Szep (CS Satu Mare) – Ovidiu Pîrvuleasa (CSU Craiova)
Dorian Pîrvan (CSU Craiova) – Alexandru Dumitru (CS UNEFS)
David Biro (CSS Tg. Mureș) – Bertalan Arkoși (CSM Satu Mare)
Lehel Nagy (CS Satu Mare) – Alin Sbârcia (CSU Craiova)
Balasz Szilagyi (CS Satu Mare) – Liviu Dragomir (CSU Craiova)
Alexandru Nyisztor Csaki (CSU Tg. Mureș) – Robert Rigo (CS Satu Mare)
Cătălin Forțan (CSM Craiova) – Adrian Szilagyi (CSM Satu Mare)
Adrian Dabija (CS UNEFS) – Otto Tardi (CSU Tg. Mureș)
Ioan Constantinescu (CS UNEFS) -Ștefăniță Vîlceanu (CSU Craiova)
Daniel Nica (CSM Craiova) – Benjamin Bodo (CS Satu Mare)
Valentin Blăgniceanu (CS UNEFS) – Zoltan Tardi (CSU Tg. Mureș).


UPDATE, ora 13:56 – Rezultatele de pe tabloul de 32 sunt următoarele:
Ionuț Trandafirescu (CSU Craiova) – Dorin Băzăvan (CS UNEFS) 15-10
Andrei Dogaru (LPS Craiova) – Lucian Ciovică (CSM Oradea) 5-15
Andrei Timoce (CSM Satu Mare) – Mihai Bigea (LPS Craiova) 15-7
Adam Macska (CS Satu Mare) – Alin Mitrică (CSU Craiova) 14-15
Mario Persu (CSU Craiova) – Adrian Pop (CSM Satu Mare) 13-15
Marton Szep (CS Satu Mare) – Ovidiu Pîrvuleasa (CSU Craiova) 11-15
Dorian Pîrvan (CSU Craiova) – Alexandru Dumitru (CS UNEFS) 15-9
David Biro (CSS Tg. Mureș) – Bertalan Arkoși (CSM Satu Mare) 15-14
Lehel Nagy (CS Satu Mare) – Alin Sbârcia (CSU Craiova) 15-6
Balasz Szilagyi (CS Satu Mare) – Liviu Dragomir (CSU Craiova) 9-15
Alexandru Nyisztor Csaki (CSU Tg. Mureș) – Robert Rigo (CS Satu Mare) 15-4
Cătălin Forțan (CSM Craiova) – Adrian Szilagyi (CSM Satu Mare) 11-15
Adrian Dabija (CS UNEFS) – Otto Tardi (CSU Tg. Mureș) 9-15
Ioan Constantinescu (CS UNEFS) -Ștefăniță Vîlceanu (CSU Craiova) 13-15
Daniel Nica (CSM Craiova) – Benjamin Bodo (CS Satu Mare) 15-11
Valentin Blăgniceanu (CS UNEFS) – Zoltan Tardi (CSU Tg. Mureș) 10-12.


UPDATE, ora 13:58 – Programul partidelor de pe tabloul de 16 este următorul:
Ionuț Trandafirescu (CSU Craiova) – Lucian Ciovică (CSM Oradea)
Andrei Timoce (CSM Satu Mare) – Alin Mitrică (CSU Craiova)
Adrian Pop (CSM Satu Mare) – Ovidiu Pîrvuleasa (CSU Craiova)
Dorian Pîrvan (CSU Craiova) – David Biro (CSS Tg. Mureș)
Lehel Nagy (CS Satu Mare) – Liviu Dragomir (CSU Craiova)
Alexandru Nyisztor Csaki (CSU Tg. Mureș) – Adrian Szilagyi (CSM Satu Mare)
Otto Tardi (CSU Tg. Mureș) -Ștefăniță Vîlceanu (CSU Craiova)
Daniel Nica (CSM Craiova) – Zoltan Tardi (CSU Tg. Mureș).


UPDATE, ora 14:32 – Rezultalte de pe tabloul de 16 sunt următoarele:
Ionuț Trandafirescu (CSU Craiova) – Lucian Ciovică (CSM Oradea) 15-11
Andrei Timoce (CSM Satu Mare) – Alin Mitrică (CSU Craiova) 10-14
Adrian Pop (CSM Satu Mare) – Ovidiu Pîrvuleasa (CSU Craiova) 9-7
Dorian Pîrvan (CSU Craiova) – David Biro (CSS Tg. Mureș) 15-9
Lehel Nagy (CS Satu Mare) – Liviu Dragomir (CSU Craiova) 7-15
Alexandru Nyisztor Csaki (CSU Tg. Mureș) – Adrian Szilagyi (CSM Satu Mare) 15-11
Otto Tardi (CSU Tg. Mureș) -Ștefăniță Vîlceanu (CSU Craiova) 15-11
Daniel Nica (CSM Craiova) – Zoltan Tardi (CSU Tg. Mureș) 8-9.


UPDATE, ora 14:43 –  Programul partidelor de pe tabloul de 8 este următorul:
Ionuț Trandafirescu (CSU Craiova) – Alin Mitrică (CSU Craiova)
Adrian Pop (CSM Satu Mare) – Dorian Pîrvan (CSU Craiova)
Liviu Dragomir (CSU Craiova) – Alexandru Nyisztor Csaki (CSU Tg. Mureș)
Otto Tardi (CSU Tg. Mureș) – Zoltan Tardi (CSU Tg. Mureș).


UPDATE, ora 15:00 – Rezultatele de pe tabloul de 8 sunt următoarele:
Ionuț Trandafirescu (CSU Craiova) – Alin Mitrică (CSU Craiova) 12-15
Adrian Pop (CSM Satu Mare) – Dorian Pîrvan (CSU Craiova) 13-12
Liviu Dragomir (CSU Craiova) – Alexandru Nyisztor Csaki (CSU Tg. Mureș) 15-3
Otto Tardi (CSU Tg. Mureș) – Zoltan Tardi (CSU Tg. Mureș) 5-4.


UPDATE, ora 15:09 – Programul partidelor din semifinale este următorul:
Alin Mitrică (CSU Craiova) – Adrian Pop (CSM Satu Mare)
Liviu Dragomir (CSU Craiova) – Otto Tardi (CSU Tg. Mureș).


UPDATE, ora 15:31 – Adrian Pop (CSM Satu Mare) este primul finalist al Campionatului Național de spadă seniori, proba individuală la masculin, ediția 2015. Sportivul pregătit de Csiszar Francisc a trecut în semifinale de Alin Mitrică (CSU Craiova), scor 15-11.


UPDATE, ora 15:44 – Liviu Dragomir (CSU Craiova) este al doilea finalist al Campionatului Național de spadă seniori, proba individuală la masculin, ediția 2015. El l-a învins în cea de-a doua semifinală pe Otto Tardi (CSU Tg. Mureș), scor 12-11.


UPDATe, ora 16:03 – Liviu Dragomir (CSU Craiova) a câștigat medalia de aur după ce a trecut în finală de Adrian Pop (CS Satu Mare), scor 8-7, la prioritate.


Related Posts

Iancu-locul 30, Bucur-locul 45, Ciornilă-locul 47 și Cruțu-locul 48 în proba de sabie masculin individual la Universiada de vară de la Taipei

Cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară se desfășoară la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august 2017. România este prezentă în Taiwan cu o delegație de 121 de persoane a României, dintre care 91 de sportivi, ei concurând la atletism, haltere, tenis de masă, volei masculin, înot, sărituri în apă, baschet masculin, polo […]

READ MORE →

Amalia Tătăran – locul 34 în proba de spadă feminin individual la Olimpiada de vară de la Taipei

Cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară se desfășoară la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august 2017. România este prezentă în Taiwan cu o delegație de 121 de persoane a României, dintre care 91 de sportivi, ei concurând la atletism, haltere, tenis de masă, volei masculin, înot, sărituri în apă, baschet masculin, polo […]

READ MORE →

Scrimerii români au plecat joi seara spre Taipei! Primele probe de scrimă de la Universiada de vară au loc duminică!

Delegația de 121 de persoane a României, dintre care 91 de sportivi, a plecat joi seara la cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară, care se va desfășura la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august. Sportivii noștri vor concura la atletism, haltere, tenis de masă, volei masculin, înot, sărituri în apă, baschet masculin, polo […]

READ MORE →

Se fac înscrieri pentru Campionatul Național de scrimă pentru veterani de la Craiova, ediția 2017!

Asociația Română de Scrimă Veterani organizează în data de 2 septembrie 2017, la Craiova, o nouă ediție a Campionatului Național de scrimă pentru veterani. Concursul va avea loc la Sala de scrimă a Liceului cu Program Sportiv „Petrache Trișcu”, cu începere de la ora 9:30, la trei categorii de vârstă: categoria I (40-49 de ani), […]

READ MORE →

Șapte scrimeri vor reprezenta România la Universiada de vară de la Taipei!

România va participa cu o delegație de 121 de persoane, dintre care 91 de sportivi, la cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară, care se va desfășura la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august, iar gimnasta Larisa Iordache va fi purtătoarea de drapel la ceremonia de deschidere. Delegația României va pleca joi, 17 […]

READ MORE →

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to Top