UPDATE 14: Campionatul Național de spadă cadeți, ziua 3: azi are loc proba feminină la individual. Finala: Zsuzsa Schlier (CSS Tg. Mureș) – Bianca Benea (CSM Oradea) 15-9

  by    0   1

Ziua a treia a Campionatului Național de spadă cadeți programează sâmbătă, 17 ianuarie, la Sala de Scrimă Floreasca din București întrecerea feminină la individual. La start s-au prezentat 49 de sportive, de la toate cluburile de profil din România. Se vor trage două tururi de grupe preliminare, urmând ca apoi toate sportivele să ajungă pe un tablou incomplet de eliminare directă, de 64. Primele meciuri au loc la ora 9:00.
În 2014, podiumul în Campionatul Național de spadă cadeți, proba feminină la individual, a arătat astfel: 1. Alexandra Predescu (CSA Steaua), 2. Ramona Calcan (CSA Steaua), 3. Bianca Benea (CSM Oradea) și Zsuzsa Schlier (CSS Târgu Mureș).
Site-ul www.frscrima.ro vă va ține la curent cu evoluția LIVE a întrecerii.


UPDATE, ora 10:30 – Primul tur de grupe preliminare s-a încheiat la ora 10:25. Clasamentul arată astfel:
CLASAMENT 1
Vezi mai jos o galerie foto de la primul tur de grupe:

IMG_2089 IMG_2090 IMG_2091 IMG_2092 IMG_2093 IMG_2094 IMG_2095 IMG_2096 IMG_2097  IMG_2099 IMG_2100 IMG_2101 IMG_2102 IMG_2103 IMG_2104 IMG_2106


UPDATE, ora 12:00 – Al doilea tur de grupe preliminare s-a încheiat la ora 11:55. Clasamentul după turul doi de grupe arată astfel:
CLASAMENT 2
Vezi mai jos o galerie foto din turul doi de grupe preliminare.

IMG_2107 IMG_2108 IMG_2109 IMG_2110 IMG_2111 IMG_2112 IMG_2113 IMG_2114 IMG_2115 IMG_2116 IMG_2117 IMG_2118 IMG_2119 IMG_2120 IMG_2121 IMG_2122 IMG_2123 IMG_2124 IMG_2126 IMG_2127 IMG_2129 IMG_2131 IMG_2132 IMG_2133 IMG_2134 IMG_2135 IMG_2136 IMG_2137 IMG_2138 IMG_2139 IMG_2140 IMG_2146 IMG_2147 IMG_2148 IMG_2153 IMG_2154 IMG_2155 IMG_2156


UPDATE, ora 12:23 – Programul partidelor de pe tabloul de 64 arată astfel:
Alexandra Predescu (CSA Steaua) – liber
Christine Stancu (ACS Quarto) – Claudia Durău (LPS Craiova)
Melany Pfeifer (CS Satu Mare) – Adina Nae (ACS Quarto)
Diana Roșca (CS Olimpia) – Alexandra Pătru (LPS Craiova)
Ana Maria Vasile (LPS Craiova) – liber
Deniz Akisik (CS Olimpia) – Andreea Tufan (CSM Oradea)
Alina Văduva (LPS Craiova) – Andreea Dinuț (LPS Craiova)
Sabina Ecobici (CSU Craiova) – liber
Andreea Vîrban (LPS Craiova) – liber
Cristina Constantinescu (ACS Stesial) – Zsofia Kato (CS Satu Mare)
Ștefania Vișan (CSS1 Constanța) – Daria Mazilu (CS Olimpia)
Ana Maria Diaconu (CS UNEFS) – liber
Zsuzsa Schlier (CSS Tg. Mureș) – liber
Andra Constantin (CS Olimpia) – Iris Răducanu (CSA Steaua)
Ramona Costache (CSS1 Constanța) – Cătălina Pîrvan (CSS1 Constanța)
Mihaela Leonte (ACS Quarto) – liber
Bianca Benea (CSM Oradea) – liber
Alexandra Ciociu (CS Farul) – Cristina Tilincă (CS Olimpia)
Teodora Coste (CS Satu Mare) – Irina Stan (CSA Steaua)
Amarillisz Pallai (CS Satu Mare) – liber
Andreea Păcioagă (ACS Stesial) – liber
Cristina Matache (LPS Craiova) – Andra Meran (CSS1 Constanța)
Andreea Hodorogea (ACS Quarto) – Volintiru Cosma (CSS Steaua)
Diana Vasile (LPS Craiova) – liber
Talida Enache (CS UNEFS) – liber
Andreea Floreascu (LPS Craiova) – Andrada Ghica (ACS Stesial)
Greti Găman (LPS Craiova) – Gabriela Moise (CSA Steaua)
Rebeca Dumitru (CS UNEFS) – liber
Giulia Constantin (CSA Steaua) – liber
Bianca Samoilă (ACS Stesial) – Csilla Nagy (CS Satu Mare)
Anna Handlery (CSM Oradea) – Ioana Firan (LPS Craiova)
Denisa Barosan (CSA Steaua) – liber.


UPDATE, ora 12:38 – Rezultatele de pe tabloul de 64 sunt:
Alexandra Predescu (CSA Steaua) – liber
Christine Stancu (ACS Quarto) – Claudia Durău (LPS Craiova) 14-15
Melany Pfeifer (CS Satu Mare) – Adina Nae (ACS Quarto) 15-7
Diana Roșca (CS Olimpia) – Alexandra Pătru (LPS Craiova) 3-15
Ana Maria Vasile (LPS Craiova) – liber
Deniz Akisik (CS Olimpia) – Andreea Tufan (CSM Oradea) 13-15
Alina Văduva (LPS Craiova) – Andreea Dinuț (LPS Craiova) 15-13
Sabina Ecobici (CSU Craiova) – liber
Andreea Vîrban (LPS Craiova) – liber
Cristina Constantinescu (ACS Stesial) – Zsofia Kato (CS Satu Mare) 13-14
Ștefania Vișan (CSS1 Constanța) – Daria Mazilu (CS Olimpia) 15-9
Ana Maria Diaconu (CS UNEFS) – liber
Zsuzsa Schlier (CSS Tg. Mureș) – liber
Andra Constantin (CS Olimpia) – Iris Răducanu (CSA Steaua) 2-15
Ramona Costache (CSS1 Constanța) – Cătălina Pîrvan (CSS1 Constanța) 13-15
Mihaela Leonte (ACS Quarto) – liber
Bianca Benea (CSM Oradea) – liber
Alexandra Ciociu (CS Farul) – Cristina Tilincă (CS Olimpia) 15-14
Teodora Coste (CS Satu Mare) – Irina Stan (CSA Steaua) 15-11
Amarillisz Pallai (CS Satu Mare) – liber
Andreea Păcioagă (ACS Stesial) – liber
Cristina Matache (LPS Craiova) – Andra Meran (CSS1 Constanța) 14-15
Andreea Hodorogea (ACS Quarto) – Volintiru Cosma (CSS Steaua) 15-5
Diana Vasile (LPS Craiova) – liber
Talida Enache (CS UNEFS) – liber
Andreea Floreascu (LPS Craiova) – Andrada Ghica (ACS Stesial) 14-10
Greti Găman (LPS Craiova) – Gabriela Moise (CSA Steaua) 15-9
Rebeca Dumitru (CS UNEFS) – liber
Giulia Constantin (CSA Steaua) – liber
Bianca Samoilă (ACS Stesial) – Csilla Nagy (CS Satu Mare) 7-15
Anna Handlery (CSM Oradea) – Ioana Firan (LPS Craiova) 15-7
Denisa Barosan (CSA Steaua) – liber.


UPDATE, ora 13:06 – Programul partidelor de pe tabloul de 32 este următorul:
Alexandra Predescu (CSA Steaua) – Claudia Durău (LPS Craiova)
Melany Pfeifer (CS Satu Mare) – Alexandra Pătru (LPS Craiova)
Ana Maria Vasile (LPS Craiova) – Andreea Tufan (CSM Oradea)
Alina Văduva (LPS Craiova) – Sabina Ecobici (CSU Craiova)
Andreea Vîrban (LPS Craiova) – Zsofia Kato (CS Satu Mare)
Ștefania Vișan (CSS1 Constanța) – Ana Maria Diaconu (CS UNEFS)
Zsuzsa Schlier (CSS Tg. Mureș) – Iris Răducanu (CSA Steaua)
Cătălina Pîrvan (CSS1 Constanța) – Mihaela Leonte (ACS Quarto)
Bianca Benea (CSM Oradea) – Alexandra Ciociu (CS Farul)
Teodora Coste (CS Satu Mare) – Amarillisz Pallai (CS Satu Mare)
Andreea Păcioagă (ACS Stesial) – Andra Meran (CSS1 Constanța)
Andreea Hodorogea (ACS Quarto) – Diana Vasile (LPS Craiova)
Talida Enache (CS UNEFS) – Andreea Floreascu (LPS Craiova)
Greti Găman (LPS Craiova) – Rebeca Dumitru (CS UNEFS)
Giulia Constantin (CSA Steaua) – Csilla Nagy (CS Satu Mare)
Anna Handlery (CSM Oradea) – Denisa Barosan (CSA Steaua).


UPDATE, ora 13:20 – Rezultatele partidelor de pe tabloul de 32 sunt:
Alexandra Predescu (CSA Steaua) – Claudia Durău (LPS Craiova) 15-2
Melany Pfeifer (CS Satu Mare) – Alexandra Pătru (LPS Craiova) 10-15
Ana Maria Vasile (LPS Craiova) – Andreea Tufan (CSM Oradea) 15-11
Alina Văduva (LPS Craiova) – Sabina Ecobici (CSU Craiova) 15-14
Andreea Vîrban (LPS Craiova) – Zsofia Kato (CS Satu Mare) 15-8
Ștefania Vișan (CSS1 Constanța) – Ana Maria Diaconu (CS UNEFS) 12-15
Zsuzsa Schlier (CSS Tg. Mureș) – Iris Răducanu (CSA Steaua) 15-6
Cătălina Pîrvan (CSS1 Constanța) – Mihaela Leonte (ACS Quarto) 5-15
Bianca Benea (CSM Oradea) – Alexandra Ciociu (CS Farul) 15-7
Teodora Coste (CS Satu Mare) – Amarillisz Pallai (CS Satu Mare) 15-11
Andreea Păcioagă (ACS Stesial) – Andra Meran (CSS1 Constanța) 13-15
Andreea Hodorogea (ACS Quarto) – Diana Vasile (LPS Craiova) 15-14
Talida Enache (CS UNEFS) – Andreea Floreascu (LPS Craiova) 15-12
Greti Găman (LPS Craiova) – Rebeca Dumitru (CS UNEFS) 14-15
Giulia Constantin (CSA Steaua) – Csilla Nagy (CS Satu Mare) 4-15
Anna Handlery (CSM Oradea) – Denisa Barosan (CSA Steaua) 7-15.


UPDATE, ora 13:53 – Programul partidelor de pe tabloul de 16 este:
Alexandra Predescu (CSA Steaua) – Alexandra Pătru (LPS Craiova)
Ana Maria Vasile (LPS Craiova) – Alina Văduva (LPS Craiova)
Andreea Vîrban (LPS Craiova) – Ana Maria Diaconu (CS UNEFS)
Zsuzsa Schlier (CSS Tg. Mureș) – Mihaela Leonte (ACS Quarto)
Bianca Benea (CSM Oradea) – Teodora Coste (CS Satu Mare)
Andra Meran (CSS1 Constanța) – Andreea Hodorogea (ACS Quarto)
Talida Enache (CS UNEFS) – Rebeca Dumitru (CS UNEFS)
Csilla Nagy (CS Satu Mare) – Denisa Barosan (CSA Steaua).


UPDATE, ora 14:15 – Rezultatele partidelor de pe tabloul de 16 sunt:
Alexandra Predescu (CSA Steaua) – Alexandra Pătru (LPS Craiova) 15-5
Ana Maria Vasile (LPS Craiova) – Alina Văduva (LPS Craiova) 15-12
Andreea Vîrban (LPS Craiova) – Ana Maria Diaconu (CS UNEFS) 15-12
Zsuzsa Schlier (CSS Tg. Mureș) – Mihaela Leonte (ACS Quarto) 15-10
Bianca Benea (CSM Oradea) – Teodora Coste (CS Satu Mare) 12-11
Andra Meran (CSS1 Constanța) – Andreea Hodorogea (ACS Quarto) 10-15
Talida Enache (CS UNEFS) – Rebeca Dumitru (CS UNEFS) 15-12
Csilla Nagy (CS Satu Mare) – Denisa Barosan (CSA Steaua) 11-15.


UPDATE, ora 14:25 – Programul partidelor de pe tabloul de 8 este:
Alexandra Predescu (CSA Steaua) – Ana Maria Vasile (LPS Craiova)
Andreea Vîrban (LPS Craiova) – Zsuzsa Schlier (CSS Tg. Mureș)
Bianca Benea (CSM Oradea) – Andreea Hodorogea (ACS Quarto)
Talida Enache (CS UNEFS) – Denisa Barosan (CSA Steaua).


UPDATE, ora 14:39 – Rezultatele partidelor de pe tabloul de 8 sunt:
Alexandra Predescu (CSA Steaua) – Ana Maria Vasile (LPS Craiova) 15-2
Andreea Vîrban (LPS Craiova) – Zsuzsa Schlier (CSS Tg. Mureș) 6-14
Bianca Benea (CSM Oradea) – Andreea Hodorogea (ACS Quarto) 15-8
Talida Enache (CS UNEFS) – Denisa Barosan (CSA Steaua) 2-5.


UPDATE, ora 14:51 – Programul partidelor din semifinale este:
Alexandra Predescu (CSA Steaua) – Zsuzsa Schlier (CSS Tg. Mureș)
Bianca Benea (CSM Oradea) – Denisa Barosan (CSA Steaua).


UPDATE, ora 15:15 – Rezultatele partidelor din semifinale sunt:
Alexandra Predescu (CSA Steaua) – Zsuzsa Schlier (CSS Tg. Mureș) 10-13
Bianca Benea (CSM Oradea) – Denisa Barosan (CSA Steaua) 15-12.


UPDATE, ora 15:32 – Finala pentru medalia de aur se va disputa între Zsuzsa Schlier (CSS Tg. Mureș) și Bianca Benea (CSM Oradea).


UPDATE, ora 15:58 – Medalia de aur a fost câștigată de Zsuzsa Schlier (CSS Tg. Mureș), care a trecut de Bianca Benea (CSM Oradea), scor 15-9.


Related Posts

Iancu-locul 30, Bucur-locul 45, Ciornilă-locul 47 și Cruțu-locul 48 în proba de sabie masculin individual la Universiada de vară de la Taipei

Cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară se desfășoară la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august 2017. România este prezentă în Taiwan cu o delegație de 121 de persoane a României, dintre care 91 de sportivi, ei concurând la atletism, haltere, tenis de masă, volei masculin, înot, sărituri în apă, baschet masculin, polo […]

READ MORE →

Amalia Tătăran – locul 34 în proba de spadă feminin individual la Olimpiada de vară de la Taipei

Cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară se desfășoară la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august 2017. România este prezentă în Taiwan cu o delegație de 121 de persoane a României, dintre care 91 de sportivi, ei concurând la atletism, haltere, tenis de masă, volei masculin, înot, sărituri în apă, baschet masculin, polo […]

READ MORE →

Scrimerii români au plecat joi seara spre Taipei! Primele probe de scrimă de la Universiada de vară au loc duminică!

Delegația de 121 de persoane a României, dintre care 91 de sportivi, a plecat joi seara la cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară, care se va desfășura la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august. Sportivii noștri vor concura la atletism, haltere, tenis de masă, volei masculin, înot, sărituri în apă, baschet masculin, polo […]

READ MORE →

Se fac înscrieri pentru Campionatul Național de scrimă pentru veterani de la Craiova, ediția 2017!

Asociația Română de Scrimă Veterani organizează în data de 2 septembrie 2017, la Craiova, o nouă ediție a Campionatului Național de scrimă pentru veterani. Concursul va avea loc la Sala de scrimă a Liceului cu Program Sportiv „Petrache Trișcu”, cu începere de la ora 9:30, la trei categorii de vârstă: categoria I (40-49 de ani), […]

READ MORE →

Șapte scrimeri vor reprezenta România la Universiada de vară de la Taipei!

România va participa cu o delegație de 121 de persoane, dintre care 91 de sportivi, la cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară, care se va desfășura la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august, iar gimnasta Larisa Iordache va fi purtătoarea de drapel la ceremonia de deschidere. Delegația României va pleca joi, 17 […]

READ MORE →

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to Top