UPDATE 10: Campionatul Național de scrimă pentru copii, ziua 9, proba 18: floretă masculin, categoria 10-11 ani. Finala: Sebastian Drăghici (CS Olimpia) – Tudor Rusu (ACS Balestra) 6-8

  by    0   1

Ziua a noua a Campionatului Național de scrimă pentru copii, de la Sala de Scrimă Floreasca din București se încheie marți, 30 iunie, cu proba de floretă masculin, categoria 10-11 ani.
La startul probei s-au prezentat 22 de sportivi, care vor trage un tur de grupe preliminare, iar apoi toți se vor califica pe un tablou incomplet de 32, de eliminare directă.
În 2014, podiumul Campionatului Național de scrimă pentru copii, în proba de floretă masculin, categoria 10-11 ani, a arătat astfel: 1. Vlad Roșu (ACS Balestra), 2. Petru Surcel (ACS Balestra), 3. Alexandru Vârtic (ACS Balestra) și Gabriel Pavel (CSTA).
Componența grupelor preliminare este următoarea:
1.grupa 1 2.grupa 2 3.grupa 3 4.grupa 4
Programul detaliat al Campionatului Național de Scrimă pentru copii, ediția 2015, poate fi descărcat mai jos:
pdficon

sponsori si parteneri media CN copii 2015
Site-ul www.frscrima.ro vă va ține la curent cu desfășurarea LIVE a concursului.
IMG_6389 IMG_6390 IMG_6391 IMG_6392 IMG_6393 IMG_6394 IMG_6395 IMG_6396 IMG_6397 IMG_6398 IMG_6399 IMG_6401


UPDATE, ora 14:57 – Rezultatele din grupele preliminare sunt următoarele:
1.rez 1 2.rez 2 3.rez 3 4.rez 4


UPDATE, ora 14:59 – Programul partidelor de pe tabloul de 32 este următorul:
Mihnea Surcel (ACS Balestra) – liber
Mark Simon (CS Satu Mare) – Matei Serghei (CS Satu Mare)
Radu Zbengheci (CSTA) – liber
Ștefan Marin (CSTA) – liber
Sebastian Drăghici (CS Olimpia) – liber
Gabriel Gheorghe (CSTA) – Răzvan Nojea (CS Satu Mare)
Rareș Cazacu (ACS Balestra) – Dominic Satnoianu (LPS Brașov)
Ionuț Stoe (CSS Triumf) – liber
Tudor Rusu (ACS Balestra) – liber
Victor Vasilescu (ACS Balestra) – Nicolas Pop (CS Satu Mare)
Antonio Răpan (CSTA) – Ayan Prepeliță (LPS Brașov)
Alin Dobrică (CSS Ploiești) – liber
Mihai Toader (ACS Balestra) – liber
Pavel Sandu (CSS Ploiești) – liber
Cristian Banu (CSS Ploiești) – Ciprian Olteanu (ACS Balestra)
Luca Hergan (ACS Balestra) – liber.


UPDATE, ora 15:14 – Rezultatele de pe tabloul de 32 sunt următoarele:
Mihnea Surcel (ACS Balestra) – liber
Mark Simon (CS Satu Mare) – Matei Serghei (CS Satu Mare) 8-5
Radu Zbengheci (CSTA) – liber
Ștefan Marin (CSTA) – liber
Sebastian Drăghici (CS Olimpia) – liber
Gabriel Gheorghe (CSTA) – Răzvan Nojea (CS Satu Mare) 2-8
Rareș Cazacu (ACS Balestra) – Dominic Satnoianu (LPS Brașov) 8-5
Ionuț Stoe (CSS Triumf) – liber
Tudor Rusu (ACS Balestra) – liber
Victor Vasilescu (ACS Balestra) – Nicolas Pop (CS Satu Mare) 8-6
Antonio Răpan (CSTA) – Ayan Prepeliță (LPS Brașov) 8-3
Alin Dobrică (CSS Ploiești) – liber
Mihai Toader (ACS Balestra) – liber
Pavel Sandu (CSS Ploiești) – liber
Cristian Banu (CSS Ploiești) – Ciprian Olteanu (ACS Balestra) 7-8
Luca Hergan (ACS Balestra) – liber.


UPDATE, ora 15:23 – Programul partidelor de pe tabloul de 16 este următorul:
Mihnea Surcel (ACS Balestra) – Mark Simon (CS Satu Mare)
Radu Zbengheci (CSTA) – Ștefan Marin (CSTA)
Sebastian Drăghici (CS Olimpia) – Răzvan Nojea (CS Satu Mare)
Rareș Cazacu (ACS Balestra) – Ionuț Stoe (CSS Triumf)
Tudor Rusu (ACS Balestra) – Victor Vasilescu (ACS Balestra)
Antonio Răpan (CSTA) – Alin Dobrică (CSS Ploiești)
Mihai Toader (ACS Balestra) – Pavel Sandu (CSS Ploiești)
Ciprian Olteanu (ACS Balestra) – Luca Hergan (ACS Balestra).
IMG_6402 IMG_6403 IMG_6404 IMG_6405 IMG_6406 IMG_6407 IMG_6408 IMG_6409 IMG_6410 IMG_6411 IMG_6412 IMG_6413 IMG_6415 IMG_6416 IMG_6417 IMG_6418 IMG_6419 IMG_6422


UPDATE, ora 15:49 – Rezultatele de pe tabloul de 16 sunt următoarele:
Mihnea Surcel (ACS Balestra) – Mark Simon (CS Satu Mare) 8-4
Radu Zbengheci (CSTA) – Ștefan Marin (CSTA) 3-5
Sebastian Drăghici (CS Olimpia) – Răzvan Nojea (CS Satu Mare) 8-4
Rareș Cazacu (ACS Balestra) – Ionuț Stoe (CSS Triumf) 5-8
Tudor Rusu (ACS Balestra) – Victor Vasilescu (ACS Balestra) 8-0
Antonio Răpan (CSTA) – Alin Dobrică (CSS Ploiești) 1-8
Mihai Toader (ACS Balestra) – Pavel Sandu (CSS Ploiești) 8-3
Ciprian Olteanu (ACS Balestra) – Luca Hergan (ACS Balestra) 1-8.


UPDATE, ora 15:50 – Programul partidelor de pe tabloul de 8 este următorul:
Mihnea Surcel (ACS Balestra) – Ștefan Marin (CSTA)
Sebastian Drăghici (CS Olimpia) – Ionuț Stoe (CSS Triumf)
Tudor Rusu (ACS Balestra) – Alin Dobrică (CSS Ploiești)
Mihai Toader (ACS Balestra) – Luca Hergan (ACS Balestra).


UPDATE, ora 16:03 – Rezultatele de pe tabloul de 8 sunt următoarele:
Mihnea Surcel (ACS Balestra) – Ștefan Marin (CSTA) 8-2
Sebastian Drăghici (CS Olimpia) – Ionuț Stoe (CSS Triumf) 8-1
Tudor Rusu (ACS Balestra) – Alin Dobrică (CSS Ploiești) 8-1
Mihai Toader (ACS Balestra) – Luca Hergan (ACS Balestra) 4-8.


UPDATE, ora 16:08 – Programul partidelor din semifinale este următorul:
Mihnea Surcel (ACS Balestra) – Sebastian Drăghici (CS Olimpia)
Tudor Rusu (ACS Balestra) – Luca Hergan (ACS Balestra).


UPDATE, ora 16:24 – Rezultatele din semifinale sunt următoarele:
Mihnea Surcel (ACS Balestra) – Sebastian Drăghici (CS Olimpia) 6-8
Tudor Rusu (ACS Balestra) – Luca Hergan (ACS Balestra) 8-0.
Finala se va disputa între Sebastian Drăghici (CS Olimpia) și Tudor Rusu (ACS Balestra).


UPDATE, ora 16:45 – Tudor Rusu (ACS Balestra) a câștigat medalia de aur după ce l-a învins în finală pe Sebastian Drăghici (CS Olimpia), scor 8-6.


Related Posts

Se fac înscrieri pentru Campionatul Național de scrimă pentru veterani de la Craiova, ediția 2017!

Asociația Română de Scrimă Veterani organizează în data de 2 septembrie 2017, la Craiova, o nouă ediție a Campionatului Național de scrimă pentru veterani. Concursul va avea loc la Sala de scrimă a Liceului cu Program Sportiv „Petrache Trișcu”, cu începere de la ora 9:30, la trei categorii de vârstă: categoria I (40-49 de ani), […]

READ MORE →

Șapte scrimeri vor reprezenta România la Universiada de vară de la Taipei!

România va participa cu o delegație de 121 de persoane, dintre care 91 de sportivi, la cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară, care se va desfășura la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august, iar gimnasta Larisa Iordache va fi purtătoarea de drapel la ceremonia de deschidere. Delegația României va pleca joi, 17 […]

READ MORE →

FIER ȘI AUR! Federația Română de Scrimă aniversează un an de la medalia de aur cucerită de echipa de spadă feminin la Jocurile Olimpice de la Rio!

Acum un an scrima românească și sportul din țara noastră trăiau clipe de glorie la Jocurile Olimpice de la Rio (Brazilia). Noaptea de 11 spre 12 august 2016 va rămâne scrisă cu litere de AUR în istoria scrimei românești. Început pe 11 august și încheiat noaptea târziu, pe 12 august, concursul de spadă feminin echipe a […]

READ MORE →

Antrenorul Ioan Popa a încetat din viață!

Familia scrimei românești devine pe zi ce trece tot mai săracă. Joi, 3 august 2017, Federația Română de Scrimă anunță cu regret trecerea în neființă a antrenorului de spadă Ioan Popa (64 de ani). Fost spadasin la CSA Steaua, club pentru care a câștigat de trei ori campionatul național (1976, 1977 și 1979), Ioan Popa […]

READ MORE →

„La Mulți Ani”, Mihai Popa!

Antrenorul de spadă de la CSA Steaua, Mihai Popa, își serbează luni, 31 iulie 2017, ziua de naștere. Fost campion european și medaliat au argint și bronz cu echipa de spadă a României, Mihai Popa a câștigat Campionatul Mondial Universitar de la București, în 1981. Multiplu campion balcanic, de 23 de ori campion național și […]

READ MORE →

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to Top