UPDATE 10: Campionatul Național de scrimă pentru copii, ziua 9, proba 17: floretă masculin individual, categoria 12-13 ani. Finala: Gabriel Pavel (CSTA) – Petru Surcel (ACS Balestra) 10-8

  by    1   0

Campionatul Național de scrimă pentru copii programează marți, 30 iunie, la Sala de Scrimă Floreasca din București, de la ora 9:00, proba de floretă masculin individual, categoria 12-13 ani.
La startul probei s-au aliniat 27 de sportivi. Se va trage un tur de grupe, iar apoi toți sportivii vor ajunge pe un tablou incomplet de 32, de eliminare directă.
În 2014, podiumul Campionatului Naționa de scrimă pentru copii, în proba de floretă masculin individual, categoria 12-13 ani, a arătat astfel: 1. Alexandru Sîrb (ACS Balestra), 2. Alexandru Ely (CS Satu Mare), 3. Filipos Gkogkos (CSS Steaua) și Alexandru Pîrva (ACS Balestra).
Componența grupelor preliminare este următoarea:
1.grupa 1 2.grupa 2 3.grupa 3 4.grupa 4
Programul detaliat al Campionatului Național de Scrimă pentru copii, ediția 2015, poate fi descărcat mai jos:
pdficon

sponsori si parteneri media CN copii 2015
Site-ul www.frscrima.ro vă va ține la curent cu desfășurarea LIVE a concursului.
IMG_6250 IMG_6251 IMG_6252 IMG_6254 IMG_6255 IMG_6256 IMG_6257 IMG_6258 IMG_6259 IMG_6260 IMG_6261 IMG_6262 IMG_6263 IMG_6264 IMG_6265 IMG_6266


UPDATE, ora 10:52 – Rezultatele din grupele preliminare sunt următoarele:
4.rez 4 3.rez 3 2.rez 2 1.rez 1


UPDATE, ora 10:56 – Programul partidelor de pe tabloul de 32 este următorul:
Gabriel Pavel (CSTA) – liber
Andrei Onuț (CSS Ploiești) – Mihai Niți (ACS Balestra)
Radu Burcea (ACS Balestra) – David Georgescu (CSS Ploiești)
Enoch Gabor (CS Satu Mare) – Radu Bălan (ACS Balestra)
Horia Pivniceru (CSS Triumf) – liber
Daniel Albert (ACS Balestra) – Radu Mocanu (ACS Balestra)
Tudor Surducan (CS Satu Mare) – Ilie Cocârță (CSS Triumf)
Vlad Roșu (ACS Balestra) – liber
Petru Surcel (ACS Balestra) – liber
Sebastian Oltei (LPS Brașov) – Mihai Petculescu (CSS Ploiești)
Bogdan Curelea (CSS Ploiești) – Daniel Gabor (CS Satu Mare)
Saul Moldoveanu (LPS Brașov) – Justin Albeanu (ACS Balestra)
OCtavian Stan (CSS Triumf) – Kristof Aigle (CS Olimpia)
Lucas Serghie (CS Satu Mare) – Luca Ioniță (ACS Balestra)
Ciprian Husanu (LPS Brașov) – Marton Res (CS Satu Mare)
Nathan Gregori (CSA Steaua) – liber.


UPDATE, ora 11:39 – Rezultatele partidelor de pe tabloul de 32 sunt următoarele:
Gabriel Pavel (CSTA) – liber
Andrei Onuț (CSS Ploiești) – Mihai Niți (ACS Balestra) 10-9
Radu Burcea (ACS Balestra) – David Georgescu (CSS Ploiești) 10-3
Enoch Gabor (CS Satu Mare) – Radu Bălan (ACS Balestra) 4-10
Horia Pivniceru (CSS Triumf) – liber
Daniel Albert (ACS Balestra) – Radu Mocanu (ACS Balestra) 1-10
Tudor Surducan (CS Satu Mare) – Ilie Cocârță (CSS Triumf) 10-0
Vlad Roșu (ACS Balestra) – liber
Petru Surcel (ACS Balestra) – liber
Sebastian Oltei (LPS Brașov) – Mihai Petculescu (CSS Ploiești) 10-6
Bogdan Curelea (CSS Ploiești) – Daniel Gabor (CS Satu Mare) 5-6
Saul Moldoveanu (LPS Brașov) – Justin Albeanu (ACS Balestra) 0-10
Octavian Stan (CSS Triumf) – Kristof Aigle (CS Olimpia) 10-0
Lucas Serghie (CS Satu Mare) – Luca Ioniță (ACS Balestra) 10-9
Ciprian Husanu (LPS Brașov) – Marton Res (CS Satu Mare) 6-10
Nathan Gregori (CSA Steaua) – liber.
IMG_6269 IMG_6270 IMG_6271 IMG_6273 IMG_6274 IMG_6275 IMG_6276 IMG_6277 IMG_6278 IMG_6279 IMG_6280 IMG_6281 IMG_6282 IMG_6283 IMG_6284 IMG_6285 IMG_6287 IMG_6288 IMG_6289 IMG_6291


UPDATE, ora 11:43 – Programul partidelor de pe tabloul de 16 este următorul:
Gabriel Pavel (CSTA) – Andrei Onuț (CSS Ploiești)
Radu Burcea (ACS Balestra) – Radu Bălan (ACS Balestra)
Horia Pivniceru (CSS Triumf) – Radu Mocanu (ACS Balestra)
Tudor Surducan (CS Satu Mare) – Vlad Roșu (ACS Balestra)
Petru Surcel (ACS Balestra) – Sebastian Oltei (LPS Brașov)
Daniel Gabor (CS Satu Mare) – Justin Albeanu (ACS Balestra)
Octavian Stan (CSS Triumf) – Lucas Serghie (CS Satu Mare)
Marton Res (CS Satu Mare) – Nathan Gregori (CSA Steaua).


UPDATE, ora 12:06 – Rezultatele de pe tabloul de 16 sunt următoarele:
Gabriel Pavel (CSTA) – Andrei Onuț (CSS Ploiești) 10-1
Radu Burcea (ACS Balestra) – Radu Bălan (ACS Balestra) 10-8
Horia Pivniceru (CSS Triumf) – Radu Mocanu (ACS Balestra) 9-8
Tudor Surducan (CS Satu Mare) – Vlad Roșu (ACS Balestra) 5-10
Petru Surcel (ACS Balestra) – Sebastian Oltei (LPS Brașov) 10-4
Daniel Gabor (CS Satu Mare) – Justin Albeanu (ACS Balestra) 5-10
Octavian Stan (CSS Triumf) – Lucas Serghie (CS Satu Mare) 10-2
Marton Res (CS Satu Mare) – Nathan Gregori (CSA Steaua) 1-10.


UPDATE, ora 12:10 – Programul de pe tabloul de 8 este următorul:
Gabriel Pavel (CSTA) – Radu Burcea (ACS Balestra)
Horia Pivniceru (CSS Triumf) – Vlad Roșu (ACS Balestra)
Petru Surcel (ACS Balestra) – Justin Albeanu (ACS Balestra)
Octavian Stan (CSS Triumf) – Nathan Gregori (CSA Steaua).


UPDATE, ora 12:30 – Rezultatele de pe tabloul de 8 sunt următoarele:
Gabriel Pavel (CSTA) – Radu Burcea (ACS Balestra) 10-1
Horia Pivniceru (CSS Triumf) – Vlad Roșu (ACS Balestra) 7-10
Petru Surcel (ACS Balestra) – Justin Albeanu (ACS Balestra) 10-3
Octavian Stan (CSS Triumf) – Nathan Gregori (CSA Steaua) 6-10.


UPDATE, ora 12:33 – Programul partidelor din semifinale este următorul:
Gabriel Pavel (CSTA) – Vlad Roșu (ACS Balestra)
Petru Surcel (ACS Balestra) – Nathan Gregori (CSA Steaua).


UPDATE, ora 12:52 – Rezultatele din semifinale sunt următoarele:
Gabriel Pavel (CSTA) – Vlad Roșu (ACS Balestra) 10-4
Petru Surcel (ACS Balestra) – Nathan Gregori (CSA Steaua) 10-5.
Finala se va disputat între Gabriel Pavel (CSTA) și Petru Surcel (ACS Balestra).


UPDATE, ora 13:13 – Gabriel Pavel (CSTA) a câștigat medalia de aur după ce l-a învins în finală pe Petru Surcel (ACS Balestra), scor 10-8.


Related Posts

Iancu-locul 30, Bucur-locul 45, Ciornilă-locul 47 și Cruțu-locul 48 în proba de sabie masculin individual la Universiada de vară de la Taipei

Cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară se desfășoară la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august 2017. România este prezentă în Taiwan cu o delegație de 121 de persoane a României, dintre care 91 de sportivi, ei concurând la atletism, haltere, tenis de masă, volei masculin, înot, sărituri în apă, baschet masculin, polo […]

READ MORE →

Amalia Tătăran – locul 34 în proba de spadă feminin individual la Olimpiada de vară de la Taipei

Cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară se desfășoară la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august 2017. România este prezentă în Taiwan cu o delegație de 121 de persoane a României, dintre care 91 de sportivi, ei concurând la atletism, haltere, tenis de masă, volei masculin, înot, sărituri în apă, baschet masculin, polo […]

READ MORE →

Scrimerii români au plecat joi seara spre Taipei! Primele probe de scrimă de la Universiada de vară au loc duminică!

Delegația de 121 de persoane a României, dintre care 91 de sportivi, a plecat joi seara la cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară, care se va desfășura la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august. Sportivii noștri vor concura la atletism, haltere, tenis de masă, volei masculin, înot, sărituri în apă, baschet masculin, polo […]

READ MORE →

Se fac înscrieri pentru Campionatul Național de scrimă pentru veterani de la Craiova, ediția 2017!

Asociația Română de Scrimă Veterani organizează în data de 2 septembrie 2017, la Craiova, o nouă ediție a Campionatului Național de scrimă pentru veterani. Concursul va avea loc la Sala de scrimă a Liceului cu Program Sportiv „Petrache Trișcu”, cu începere de la ora 9:30, la trei categorii de vârstă: categoria I (40-49 de ani), […]

READ MORE →

Șapte scrimeri vor reprezenta România la Universiada de vară de la Taipei!

România va participa cu o delegație de 121 de persoane, dintre care 91 de sportivi, la cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară, care se va desfășura la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august, iar gimnasta Larisa Iordache va fi purtătoarea de drapel la ceremonia de deschidere. Delegația României va pleca joi, 17 […]

READ MORE →

One thought on “UPDATE 10: Campionatul Național de scrimă pentru copii, ziua 9, proba 17: floretă masculin individual, categoria 12-13 ani. Finala: Gabriel Pavel (CSTA) – Petru Surcel (ACS Balestra) 10-8

  1. Florin Dinu (Ploiesti) spune:

    Bafta micilor muschetari, bafta antrenorilor!!! Organizatorilor o bila alba pentru realizarea site-ului.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to Top