UPDATE 10: Campionatul Național de scrimă pentru copii, ziua 5, proba 9: spadă masculin individual, categoria 12-13 ani. Finala: David Statie (CSS Quarto) – Dan Dumitrescu (CS UNEFS) 10-8

  by    0   0

Ziua a cincea a Campionatului Național de scrimă pentru copii debutează vineri, 26 iunie, cu proba de spadă masculin individual, categoria 12-13 ani.
La Sala de Scrimă Floreasca din București, de la ora 9:00, s-au prezentat la concurs 32 de sportivi de la toate cluburile din țară. Se va trage un tur de grupe preliminare, iar apoi toți sportivii vor ajunge pe un tablou de 32, de eliminare directă.
În 2014, podiumul Campionatului Național de scrimă pentru copii, în proba de spadă masculin individual, categoria 12-13 ani, a arătat astfel: 1. Andrei Amarandei (CSS Quarto), 2. Filipos Gkogkos (CSS Steaua), 3. Bogdan Scrieciu (CSS1 Constanța) și Daniel Popa (ACS Contraatac).
Componența grupelor preliminare este următoarea:
1.grupa 1 2.grupa 2 3.grupa 3 4.grupa 4 5.grupa 5
Programul detaliat al Campionatului Național de Scrimă pentru copii, ediția 2015, poate fi descărcat mai jos:
pdficon

sponsori si parteneri media CN copii 2015

IMG_5192 IMG_5193 IMG_5194 IMG_5195 IMG_5196 IMG_5197 IMG_5198 IMG_5199 IMG_5200 IMG_5201 IMG_5202 IMG_5203


UPDATE, ora 10:35 – Rezultatele din grupele preliminare sunt următoarele:
1.rez 1 2.rez 2 3.rez 3 4.rez 4 5.rez 5


UPDATE, ora 10:52 – Programul partidelor de pe tabloul de 32 este următorul:
David Statie (CSS Quarto) – Florin Țuțulea (CS Olimpia)
Cristoper Grunewald (CSS Tg. Mureș) – Daniel Popa (CS Contraatac)
Matei Bunea (CSS Quarto) – Ramon Stancu (LPS Craiova)
Andrei Tariq (CS Olimpia) – Zsolt Szegedi (CSS Tg. Mureș)
Rareș Echimenco (CSS Constanța) – Istvan Ugron (CSS Tg. Mureș)
Andrei Palaghia (CS Olimpia) – Alexandru Stoica (CS UNEFS)
Vlăduț Niculaie (CS UNEFS) – David Scheitli (LPS Satu Mare)
Mihai Iarca (CS Farul) – Andrei Calcan (CSS Quarto)
Tudor Zărnescu (CSS Quarto) – Luca Băxan (CS Olimpia)
Gabriel Vlad (LPS Craiova) – David Ciopăta (CS UNEFS)
Cristian Popescu (LPS Craiova) – Alexandru Pascu (CS Contraatac)
Mircea Radu (CS Contraatac) – Dan Dumitrescu (CS UNEFS)
Bogdan Berbec (CS UNEFS) – Victor Ionică (CS UNEFS)
Mirel Bunea (CS UNEFS) – Kristof Bagdan (LPS Bihorul Oradea)
Robert Popescu (LPS Craiova) – Sebastian Galea (CSS Tg. Mureș)
Cristian Pîrșolea (CS Contraatac) – Alexandru Knopf (ACS Stesial).


UPDATE, ora 11:17 – Rezultatele de pe tabloul de 32 sunt următoarele:
David Statie (CSS Quarto) – Florin Țuțulea (CS Olimpia) 10-1
Cristoper Grunewald (CSS Tg. Mureș) – Daniel Popa (CS Contraatac) 0-10
Matei Bunea (CSS Quarto) – Ramon Stancu (LPS Craiova) 10-5
Andrei Tariq (CS Olimpia) – Zsolt Szegedi (CSS Tg. Mureș) 4-10
Rareș Echimenco (CSS Constanța) – Istvan Ugron (CSS Tg. Mureș) 10-5
Andrei Palaghia (CS Olimpia) – Alexandru Stoica (CS UNEFS) 5-10
Vlăduț Niculaie (CS UNEFS) – David Scheitli (LPS Satu Mare) 10-5
Mihai Iarca (CS Farul) – Andrei Calcan (CSS Quarto) 1-10
Tudor Zărnescu (CSS Quarto) – Luca Băxan (CS Olimpia) 10-3
Gabriel Vlad (LPS Craiova) – David Ciopăta (CS UNEFS) 1-10
Cristian Popescu (LPS Craiova) – Alexandru Pascu (CS Contraatac) 7-1
Mircea Radu (CS Contraatac) – Dan Dumitrescu (CS UNEFS) 4-10
Bogdan Berbec (CS UNEFS) – Victor Ionică (CS UNEFS) 10-4
Mirel Bunea (CS UNEFS) – Kristof Bagdan (LPS Bihorul Oradea) 6-10
Robert Popescu (LPS Craiova) – Sebastian Galea (CSS Tg. Mureș) 10-2
Cristian Pîrșolea (CS Contraatac) – Alexandru Knopf (ACS Stesial) 3-10.


UPDATE, ora 11:23 – Programul partidelor de pe tabloul de 16 este următorul:
David Statie (CSS Quarto) – Daniel Popa (CS Contraatac)
Matei Bunea (CSS Quarto) – Zsolt Szegedi (CSS Tg. Mureș)
Rareș Echimenco (CSS Constanța) – Alexandru Stoica (CS UNEFS)
Vlăduț Niculaie (CS UNEFS) – Andrei Calcan (CSS Quarto)
Tudor Zărnescu (CSS Quarto) – David Ciopăta (CS UNEFS)
Cristian Popescu (LPS Craiova) – Dan Dumitrescu (CS UNEFS)
Bogdan Berbec (CS UNEFS) – Kristof Bagdan (LPS Bihorul Oradea)
Robert Popescu (LPS Craiova) – Alexandru Knopf (ACS Stesial).


UPDATE, ora 11:43 – Rezultatele de pe tabloul de 16 sunt următoarele:
David Statie (CSS Quarto) – Daniel Popa (CS Contraatac) 10-6
Matei Bunea (CSS Quarto) – Zsolt Szegedi (CSS Tg. Mureș) 6-9
Rareș Echimenco (CSS Constanța) – Alexandru Stoica (CS UNEFS) 10-7
Vlăduț Niculaie (CS UNEFS) – Andrei Calcan (CSS Quarto) 4-10
Tudor Zărnescu (CSS Quarto) – David Ciopăta (CS UNEFS) 10-5
Cristian Popescu (LPS Craiova) – Dan Dumitrescu (CS UNEFS) 7-10
Bogdan Berbec (CS UNEFS) – Kristof Bagdan (LPS Bihorul Oradea) 7-10
Robert Popescu (LPS Craiova) – Alexandru Knopf (ACS Stesial) 9-10.
IMG_5204 IMG_5205 IMG_5206 IMG_5207 IMG_5208 IMG_5210 IMG_5211 IMG_5212 IMG_5213 IMG_5214 IMG_5215 IMG_5216 IMG_5217 IMG_5219 IMG_5220 IMG_5221 IMG_5222 IMG_5223 IMG_5224 IMG_5225 IMG_5226 IMG_5227 IMG_5228 IMG_5229 IMG_5230 IMG_5231 IMG_5232 IMG_5233


UPDATE, ora 11:48 – Programul partidelor de pe tabloul de 8 este următorul:
David Statie (CSS Quarto) – Zsolt Szegedi (CSS Tg. Mureș)
Rareș Echimenco (CSS Constanța) – Andrei Calcan (CSS Quarto)
Tudor Zărnescu (CSS Quarto) – Dan Dumitrescu (CS UNEFS)
Kristof Bagdan (LPS Bihorul Oradea) – Alexandru Knopf (ACS Stesial).


UPDATE, ora 12:17 – Rezultatele de pe tabloul de 8 sunt următoarele:
David Statie (CSS Quarto) – Zsolt Szegedi (CSS Tg. Mureș) 7-3
Rareș Echimenco (CSS Constanța) – Andrei Calcan (CSS Quarto) 8-9
Tudor Zărnescu (CSS Quarto) – Dan Dumitrescu (CS UNEFS) 5-6
Kristof Bagdan (LPS Bihorul Oradea) – Alexandru Knopf (ACS Stesial) 10-7.


UPDATE, ora 12:19 – Programul partidelor din semifinale este următorul:
David Statie (CSS Quarto) – Andrei Calcan (CSS Quarto)
Dan Dumitrescu (CS UNEFS) – Kristof Bagdan (LPS Bihorul Oradea).


UPDATE, ora 12:42 – Rezultatele din semifinale sunt următoarele:
David Statie (CSS Quarto) – Andrei Calcan (CSS Quarto) 10-2
Dan Dumitrescu (CS UNEFS) – Kristof Bagdan (LPS Bihorul Oradea) 6-4.
Finala se va disputa între David Statie (CSS Quarto) și Dan Dumitrescu (CS UNEFS).


UPDATE, ora 12:59 – David Statie (CSS Quarto) a câștigat medalia de aur după ce l-a învins în finală pe David Dan Dumitrescu (CS UNEFS), scor 10-8.


Related Posts

Iancu-locul 30, Bucur-locul 45, Ciornilă-locul 47 și Cruțu-locul 48 în proba de sabie masculin individual la Universiada de vară de la Taipei

Cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară se desfășoară la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august 2017. România este prezentă în Taiwan cu o delegație de 121 de persoane a României, dintre care 91 de sportivi, ei concurând la atletism, haltere, tenis de masă, volei masculin, înot, sărituri în apă, baschet masculin, polo […]

READ MORE →

Amalia Tătăran – locul 34 în proba de spadă feminin individual la Olimpiada de vară de la Taipei

Cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară se desfășoară la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august 2017. România este prezentă în Taiwan cu o delegație de 121 de persoane a României, dintre care 91 de sportivi, ei concurând la atletism, haltere, tenis de masă, volei masculin, înot, sărituri în apă, baschet masculin, polo […]

READ MORE →

Scrimerii români au plecat joi seara spre Taipei! Primele probe de scrimă de la Universiada de vară au loc duminică!

Delegația de 121 de persoane a României, dintre care 91 de sportivi, a plecat joi seara la cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară, care se va desfășura la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august. Sportivii noștri vor concura la atletism, haltere, tenis de masă, volei masculin, înot, sărituri în apă, baschet masculin, polo […]

READ MORE →

Se fac înscrieri pentru Campionatul Național de scrimă pentru veterani de la Craiova, ediția 2017!

Asociația Română de Scrimă Veterani organizează în data de 2 septembrie 2017, la Craiova, o nouă ediție a Campionatului Național de scrimă pentru veterani. Concursul va avea loc la Sala de scrimă a Liceului cu Program Sportiv „Petrache Trișcu”, cu începere de la ora 9:30, la trei categorii de vârstă: categoria I (40-49 de ani), […]

READ MORE →

Șapte scrimeri vor reprezenta România la Universiada de vară de la Taipei!

România va participa cu o delegație de 121 de persoane, dintre care 91 de sportivi, la cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară, care se va desfășura la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august, iar gimnasta Larisa Iordache va fi purtătoarea de drapel la ceremonia de deschidere. Delegația României va pleca joi, 17 […]

READ MORE →

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to Top