UPDATE 11: Campionatul Național de scrimă pentru copii, ziua 5, proba 10: spadă masculin, categoria 10-11 ani. Finala: Florin Mirică (CS UNEFS) – Codruț Florescu (CS Engarde) 8-4

  by    0   0

A doua probă de vineri, 26 iunie, de la Campionatului Național de scrimă pentru copii, de la Sala de Scrimă Floreasca din București, este cea de spadă masculin, categoria 10-11 ani.
De la ora 13:25 s-au prezentat la întrecere 44 de sportivi de la toate cluburile din țară. Se trage un tur de grupe preliminare, iar apoi toți sportivii vor ajunge pe un tablou incomplet de 64, de eliminare directă.
În 2014, podiumul Campionatului Național de scrimă pentru copii, în proba de spadă masculin, categoria 10-11 ani, a arătat astfel: 1. Tudor Zărnescu (CSS Quarto), 2. Ioan Feurdean (CS Contraatac), 3. Victor Ionică (CS Engarde) și Dănuț Răducanu (CSA Steaua).

Programul detaliat al Campionatului Național de Scrimă pentru copii, ediția 2015, poate fi descărcat mai jos:
pdficon

sponsori si parteneri media CN copii 2015
Componența grupelor preliminare este următoarea:

1.grupa 1 2.grupa 2 3.grupa 3 4.grupa 4 5.grupa 5 6.grupa 6 7.grupa 7

IMG_5290 IMG_5291 IMG_5292 IMG_5294 IMG_5295 IMG_5296 IMG_5297 IMG_5298 IMG_5299 IMG_5300


UPDATE, ora 15:00 – Rezultatele din grupele preliminare sunt următoarele:
1.grupa 1 2.grupa 2 3.grupa 3 4.grupa 4 5.grupa 5 6.grupa 6 7.grupa 7


UPDATE, ora 15:11 – Programul partidelor de pe tabloul de 64, de eliminare directă, este următorul:
Florin Mirică (CS UNEFS) – liber
Luca Ionuț Gurza (CS Satu Mare) – Ianis Tronaru (CSS Steaua)
Cris Scarlat (CSA Steaua) – liber
Matei Costăchescu (ACS Stesial) – liber
Dănuț Răducanu (CSA Steaua) – liber
Tudor Ciupitu (CS Farul) – Ștefan Sita (CSS Constanța)
Andrei Popa (CSS Quarto) – Matei Stanciu (ACS Stesial)
Horia Nistor (CS Farul) – liber
Carol Crăciun (CS Olimpia) – liber
Vlad Anghel (CS Contraatac) – Filip Mureșan (CSS Târgu Mureș)
Robert Budai (CSS Târgu Mureș) – Andrei Gilencea (CSS Steaua)
Lehel Jeromos (LPS Satu Mare) – liber
Dimu Matei Purcărea (CS Farul) – liber
Paradi Hunor Szodorai (LPS Satu Mare) – liber
Alexandru Dosoftei (ACS Stesial) – Eduard Dicoi (CSS Târgu Mureș)
Ștefan Baciu (CSS Constanța) – liber
Ștefan Baciu (CSS Quarto) – liber
Dominic Mocanu (CS Farul) – Marian Mihai (ACS Stesial)
Luca Domșa (ACS Stesial) – liber
Paul Anton (CSS Quarto) – liber
Luca David (CS Satu Mare) – liber
Ștefan Casulschi (CS Engarde) – Andrei Papp (CS Farul)
Bogdan Hoitan (ACS Stesial) – Radu Dumitrașcu (CS Olimpia)
Mihai Făfăneață (ACS Stesial) – liber
Teodor Neagu (CSS Quarto) – liber
Daniel Dorvasi (LPS Satu Mare) – Rareș Marghes (CS Engarde)
Andrei Trifu (LPS Craiova) – Raul Moraru (CSS Târgu Mureș)
Șerban Popa (CSS Quarto) – liber
Codruț Florescu (CS Engarde) – liber
John Nour (CS Farul) – liber
Mircea Ratea (CSS Constanța) – Thomas Palaghianu (LPS Bihorul Oradea)
Alexandru Popescu (CS UNEFS) – liber.


UPDATE, ora 15:36 – Rezultatele de pe tabloul de 64 sunt următoarele:
Florin Mirică (CS UNEFS) – liber
Luca Ionuț Gurza (CS Satu Mare) – Ianis Tronaru (CSS Steaua) 8-4
Cris Scarlat (CSA Steaua) – liber
Matei Costăchescu (ACS Stesial) – liber
Dănuț Răducanu (CSA Steaua) – liber
Tudor Ciupitu (CS Farul) – Ștefan Sita (CSS Constanța) 4-8
Andrei Popa (CSS Quarto) – Matei Stanciu (ACS Stesial) 8-4
Horia Nistor (CS Farul) – liber
Carol Crăciun (CS Olimpia) – liber
Vlad Anghel (CS Contraatac) – Filip Mureșan (CSS Târgu Mureș) 3-8
Robert Budai (CSS Târgu Mureș) – Andrei Gilencea (CSS Steaua) 8-2
Lehel Jeromos (LPS Satu Mare) – liber
Dimu Matei Purcărea (CS Farul) – liber
Paradi Hunor Szodorai (LPS Satu Mare) – liber
Alexandru Dosoftei (ACS Stesial) – Eduard Dicoi (CSS Târgu Mureș) 8-5
Ștefan Baciu (CSS Constanța) – liber
Ștefan Baciu (CSS Quarto) – liber
Dominic Mocanu (CS Farul) – Marian Mihai (ACS Stesial) 5-8
Luca Domșa (ACS Stesial) – liber
Paul Anton (CSS Quarto) – liber
Luca David (CS Satu Mare) – liber
Ștefan Casulschi (CS Engarde) – Andrei Papp (CS Farul) 1-8
Bogdan Hoitan (ACS Stesial) – Radu Dumitrașcu (CS Olimpia) 8-3
Mihai Făfăneață (ACS Stesial) – liber
Teodor Neagu (CSS Quarto) – liber
Daniel Dorvasi (LPS Satu Mare) – Rareș Marghescu (CS Engarde) 1-8
Andrei Trifu (LPS Craiova) – Raul Moraru (CSS Târgu Mureș) 8-3
Șerban Popa (CSS Quarto) – liber
Codruț Florescu (CS Engarde) – liber
John Nour (CS Farul) – liber
Mircea Ratea (CSS Constanța) – Thomas Palaghianu (LPS Bihorul Oradea) 8-3
Alexandru Popescu (CS UNEFS) – liber.


UPDATE, ora 15:39 – Programul partidelor de pe tabloul de 32 este următorul:
Florin Mirică (CS UNEFS) – Luca Ionuț Gurza (CS Satu Mare)
Cris Scarlat (CSA Steaua) – Matei Costăchescu (ACS Stesial)
Dănuț Răducanu (CSA Steaua) – Ștefan Sita (CSS Constanța)
Andrei Popa (CSS Quarto) – Horia Nistor (CS Farul)
Carol Crăciun (CS Olimpia) – Filip Mureșan (CSS Târgu Mureș)
Robert Budai (CSS Târgu Mureș) – Lehel Jeromos (LPS Satu Mare)
Dimu Matei Purcărea (CS Farul) – Paradi Hunor Szodorai (LPS Satu Mare)
Alexandru Dosoftei (ACS Stesial) – Ștefan Baciu (CSS Constanța)
Ștefan Baciu (CSS Quarto) – Marian Mihai (ACS Stesial)
Luca Domșa (ACS Stesial) – Paul Anton (CSS Quarto)
Luca David (CS Satu Mare) – Andrei Papp (CS Farul)
Bogdan Hoitan (ACS Stesial) – Mihai Făfăneață (ACS Stesial)
Teodor Neagu (CSS Quarto) – Rareș Marghescu (CS Engarde)
Andrei Trifu (LPS Craiova) – Șerban Popa (CSS Quarto)
Codruț Florescu (CS Engarde) – John Nour (CS Farul)
Mircea Ratea (CSS Constanța) – Alexandru Popescu (CS UNEFS).


UPDATE, ora 16:00 – Rezultatele de pe tabloul de 32 sunt următoarele:
Florin Mirică (CS UNEFS) – Luca Ionuț Gurza (CS Satu Mare) 8-2
Cris Scarlat (CSA Steaua) – Matei Costăchescu (ACS Stesial) 8-5
Dănuț Răducanu (CSA Steaua) – Ștefan Sita (CSS Constanța) 8-1
Andrei Popa (CSS Quarto) – Horia Nistor (CS Farul) 7-8
Carol Crăciun (CS Olimpia) – Filip Mureșan (CSS Târgu Mureș) 8-5
Robert Budai (CSS Târgu Mureș) – Lehel Jeromos (LPS Satu Mare) 8-4
Dimu Matei Purcărea (CS Farul) – Paradi Hunor Szodorai (LPS Satu Mare) 6-8
Alexandru Dosoftei (ACS Stesial) – Ștefan Baciu (CSS Constanța) 4-8
Ștefan Baciu (CSS Quarto) – Marian Mihai (ACS Stesial) 8-5
Luca Domșa (ACS Stesial) – Paul Anton (CSS Quarto) 5-8
Luca David (CS Satu Mare) – Andrei Papp (CS Farul) 8-6
Bogdan Hoitan (ACS Stesial) – Mihai Făfăneață (ACS Stesial) 8-4
Teodor Neagu (CSS Quarto) – Rareș Marghescu (CS Engarde) 7-8
Andrei Trifu (LPS Craiova) – Șerban Popa (CSS Quarto) 7-8
Codruț Florescu (CS Engarde) – John Nour (CS Farul) 8-2
Mircea Ratea (CSS Constanța) – Alexandru Popescu (CS UNEFS) 5-8.
IMG_5301 IMG_5302 IMG_5303 IMG_5304 IMG_5305 IMG_5306 IMG_5307 IMG_5308 IMG_5309 IMG_5310 IMG_5311 IMG_5312 IMG_5313 IMG_5314 IMG_5315 IMG_5316 IMG_5317 IMG_5318 IMG_5319 IMG_5321 IMG_5322 IMG_5323 IMG_5324 IMG_5326 IMG_5327 IMG_5328 IMG_5329 IMG_5330 IMG_5331 IMG_5332 IMG_5333 IMG_5335 IMG_5336 IMG_5337 IMG_5338 IMG_5339 IMG_5340 IMG_5341 IMG_5342 IMG_5345 IMG_5348 IMG_5349


UPDATE, ora 16:10 – Programul partidelor de pe tabloul de 16 este următorul:
Florin Mirică (CS UNEFS) – Cris Scarlat (CSA Steaua)
Dănuț Răducanu (CSA Steaua) – Horia Nistor (CS Farul)
Carol Crăciun (CS Olimpia) – Robert Budai (CSS Târgu Mureș)
Paradi Hunor Szodorai (LPS Satu Mare) – Ștefan Baciu (CSS Constanța)
Ștefan Baciu (CSS Quarto) – Paul Anton (CSS Quarto)
Luca David (CS Satu Mare) – Bogdan Hoitan (ACS Stesial)
Rareș Marghescu (CS Engarde) – Șerban Popa (CSS Quarto)
Codruț Florescu (CS Engarde) – Alexandru Popescu (CS UNEFS).


UPDATE, ora 16:21 – Rezultatele de pe tabloul de 16 sunt următoarele:
Florin Mirică (CS UNEFS) – Cris Scarlat (CSA Steaua) 8-3
Dănuț Răducanu (CSA Steaua) – Horia Nistor (CS Farul) 3-8
Carol Crăciun (CS Olimpia) – Robert Budai (CSS Târgu Mureș) 8-4
Paradi Hunor Szodorai (LPS Satu Mare) – Ștefan Baciu (CSS Constanța) 8-7
Ștefan Baciu (CSS Quarto) – Paul Anton (CSS Quarto) 8-2
Luca David (CS Satu Mare) – Bogdan Hoitan (ACS Stesial) 6-8
Rareș Marghescu (CS Engarde) – Șerban Popa (CSS Quarto) 8-2
Codruț Florescu (CS Engarde) – Alexandru Popescu (CS UNEFS) 8-7.


UPDATE, ora 16:34 – Programul partidelor de pe tabloul de 8 este următorul:
Florin Mirică (CS UNEFS) – Horia Nistor (CS Farul)
Carol Crăciun (CS Olimpia) – Paradi Hunor Szodorai (LPS Satu Mare)
Ștefan Baciu (CSS Quarto) – Bogdan Hoitan (ACS Stesial)
Rareș Marghescu (CS Engarde) – Codruț Florescu (CS Engarde).


UPDATE, ora 16:47 – Rezultatele de pe tabloul de 8 sunt următoarele:
Florin Mirică (CS UNEFS) – Horia Nistor (CS Farul) 8-3
Carol Crăciun (CS Olimpia) – Paradi Hunor Szodorai (LPS Satu Mare) 8-7
Ștefan Baciu (CSS Quarto) – Bogdan Hoitan (ACS Stesial) 2-3
Rareș Marghescu (CS Engarde) – Codruț Florescu (CS Engarde) 7-8.


UPDATE, ora 16:54 – Programul partidelor din semifinale este următorul:
Florin Mirică (CS UNEFS) – Carol Crăciun (CS Olimpia)
Bogdan Hoitan (ACS Stesial) – Codruț Florescu (CS Engarde).


UPDATE, ora 17:17 – Rezultatele din semifinale sunt următoarele:
Florin Mirică (CS UNEFS) – Carol Crăciun (CS Olimpia) 7-1
Bogdan Hoitan (ACS Stesial) – Codruț Florescu (CS Engarde) 5-8.
Finala se va disputa între Florin Mirică (CS UNEFS) și Codruț Florescu (CS Engarde).


UPDATE, ora 17:42 – Florin Mirică (CS UNEFS) a câștigat medalia de aur după ce l-a învins în finală pe Codruț Florescu (CS Engarde), scor 8-4.


Related Posts

Scrimerii români au plecat joi seara spre Taipei! Primele probe de scrimă de la Universiada de vară au loc duminică!

Delegația de 121 de persoane a României, dintre care 91 de sportivi, a plecat joi seara la cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară, care se va desfășura la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august. Sportivii noștri vor concura la atletism, haltere, tenis de masă, volei masculin, înot, sărituri în apă, baschet masculin, polo […]

READ MORE →

Se fac înscrieri pentru Campionatul Național de scrimă pentru veterani de la Craiova, ediția 2017!

Asociația Română de Scrimă Veterani organizează în data de 2 septembrie 2017, la Craiova, o nouă ediție a Campionatului Național de scrimă pentru veterani. Concursul va avea loc la Sala de scrimă a Liceului cu Program Sportiv „Petrache Trișcu”, cu începere de la ora 9:30, la trei categorii de vârstă: categoria I (40-49 de ani), […]

READ MORE →

Șapte scrimeri vor reprezenta România la Universiada de vară de la Taipei!

România va participa cu o delegație de 121 de persoane, dintre care 91 de sportivi, la cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară, care se va desfășura la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august, iar gimnasta Larisa Iordache va fi purtătoarea de drapel la ceremonia de deschidere. Delegația României va pleca joi, 17 […]

READ MORE →

FIER ȘI AUR! Federația Română de Scrimă aniversează un an de la medalia de aur cucerită de echipa de spadă feminin la Jocurile Olimpice de la Rio!

Acum un an scrima românească și sportul din țara noastră trăiau clipe de glorie la Jocurile Olimpice de la Rio (Brazilia). Noaptea de 11 spre 12 august 2016 va rămâne scrisă cu litere de AUR în istoria scrimei românești. Început pe 11 august și încheiat noaptea târziu, pe 12 august, concursul de spadă feminin echipe a […]

READ MORE →

Antrenorul Ioan Popa a încetat din viață!

Familia scrimei românești devine pe zi ce trece tot mai săracă. Joi, 3 august 2017, Federația Română de Scrimă anunță cu regret trecerea în neființă a antrenorului de spadă Ioan Popa (64 de ani). Fost spadasin la CSA Steaua, club pentru care a câștigat de trei ori campionatul național (1976, 1977 și 1979), Ioan Popa […]

READ MORE →

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to Top