UPDATE 11: Campionatul Național de scrimă pentru copii, ziua 1, proba 2: sabie masculin individual, categoria 10-11 ani. Finala: Marco Șovar (CS Dinamo) – Ionuț Duțu (ACS Duel) 8-7

  by    0   0

Campionatul Național de scrimă pentru copii continuă luni, 22 iunie, la Sala de Scrimă Floreasca din București, cu a doua probă: sabie masculin individual, categoria 10-11 ani.
La start s-au prezentat 46 de sportivi de la toate cluburile din țară. Se va trage un tur de grupe, iar apoi toți sabrerii vor ajunge pe un tabloul incomplet de 64, de eliminare directă.
În 2014, podiumul Campionatului Național de scrimă pentru copii, proba de sabie masculin individual, categoria 10-11 ani, a arătat astfel: 1. Radu Nițu (CS Riposta), 2. Răzva Macovei (CSA Steaua), 3. Teodor Ismana (CSA Steaua) și Paul Iacob (CSA Steaua).
Programul detaliat al Campionatului Național de Scrimă pentru copii, ediția 2015, poate fi descărcat mai jos:
pdficon

sponsori si parteneri media CN copii 2015

Componența grupelor preliminare este următoarea:
1.grupa 1 2.grupa 2 3.grupa 3 4.grupa 4 5.grupa 5 6.grupa 6 7.grupa 7

Această prezentare necesită JavaScript.


UPDATE, ora 14:29 – Rezultatele din grupele preliminare sunt următoarele:
1.rez 1 2.rez 2 3.rez 3 4.rez 4 5.rez 5 6.rez 6 7.rez 7


UPDATE, ora 14:46 – Programul partidelor de pe tabloul de 64 este următorul:
Răzvan Macovei (CSA Steaua) – liber
Luca Rusu (CSS Unirea Iași) – Rareș Rusu (CS Dinamo)
Vlad Căloiu (CSA Steaua) – liber
Gabrieele Iuliano (CSS Unirea Iași) – liber
Radu Nițu (CS Riposta) – liber
Alexandru Pantea (CS Riposta) – Radu Drăghicenoiu (CS Dinamo)
Antonio Ionescu (CS Sabia de Aur) – Eduard Dascăl (CSM Brașov)
Paul Iacob (CSA Steaua) – liber
Marco Șovar (CS Dinamo) – liber
Matei Tolstobrach (CS Dinamo) – Cezar Petrișor (CSA Steaua)
Christian Costea (CS Dinamo) – Amer El Ibrahim (CS Sabia de Aur)
Alexandru Marcu (CS Dinamo) – liber
Aron Erdei (CS Satu Mare) – liber
Rareș Avasiloae (CS Mușchetarul Iași) – Luca Radu (CS Dinamo)
Vlad Bucur (CS Sabia de Aur) – Radu Mercurian (CS Dinamo)
Nicolas Lupu (CS Dinamo) – liber
Teodor Ismana (CSA Steaua) – liber
Bogdan Mara (CS Dinamo) – Mihail Cărămidaru (CSM Brașov)
Amza Sava Musteață (CS Riposta) – liber
Eduard Harasimniuc (CS Satu Mare) – liber
Mihnea Enache (CS Dinamo) – liber
Eduard Benko (CSM Brașov) – Rareș Gheorghe (CS Sabia de Aur)
Denis Bart (CSM Brașov) – Paul Ionescu (CSM Brașov)
David Bâlc (CS Satu Mare) – liber
Vlad Covaliu (CS Dinamo) – liber
Ștefan Curpan (CS Dinamo) – Radu Ghițescu (CS Sabia de Aur)
Ioan Paul (CS Riposta) – Dorin irimia (CSS Unirea Iași)
Victor Nistorică (CSA Steaua) – liber
Ionuț Duțu (ACS Duel) – liber
Albert Păunică (CS Sabia de Aur) – liber
Matei Pantiș (CS Riposta) – Robert Ion (CSS Unirea Iași)
Andrei Rădulescu (CS Dinamo) – liber.


UPDATE, ora 15:06 – Rezultatele de pe tabloul de 64 sunt următoarele:
Răzvan Macovei (CSA Steaua) – liber
Luca Rusu (CSS Unirea Iași) – Rareș Rusu (CS Dinamo) 8-5
Vlad Căloiu (CSA Steaua) – liber
Gabrieele Iuliano (CSS Unirea Iași) – liber
Radu Nițu (CS Riposta) – liber
Alexandru Pantea (CS Riposta) – Radu Drăghicenoiu (CS Dinamo) 2-8
Antonio Ionescu (CS Sabia de Aur) – Eduard Dascăl (CSM Brașov) 8-4
Paul Iacob (CSA Steaua) – liber
Marco Șovar (CS Dinamo) – liber
Matei Tolstobrach (CS Dinamo) – Cezar Petrișor (CSA Steaua) 8-6
Christian Costea (CS Dinamo) – Amer El Ibrahim (CS Sabia de Aur) 8-5
Alexandru Marcu (CS Dinamo) – liber
Aron Erdei (CS Satu Mare) – liber
Rareș Avasiloae (CS Mușchetarul Iași) – Luca Radu (CS Dinamo) 3-8
Vlad Bucur (CS Sabia de Aur) – Radu Mercurian (CS Dinamo) 4-8
Nicolas Lupu (CS Dinamo) – liber
Teodor Ismana (CSA Steaua) – liber
Bogdan Mara (CS Dinamo) – Mihail Cărămidaru (CSM Brașov) 2-8
Amza Sava Musteață (CS Riposta) – liber
Eduard Harasimniuc (CS Satu Mare) – liber
Mihnea Enache (CS Dinamo) – liber
Eduard Benko (CSM Brașov) – Rareș Gheorghe (CS Sabia de Aur) 1-8
Denis Bart (CSM Brașov) – Paul Ionescu (CSM Brașov) 8-3
David Bâlc (CS Satu Mare) – liber
Vlad Covaliu (CS Dinamo) – liber
Ștefan Curpan (CS Dinamo) – Radu Ghițescu (CS Sabia de Aur) 2-8
Ioan Paul (CS Riposta) – Dorin irimia (CSS Unirea Iași) 8-6
Victor Nistorică (CSA Steaua) – liber
Ionuț Duțu (ACS Duel) – liber
Albert Păunică (CS Sabia de Aur) – liber
Matei Pantiș (CS Riposta) – Robert Ion (CSS Unirea Iași) 8-1
Andrei Rădulescu (CS Dinamo) – liber.


UPDATE, ora 15:12 – Programul partidelor de pe tabloul de 32 este următorul:
Răzvan Macovei (CSA Steaua) – Luca Rusu (CSS Unirea Iași)
Vlad Căloiu (CSA Steaua) – Gabrieele Iuliano (CSS Unirea Iași)
Radu Nițu (CS Riposta) – Radu Drăghicenoiu (CS Dinamo)
Antonio Ionescu (CS Sabia de Aur) – Paul Iacob (CSA Steaua)
Marco Șovar (CS Dinamo) – Matei Tolstobrach (CS Dinamo)
Christian Costea (CS Dinamo) – Alexandru Marcu (CS Dinamo)
Aron Erdei (CS Satu Mare) – Luca Radu (CS Dinamo)
Radu Mercurian (CS Dinamo) – Nicolas Lupu (CS Dinamo)
Teodor Ismana (CSA Steaua) – Mihail Cărămidaru (CSM Brașov)
Amza Sava Musteață (CS Riposta) – Eduard Harasimniuc (CS Satu Mare)
Mihnea Enache (CS Dinamo) – Rareș Gheorghe (CS Sabia de Aur)
Denis Bart (CSM Brașov) – David Bâlc (CS Satu Mare)
Vlad Covaliu (CS Dinamo) – Radu Ghițescu (CS Sabia de Aur)
Ioan Paul (CS Riposta) – Victor Nistorică (CSA Steaua)
Ionuț Duțu (ACS Duel) – Albert Păunică (CS Sabia de Aur)
Matei Pantiș (CS Riposta) – Andrei Rădulescu (CS Dinamo).


UPDATE, ora 15:27 – Rezultatele de pe tabloul de 32 sunt următoarele:
Răzvan Macovei (CSA Steaua) – Luca Rusu (CSS Unirea Iași) 8-2
Vlad Căloiu (CSA Steaua) – Gabrieele Iuliano (CSS Unirea Iași) 4-8
Radu Nițu (CS Riposta) – Radu Drăghicenoiu (CS Dinamo) 8-2
Antonio Ionescu (CS Sabia de Aur) – Paul Iacob (CSA Steaua) 2-8
Marco Șovar (CS Dinamo) – Matei Tolstobrach (CS Dinamo) 8-0
Christian Costea (CS Dinamo) – Alexandru Marcu (CS Dinamo) 8-5
Aron Erdei (CS Satu Mare) – Luca Radu (CS Dinamo) -84
Radu Mercurian (CS Dinamo) – Nicolas Lupu (CS Dinamo) 1-8
Teodor Ismana (CSA Steaua) – Mihail Cărămidaru (CSM Brașov) 8-5
Amza Sava Musteață (CS Riposta) – Eduard Harasimniuc (CS Satu Mare) 7-8
Mihnea Enache (CS Dinamo) – Rareș Gheorghe (CS Sabia de Aur) 8-4
Denis Bart (CSM Brașov) – David Bâlc (CS Satu Mare) 4-8
Vlad Covaliu (CS Dinamo) – Radu Ghițescu (CS Sabia de Aur) 8-1
Ioan Paul (CS Riposta) – Victor Nistorică (CSA Steaua) 1-8
Ionuț Duțu (ACS Duel) – Albert Păunică (CS Sabia de Aur) 8-5
Matei Pantiș (CS Riposta) – Andrei Rădulescu (CS Dinamo) 7-8.


UPDATE, ora 15:30 – Programul partidelor de pe tabloul de 16 este următorul:
Răzvan Macovei (CSA Steaua) – Gabrieele Iuliano (CSS Unirea Iași)
Radu Nițu (CS Riposta) – Paul Iacob (CSA Steaua)
Marco Șovar (CS Dinamo) – Christian Costea (CS Dinamo)
Aron Erdei (CS Satu Mare) – Nicolas Lupu (CS Dinamo)
Teodor Ismana (CSA Steaua) – Eduard Harasimniuc (CS Satu Mare)
Mihnea Enache (CS Dinamo) – David Bâlc (CS Satu Mare)
Vlad Covaliu (CS Dinamo) – Victor Nistorică (CSA Steaua)
Ionuț Duțu (ACS Duel) – Andrei Rădulescu (CS Dinamo).


UPDATE, ora 15:40 – Rezultatele partidelor de pe tabloul de 16 sunt următoarele:
Răzvan Macovei (CSA Steaua) – Gabrieele Iuliano (CSS Unirea Iași) 8-7
Radu Nițu (CS Riposta) – Paul Iacob (CSA Steaua) 8-2
Marco Șovar (CS Dinamo) – Christian Costea (CS Dinamo) 8-5
Aron Erdei (CS Satu Mare) – Nicolas Lupu (CS Dinamo) 7-8
Teodor Ismana (CSA Steaua) – Eduard Harasimniuc (CS Satu Mare) 8-2
Mihnea Enache (CS Dinamo) – David Bâlc (CS Satu Mare) 6-8
Vlad Covaliu (CS Dinamo) – Victor Nistorică (CSA Steaua) 8-6
Ionuț Duțu (ACS Duel) – Andrei Rădulescu (CS Dinamo) 8-4.


UPDATE, ora 15:43 – Programul partidelor de pe tabloul de 8 este următorul:
Răzvan Macovei (CSA Steaua) – Radu Nițu (CS Riposta)
Marco Șovar (CS Dinamo) – Nicolas Lupu (CS Dinamo)
Teodor Ismana (CSA Steaua) – David Bâlc (CS Satu Mare)
Vlad Covaliu (CS Dinamo) – Ionuț Duțu (ACS Duel).


UPDATE, ora 15:54 – Rezultatele de pe tabloul de 8 sunt următoarele:
Răzvan Macovei (CSA Steaua) – Radu Nițu (CS Riposta) 5-8
Marco Șovar (CS Dinamo) – Nicolas Lupu (CS Dinamo) 8-6
Teodor Ismana (CSA Steaua) – David Bâlc (CS Satu Mare) 8-5
Vlad Covaliu (CS Dinamo) – Ionuț Duțu (ACS Duel) 5-8.


UPDATE, ora 16:00 – Programul partidelor din semifinale este următorul:
Radu Nițu (CS Riposta) – Marco Șovar (CS Dinamo)
Teodor Ismana (CSA Steaua) – Ionuț Duțu (ACS Duel).


UPDATE, ora 16:17 – Rezultatele din semifinale sunt următoarele:
Radu Nițu (CS Riposta) – Marco Șovar (CS Dinamo) 7-8
Teodor Ismana (CSA Steaua) – Ionuț Duțu (ACS Duel) 5-8.
Finala pentru medalia de aur se va disputa între Marco Șovar (CS Dinamo) și Ionuț Duțu (ACS Duel).


UPDATE, ora 16:40 – Marco Șovar (CS Dinamo) a câștigat medalia de aur după ce l-a învins în finală pe Ionuț Duțu (ACS Duel), scor 8-7.


Related Posts

Scrimerii români au plecat joi seara spre Taipei! Primele probe de scrimă de la Universiada de vară au loc duminică!

Delegația de 121 de persoane a României, dintre care 91 de sportivi, a plecat joi seara la cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară, care se va desfășura la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august. Sportivii noștri vor concura la atletism, haltere, tenis de masă, volei masculin, înot, sărituri în apă, baschet masculin, polo […]

READ MORE →

Se fac înscrieri pentru Campionatul Național de scrimă pentru veterani de la Craiova, ediția 2017!

Asociația Română de Scrimă Veterani organizează în data de 2 septembrie 2017, la Craiova, o nouă ediție a Campionatului Național de scrimă pentru veterani. Concursul va avea loc la Sala de scrimă a Liceului cu Program Sportiv „Petrache Trișcu”, cu începere de la ora 9:30, la trei categorii de vârstă: categoria I (40-49 de ani), […]

READ MORE →

Șapte scrimeri vor reprezenta România la Universiada de vară de la Taipei!

România va participa cu o delegație de 121 de persoane, dintre care 91 de sportivi, la cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară, care se va desfășura la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august, iar gimnasta Larisa Iordache va fi purtătoarea de drapel la ceremonia de deschidere. Delegația României va pleca joi, 17 […]

READ MORE →

FIER ȘI AUR! Federația Română de Scrimă aniversează un an de la medalia de aur cucerită de echipa de spadă feminin la Jocurile Olimpice de la Rio!

Acum un an scrima românească și sportul din țara noastră trăiau clipe de glorie la Jocurile Olimpice de la Rio (Brazilia). Noaptea de 11 spre 12 august 2016 va rămâne scrisă cu litere de AUR în istoria scrimei românești. Început pe 11 august și încheiat noaptea târziu, pe 12 august, concursul de spadă feminin echipe a […]

READ MORE →

Antrenorul Ioan Popa a încetat din viață!

Familia scrimei românești devine pe zi ce trece tot mai săracă. Joi, 3 august 2017, Federația Română de Scrimă anunță cu regret trecerea în neființă a antrenorului de spadă Ioan Popa (64 de ani). Fost spadasin la CSA Steaua, club pentru care a câștigat de trei ori campionatul național (1976, 1977 și 1979), Ioan Popa […]

READ MORE →

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to Top