UPDATE 7: Campionatul Național de sabie cadeți, ziua 2: azi are loc proba masculină pe echipe. Finala: CSA Steaua-CSS Unirea Iași 45-27

  by    0   0

14 formații de băieți se vor întrece vineri, 23 ianuarie, în cea de-a doua zi a Campionatului Național de sabie cadeți, de la Sala de Scrimă Floreasca din București. Începând cu ora 9:00 se vor duela pentru medaliile de aur următoarele echipe: CSA Steaua, CS Riposta1, CS Riposta2, CSS Slobozia1, CSS Slobozia2, ACS Duel1, ACS Duel2, CS Dinamo1, CS Dinamo2, CS Dinamo3, CSM Iași, CSM Brașov1, CSM Brașov2 și CSS Unirea Iași.
Programul partidelor de pe tabloul de 16 este următorul:
CSA Steaua – liber
CS Riposta2 – CSS Slobozia1
ACS Duel1 – ACS Duel2
CS Dinamo3 – CSM Iași
CS Riposta1 – CSS Slobozia2
CSM Brașov2 – CSM Brașov1
CS Dinamo1 – CS Dinamo2
CSS Unirea Iași – liber.
Componența celor 14 formații care trag azi este următoarea:
ACS Duel1: Alexandru Băiașu, Vlad Grădișteanu, Kirian Lavoisard, Vlad Secoșan;
ACS Duel2: Vlad Luca, Luca Munteanu, Radu Secoșan;
CS Dinamo1: Paul Costea, Matei Grama, Matei Munteanu, Cătălin Prala;
CS Dinamo2: Luca Drăghicenoiu, Sergiu Gheorghe, Codrin Nane Popa, Andrei Păștin;
CS Dinamo3: Călin Brănescu, Philip Popinceanu, Vlad Stoian;
CS Riposta1: Alexie Alupei, Teodor Chiriac, Cristian Florea, Peter Nyiri;
CS Riposta2: Lucas Angelescu, Matia Podiuc, Andrei Zane, Gabriel Zane;
CSA Steaua: Matei Aniculoesei, Pavel Aniculoesei, Petru Aniculoesei, Ștefan Bocra;
CSM Brașov1: Rareș Ailinca, Mihai Ciobotea, Valentin Surducan, Sorin Truță;
CSM Brașov2: Alin Corolea, Andrei Cupeș, David Munteanu;
CSM Iași: Cosmin Agavriloaie, Ștefan Chirilă, Răzvan Ursachi;
CSS Slobozia1: Nicușor Burlacu, Mihăiță Cruțu, George Dragomir, Răzvan Stănescu;
CSS Slobozia2: Daniel Bucur, Radu Gligore, Alexandru Mihalache;
CSS Unirea Iași: Adrian Apostol, Matei Cidu, Victor Cosman, Zachary Lang.
În 2014, podiumul Campionatului Național de sabie cadeți, proba masculină pe echipe, a arătat astfel: 1. CSA Steaua1, 2. CSM Iași, 3. CSS Slobozia.
Site-ul www.frscrima.ro vă va ține la curent cu toate detaliile de la această întrecere.


UPDATE, ora 9:40 – Rezultatele de pe tabloul de 16 sunt:
CSA Steaua – liber
CS Riposta2 – CSS Slobozia1 29-45
ACS Duel1 – ACS Duel2 45-29
CS Dinamo3 – CSM Iași 24-45
CS Riposta1 – CSS Slobozia2 45-12
CSM Brașov2 – CSM Brașov1 10-45
CS Dinamo1 – CS Dinamo2 40-45
CSS Unirea Iași – liber.


UPDATE, ora 10:00 – Programul partidelor de pe tabloul de 8 este:
CSA Steaua – CSS Slobozia1
ACS Duel1 – CSM Iași
CS Riposta1 – CSM Brașov1
CS Dinamo2 – CSS Unirea Iași
Programul partidelor de pe tabloul locurilor 9-16 este:
CS Riposta2 – liber
CS Dinamo3 – ACS Duel2
CSS Slobozia2 – CSM Brașov2
CS Dinamo1 – liber.

IMG_2578 IMG_2579 IMG_2580 IMG_2582 IMG_2583 IMG_2584 IMG_2586 IMG_2587 IMG_2589 IMG_2590 IMG_2591 IMG_2593 IMG_2594 IMG_2595 IMG_2596 IMG_2598 IMG_2600 IMG_2601


UPDATE, ora 10:30 – Rezultatele de pe tabloul de 8 sunt:
CSA Steaua – CSS Slobozia1 45-40
ACS Duel1 – CSM Iași 43-45
CS Riposta1 – CSM Brașov1 45-31
CS Dinamo2 – CSS Unirea Iași 27-45
Rezultatele partidelor de pe tabloul locurilor 9-16 sunt:
CS Riposta2 – liber
CS Dinamo3 – ACS Duel2 39-45
CSS Slobozia2 – CSM Brașov2 29-45
CS Dinamo1 – liber.


UPDATE, ora 10:36 – Programul meciurilor din semifinale este următorul:
CSA Steaua – CSM Iași
CS Riposta1 – CSS Unirea Iași
Programul partidelor de pe tabloul locurilor 5-8 este următorul:
CSS Slobozia1 – ACS Duel1
CSM Brașov – CS Dinamo2
Programul partidelor de pe tabloul locurilor 9-12 este următorul:
CS Riposta2 – ACS Duel2
CSM Brașov2 – CS Dinamo1
Meci pentru locurile 13-14: CS Dinamo3 – CSS Slobozia2.


UPDATE, ora 11:24 – Rezultatele partidelor din semifinale sunt:
CSA Steaua – CSM Iași 45-36
CS Riposta1 – CSS Unirea Iași 36-45
Rezultatele partidelor de pe tabloul locurilor 5-8 sunt:
CSS Slobozia1 – ACS Duel1 44-45
CSM Brașov – CS Dinamo2 45-32
Rezultatele partidelor de pe tabloul locurilor 9-12 sunt:
CS Riposta2 – ACS Duel2 45-44
CSM Brașov2 – CS Dinamo1 24-45


UPDATE, ora 11:30 – Programul ultimelor partide este următorul:
Finala: CSA Steaua – CSS Unirea Iași
Locurile 3-4: CSM Iași – CS Riposta1
Locurile 5-6: CSM Brașov1 – ACS Duel1
Locurile 7-8: CS Dinamo2 – CSS Slobozia1
Locurile 9-10: CS Dinamo1 – CS Riposta2
Locurile 11-12: CSM Brașov2 – ACS Duel2
Locurile 13-14: CS Dinamo3 – CSS Slobozia2.


UPDATE, ora 12:53 – Rezultatele partidelor care au stabilit clasamentul final sunt:
Finala: CSA Steaua – CSS Unirea Iași 45-27
Locurile 3-4: CSM Iași – CS Riposta1 28-45
Locurile 5-6: CSM Brașov1 – ACS Duel1 32-45
Locurile 7-8: CS Dinamo2 – CSS Slobozia1 32-45
Locurile 9-10: CS Dinamo1 – CS Riposta2 45-24
Locurile 11-12: CSM Brașov2 – ACS Duel2 39-45
Locurile 13-14: CS Dinamo3 – CSS Slobozia2 45-23.


Related Posts

România – locul 11 în proba de sabie masculin echipe, la Universiada de vară de la Taipei

Cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară se desfășoară la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august 2017. România este prezentă în Taiwan cu o delegație de 121 de persoane a României, dintre care 91 de sportivi, ei concurând la atletism, haltere, tenis de masă, volei masculin, înot, sărituri în apă, baschet masculin, polo […]

READ MORE →

Mălina Călugăreanu-locul 5, Maria Boldor-locul 13 și Amalia Tătăran-locul 56 în proba de floretă feminin individual la Universiada de vară de la Taipei

Cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară se desfășoară la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august 2017. România este prezentă în Taiwan cu o delegație de 121 de persoane a României, dintre care 91 de sportivi, ei concurând la atletism, haltere, tenis de masă, volei masculin, înot, sărituri în apă, baschet masculin, polo […]

READ MORE →

Iancu-locul 30, Bucur-locul 45, Ciornilă-locul 47 și Cruțu-locul 48 în proba de sabie masculin individual la Universiada de vară de la Taipei

Cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară se desfășoară la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august 2017. România este prezentă în Taiwan cu o delegație de 121 de persoane a României, dintre care 91 de sportivi, ei concurând la atletism, haltere, tenis de masă, volei masculin, înot, sărituri în apă, baschet masculin, polo […]

READ MORE →

Amalia Tătăran – locul 34 în proba de spadă feminin individual la Olimpiada de vară de la Taipei

Cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară se desfășoară la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august 2017. România este prezentă în Taiwan cu o delegație de 121 de persoane a României, dintre care 91 de sportivi, ei concurând la atletism, haltere, tenis de masă, volei masculin, înot, sărituri în apă, baschet masculin, polo […]

READ MORE →

Scrimerii români au plecat joi seara spre Taipei! Primele probe de scrimă de la Universiada de vară au loc duminică!

Delegația de 121 de persoane a României, dintre care 91 de sportivi, a plecat joi seara la cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară, care se va desfășura la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august. Sportivii noștri vor concura la atletism, haltere, tenis de masă, volei masculin, înot, sărituri în apă, baschet masculin, polo […]

READ MORE →

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to Top