UPDATE 17: Maria Boldor a câștigat Campionatul Național de floretă seniori, proba feminină individual

  by    0   1

Floretistele senioare din România nu au nicio clipă de răgaz la acest mijloc de lună mai. După Trofeul Pellegrini și Cupa Europei, floretistele intră de duminică, 18 mai, în luptă la Campionatul Național de seniori.
Întrecerea are loc la Sala de scrimă Floreasca din București, cu începere de la ora 9:00, iar la startul concursului se vor alinia 24 de sportive. Luni și marți, 19 și 2o mai, va avea loc Superliga.
În 2013,  clasamentul Campionatului Național de floretă seniori, proba feminină individual, a arătat astfel: 1. Cristina Ghiță (CSA Steaua), 2. Mălina Călugăreanu (CSA Steaua), 3. Reka Balogh (CSU Poli Timișoara) și Maria Boldor (CSA Steaua).
Site-ul www.frscrima.ro vă va prezenta cele mai importante momente de la acest eveniment.


UPDATE, ora 9:10 – Prima rundă de grupe a început la ora 9:00. Cele 24 de sportive prezente la start au fost împărțite în patru grupe după cum urmează:
grupa 1  grupa 2
grupa 3  grupa 4


UPDATE, ora 9:37 – O galerie foto de la primele meciuri din Campionatul Național de floretă seniori, proba feminină individual, poate fi văzută mai jos:

DSCN0039  DSCN0040

DSCN0041  DSCN0042

DSCN0043  DSCN0045

DSCN0046  DSCN0047

DSCN0049  DSCN0050


UPDATE, ora 10:08 – Rezultatele din prima rundă de grupe sunt următoarele:
rez grupa 1  rez grupa 2
rez grupa 3  rez grupa 4


UPDATE, ora 10:34 – Clasamentul după prima rundă de grupe arată astfel:
clasament dupa runda 1


UPDATE, ora 10:45 – Runda a doua de grupe a început după următorul program:
grupa 1  grupa 2
grupa 3  grupa 4


UPDATE, ora 12:00 – Runda a doua de grupe s-a încheiat cu următoarele rezultate:
rez grupa 1  rez grupa 2
rez grupa 3  rez grupa 4


UPDATE, ora 12:09 – Clasamentul după cele două runde de grupe arată astfel:
clasament dupa 2 runde


UPDATE, ora 12:15 – Programul tabloului de 32 este următorul:
Mălina Călugăreanu (CSA Steaua) – liber
Andreea Gheorghe (ACS Balestra) – Raluca Drăghici (CSA Steaua)
Ana Boldor (CSA Steaua) – liber
Anett Varga (CS Satu Mare) – liber
Corina Damaschin (Petrolul Ploiești) – liber
Diana Popa (CSTA București) – Rebeca Cândescu (ACS Balestra)
Teodora Sîrbu (CSA Steaua) – Mihaela Dragomir (Petrolul Ploiești)
Petra Magyar (CSU Poli Timișoara) – liber
Maria Boldor (CSA Steaua) – liber
Ilinca Rusu (ACS Balestra) – Raluca Văcărașu (Farul Constanța)
Alina Enache (CSU Poli Timișoara) – Karina Vișan (ACS Balestra)
Isabelle Stan (CSU Poli Timișoara) – liber
Anca Săveanu (CSA Steaua) – liber
Andreea Prodan (CSTA București) – Laura Vîrga (CSA Steaua)
Teodora Băloiu (CSA Steaua) – Ioana Mistric (CSA Steaua)
Reka Balogh (CSU Poli Timișoara) – liber.


UPDATE, ora 12:35 – Rezultatele meciulor de pe tabloul de 32:
Mălina Călugăreanu (CSA Steaua) – liber
Andreea Gheorghe (ACS Balestra) – Raluca Drăghici (CSA Steaua) 5-15
Ana Boldor (CSA Steaua) – liber
Anett Varga (CS Satu Mare) – liber
Corina Damaschin (Petrolul Ploiești) – liber
Diana Popa (CSTA București) – Rebeca Cândescu (ACS Balestra) 3-15
Teodora Sîrbu (CSA Steaua) – Mihaela Dragomir (Petrolul Ploiești) 9-15
Petra Magyar (CSU Poli Timișoara) – liber
Maria Boldor (CSA Steaua) – liber
Ilinca Rusu (ACS Balestra) – Raluca Văcărașu (Farul Constanța) 8-13
Alina Enache (CSU Poli Timișoara) – Karina Vișan (ACS Balestra) 15-2
Isabelle Stan (CSU Poli Timișoara) – liber
Anca Săveanu (CSA Steaua) – liber
Andreea Prodan (CSTA București) – Laura Vîrga (CSA Steaua) 2-15
Teodora Băloiu (CSA Steaua) – Ioana Mistric (CSA Steaua) 15-12
Reka Balogh (CSU Poli Timișoara) – liber.


UPDATE, ora 12:54 – Programul meciurilor de pe tabloul de 16 este următorul:
Mălina Călugăreanu (CSA Steaua) – Raluca Drăghici (CSA Steaua)
Ana Boldor (CSA Steaua) – Anett Varga (CS Satu Mare)
Corina Damaschin (Petrolul Ploiești) – Rebeca Cândescu (ACS Balestra)
Mihaela Dragomir (Petrolul Ploiești) – Petra Magyar (CSU Poli Timișoara) – liber
Maria Boldor (CSA Steaua) – Raluca Văcărașu (Farul Constanța)
Alina Enache (CSU Poli Timișoara) – Isabelle Stan (CSU Poli Timișoara)
Anca Săveanu (CSA Steaua) – Laura Vîrga (CSA Steaua)
Teodora Băloiu (CSA Steaua) – Reka Balogh (CSU Poli Timișoara).


UPDATE, ora 13:00 – Rezultatele meciurilor de pe tabloul de 16 sunt:
Mălina Călugăreanu (CSA Steaua) – Raluca Drăghici (CSA Steaua) 15-5
Ana Boldor (CSA Steaua) – Anett Varga (CS Satu Mare) 15-4
Corina Damaschin (Petrolul Ploiești) – Rebeca Cândescu (ACS Balestra) 15-5
Mihaela Dragomir (Petrolul Ploiești) – Petra Magyar (CSU Poli Timișoara) 2-15
Maria Boldor (CSA Steaua) – Raluca Văcărașu (Farul Constanța) 15-8
Alina Enache (CSU Poli Timișoara) – Isabelle Stan (CSU Poli Timișoara) 7-13
Anca Săveanu (CSA Steaua) – Laura Vîrga (CSA Steaua) 7-10
Teodora Băloiu (CSA Steaua) – Reka Balogh (CSU Poli Timișoara) 2-15.


UPDATE, ora 13:29 – Programul meciurilor de pe tabloul de 8 este următorul:
Mălina Călugăreanu (CSA Steaua) – Ana Boldor (CSA Steaua)
Corina Damaschin (Petrolul Ploiești) – Petra Magyar (CSU Poli Timișoara)
Maria Boldor (CSA Steaua) – Isabelle Stan (CSU Poli Timișoara)
Laura Vîrga (CSA Steaua) – Reka Balogh (CSU Poli Timișoara).


UPDATE, ora 13:41 – Rezultatele meciurilor din sferturile de finală:
Mălina Călugăreanu (CSA Steaua) – Ana Boldor (CSA Steaua) 14-12
Corina Damaschin (Petrolul Ploiești) – Petra Magyar (CSU Poli Timișoara) 6-15
Maria Boldor (CSA Steaua) – Isabelle Stan (CSU Poli Timișoara) 9-8
Laura Vîrga (CSA Steaua) – Reka Balogh (CSU Poli Timișoara) 10-15.


UPDATE, ora 14:07 – Programul semifinalelor Campionatului Național de floretă seniori, proba feminină individual, este următorul:
Mălina Călugăreanu (CSA Steaua) – Petra Magyar (CSU Poli Timișoara)
Maria Boldor (CSA Steaua) – Reka Balogh (CSU Poli Timișoara)


UPDATE, ora 14:20 – Mălina Călugăreanu este prima finalistă a Campionatului Național de floretă seniori, proba feminină individual. Ea a trecut cu 15-6 de Petra Magyar.


UPDATE, ora 14:35 – Maria Boldor este a doua finalistă a Campionatului Național de floretă seniori, proba feminină individual. Sportiva de la CSA Steaua a trecut de Reka Balogh, de la CSU Poli Timișoara, scor 15-7.


UPDATE, ora 14:36 – Finala Campionatului Național de floretă seniori, proba feminină individual, se va disput între două sportive de la CSA Steaua: Mălina Călugăreanu – Maria Boldor.


UPDATE, ora 14:44 – Maria Boldor a câștigat Campionatul Național de floretă seniori, proba feminină individual după ce a trecut de colega sa de la CSA Steaua București, Mălina Călugăreanu , scor 15-13.


Related Posts

România – locul 11 în proba de sabie masculin echipe, la Universiada de vară de la Taipei

Cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară se desfășoară la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august 2017. România este prezentă în Taiwan cu o delegație de 121 de persoane a României, dintre care 91 de sportivi, ei concurând la atletism, haltere, tenis de masă, volei masculin, înot, sărituri în apă, baschet masculin, polo […]

READ MORE →

Mălina Călugăreanu-locul 5, Maria Boldor-locul 13 și Amalia Tătăran-locul 56 în proba de floretă feminin individual la Universiada de vară de la Taipei

Cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară se desfășoară la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august 2017. România este prezentă în Taiwan cu o delegație de 121 de persoane a României, dintre care 91 de sportivi, ei concurând la atletism, haltere, tenis de masă, volei masculin, înot, sărituri în apă, baschet masculin, polo […]

READ MORE →

Iancu-locul 30, Bucur-locul 45, Ciornilă-locul 47 și Cruțu-locul 48 în proba de sabie masculin individual la Universiada de vară de la Taipei

Cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară se desfășoară la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august 2017. România este prezentă în Taiwan cu o delegație de 121 de persoane a României, dintre care 91 de sportivi, ei concurând la atletism, haltere, tenis de masă, volei masculin, înot, sărituri în apă, baschet masculin, polo […]

READ MORE →

Amalia Tătăran – locul 34 în proba de spadă feminin individual la Olimpiada de vară de la Taipei

Cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară se desfășoară la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august 2017. România este prezentă în Taiwan cu o delegație de 121 de persoane a României, dintre care 91 de sportivi, ei concurând la atletism, haltere, tenis de masă, volei masculin, înot, sărituri în apă, baschet masculin, polo […]

READ MORE →

Scrimerii români au plecat joi seara spre Taipei! Primele probe de scrimă de la Universiada de vară au loc duminică!

Delegația de 121 de persoane a României, dintre care 91 de sportivi, a plecat joi seara la cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară, care se va desfășura la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august. Sportivii noștri vor concura la atletism, haltere, tenis de masă, volei masculin, înot, sărituri în apă, baschet masculin, polo […]

READ MORE →

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to Top