UPDATE 14: Campionatul Național de floretă cadeți, ziua 3: azi are loc proba masculină la individual. Finala: Victor Gheorghe (CSS Ploiești) – Cristian Cândescu (CSA Steaua) 15-7

  by    0   0

Ziua a treia a Campionatului Național de floretă cadeți programează joi, 5 februarie, la Sala de Scrimă „Alexandru Csipler” din Satu Mare proba masculină la individual.
La start, care se dă la ora 9:00, se vor prezenta 22 de sportivi de la CS Satu Mare, CSA Steaua, CSS Ploiești și CSTA București. Se vor trage două tururi de grupe preliminare, urmând ca apoi toți sportivii să ajungă pe un tablou incomplet de 32, de eliminare directă.
În 2014, podiumul Campionatului Național de floretă cadeți, proba masculină la individual, a arătat astfel: 1. Benjamin Bodo (CS Satu Mare), 2. Silviu Roșu (CSA Steaua), 3. Cristian Cândescu (CSA Steaua) și Victor Gheorghe (CSS Ploiești).
Site-ul www.frscrima.ro vă va ține la curent cu toate detaliile acestui concurs.
Componența celor patru grupe preliminare este următoarea:

grupa 1 grupa 2 grupa 3 grupa 4
Vezi mai jos o galerie foto de la primele asalturi ale zilei:

IMG_3015 IMG_3016 IMG_3020 IMG_3021 IMG_3022 IMG_3023 IMG_3024 IMG_3025 IMG_3028 IMG_3029 IMG_3030 IMG_3031


UPDATE, ora 10:13 – Rezultatele din turul întâi al grupelor preliminare au fost următoarele:

rez 3 rez 4 rez 1 rez 2


UPDATE, ora 10:25 – Componența grupelor din turul doi preliminar este următoarea:

grupa 11 grupa 12 grupa 13 grupa 14


În paralel cu proba masculină la individual, organizatorii se pregătesc de ediția a șasea a Cupei Satu Mare, de sâmbătă și duminică, 7 și 8 februarie.

IMG_3033 IMG_3034 IMG_3035 IMG_3036 IMG_3037 IMG_3038


UPDATE, ora 11:20 – Rezultatele din turul doi al grupelor preliminare au fost următoarele:

rez 11 rez 12 rez 13 rez 14
Clasamentul la finalul celor două tururi de grupe arată astfel:

clasament


UPDATE, ora 11:26 – Programul meciurilor de pe tabloul de 32 arată astfel:
Bodo Benjamin (CS Satu Mare) – liber
Ștefan Chelu (CS Satu Mare) – Mădălin Chirnogeanu (CSTA)
Alexandru Sîrb (CSA Steaua) – liber
Răzvan Cristian (CSA Steaua) – liber
Victor Gheorghe (CSS Ploiești) – liber
Eduard Ionescu (CSS Ploiești) – Daniel Onofrei (CSTA)
Mădălin Pavel (CSS Ploiești) – David Găman (CS Satu Mare)
Silviu Roșu (CSA Steaua) – liber
Edwin Pop (CS Satu Mare) – liber
Gabriel Pavel (CSTA) – Dan Damian (CSS Ploiești)
Andrei Ciobănică (CSTA) – Mark Fogel (CS Satu Mare)
Daniel Hergan (CSA Steaua) – liber
Dragoș Iamandei (CSA Steaua) – liber
Alexandru Pîrva (CSA Steaua) – liber
Cătălin Bigan (CSS Ploiești) – Tudor Surducan (CS Satu Mare)
Cristian Cândescu (CSA Steaua) – liber.


UPDATE, ora 11:40 – Rezultatele meciurilor de pe tabloul de 32 sunt următoarele:
Bodo Benjamin (CS Satu Mare) – liber
Ștefan Chelu (CS Satu Mare) – Mădălin Chirnogeanu (CSTA) 6-15
Alexandru Sîrb (CSA Steaua) – liber
Răzvan Cristian (CSA Steaua) – liber
Victor Gheorghe (CSS Ploiești) – liber
Eduard Ionescu (CSS Ploiești) – Daniel Onofrei (CSTA) 6-15
Mădălin Pavel (CSS Ploiești) – David Găman (CS Satu Mare) 15-6
Silviu Roșu (CSA Steaua) – liber
Edwin Pop (CS Satu Mare) – liber
Gabriel Pavel (CSTA) – Dan Damian (CSS Ploiești) 15-7
Andrei Ciobănică (CSTA) – Mark Fogel (CS Satu Mare) 15-5
Daniel Hergan (CSA Steaua) – liber
Dragoș Iamandei (CSA Steaua) – liber
Alexandru Pîrva (CSA Steaua) – liber
Cătălin Bigan (CSS Ploiești) – Tudor Surducan (CS Satu Mare) 15-4
Cristian Cândescu (CSA Steaua) – liber.


UPDATE, ora 11:47 – Programul partidelor de pe tabloul de 16 este următorul:
Bodo Benjamin (CS Satu Mare) – Mădălin Chirnogeanu (CSTA)
Alexandru Sîrb (CSA Steaua) – Răzvan Cristian (CSA Steaua)
Victor Gheorghe (CSS Ploiești) – Daniel Onofrei (CSTA)
Mădălin Pavel (CSS Ploiești) – Silviu Roșu (CSA Steaua)
Edwin Pop (CS Satu Mare) – Gabriel Pavel (CSTA)
Andrei Ciobănică (CSTA) – Daniel Hergan (CSA Steaua)
Dragoș Iamandei (CSA Steaua) – Alexandru Pîrva (CSA Steaua)
Cătălin Bigan (CSS Ploiești) – Cristian Cândescu (CSA Steaua).

IMG_3043 IMG_3044 IMG_3045 IMG_3046 IMG_3047 IMG_3048 IMG_3049 IMG_3050 IMG_3051 IMG_3052 IMG_3053 IMG_3054 IMG_3055 IMG_3056


UPDATE, ora 12:23 – Rezultatele de pe tabloul de 16 sunt următoarele:
Bodo Benjamin (CS Satu Mare) – Mădălin Chirnogeanu (CSTA) 15-1
Alexandru Sîrb (CSA Steaua) – Răzvan Cristian (CSA Steaua) 14-15
Victor Gheorghe (CSS Ploiești) – Daniel Onofrei (CSTA) 15-3
Mădălin Pavel (CSS Ploiești) – Silviu Roșu (CSA Steaua) 4-15
Edwin Pop (CS Satu Mare) – Gabriel Pavel (CSTA) 15-2
Andrei Ciobănică (CSTA) – Daniel Hergan (CSA Steaua) 13-12
Dragoș Iamandei (CSA Steaua) – Alexandru Pîrva (CSA Steaua) 5-15
Cătălin Bigan (CSS Ploiești) – Cristian Cândescu (CSA Steaua) 3-15.


UPDATE, ora 12:26 – Programul meciurilor de pe tabloul de 8 este următorul:
Bodo Benjamin (CS Satu Mare) – Răzvan Cristian (CSA Steaua)
Victor Gheorghe (CSS Ploiești) – Silviu Roșu (CSA Steaua)
Edwin Pop (CS Satu Mare) – Andrei Ciobănică (CSTA)
Alexandru Pîrva (CSA Steaua) – Cristian Cândescu (CSA Steaua).


UPDATE, ora 12:45 – Rezultatele de pe tabloul de 8 sunt:
Bodo Benjamin (CS Satu Mare) – Răzvan Cristian (CSA Steaua) 15-2
Victor Gheorghe (CSS Ploiești) – Silviu Roșu (CSA Steaua) 15-7
Edwin Pop (CS Satu Mare) – Andrei Ciobănică (CSTA) 15-9
Alexandru Pîrva (CSA Steaua) – Cristian Cândescu (CSA Steaua) 12-13.


UPDATE, ora 12:51 – Programul din semifinale este următorul:
Bodo Benjamin (CS Satu Mare) – Victor Gheorghe (CSS Ploiești)
Edwin Pop (CS Satu Mare) –  Cristian Cândescu (CSA Steaua).


UPDATE, ora 13:15 – Rezultatele din semifinale au fost următoarele:
Bodo Benjamin (CS Satu Mare) – Victor Gheorghe (CSS Ploiești) 13-15
Edwin Pop (CS Satu Mare) –  Cristian Cândescu (CSA Steaua) 4-15.


UPDATE, ora 13:19 – Finala se va disputa între Victor Gheorghe (CSS Ploiești) și Cristian Cândescu (CSA Steaua).


UPDATE, ora 13:40 – Victor Gheorghe (CSS Ploiești) a câștigat Campionatul Național de floretă cadeți, proba masculină la individual, după ce a trecut în finală de Cristian Cândescu (CSA Steaua), scor 15-7.

 


Related Posts

Iancu-locul 30, Bucur-locul 45, Ciornilă-locul 47 și Cruțu-locul 48 în proba de sabie masculin individual la Universiada de vară de la Taipei

Cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară se desfășoară la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august 2017. România este prezentă în Taiwan cu o delegație de 121 de persoane a României, dintre care 91 de sportivi, ei concurând la atletism, haltere, tenis de masă, volei masculin, înot, sărituri în apă, baschet masculin, polo […]

READ MORE →

Amalia Tătăran – locul 34 în proba de spadă feminin individual la Olimpiada de vară de la Taipei

Cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară se desfășoară la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august 2017. România este prezentă în Taiwan cu o delegație de 121 de persoane a României, dintre care 91 de sportivi, ei concurând la atletism, haltere, tenis de masă, volei masculin, înot, sărituri în apă, baschet masculin, polo […]

READ MORE →

Scrimerii români au plecat joi seara spre Taipei! Primele probe de scrimă de la Universiada de vară au loc duminică!

Delegația de 121 de persoane a României, dintre care 91 de sportivi, a plecat joi seara la cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară, care se va desfășura la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august. Sportivii noștri vor concura la atletism, haltere, tenis de masă, volei masculin, înot, sărituri în apă, baschet masculin, polo […]

READ MORE →

Se fac înscrieri pentru Campionatul Național de scrimă pentru veterani de la Craiova, ediția 2017!

Asociația Română de Scrimă Veterani organizează în data de 2 septembrie 2017, la Craiova, o nouă ediție a Campionatului Național de scrimă pentru veterani. Concursul va avea loc la Sala de scrimă a Liceului cu Program Sportiv „Petrache Trișcu”, cu începere de la ora 9:30, la trei categorii de vârstă: categoria I (40-49 de ani), […]

READ MORE →

Șapte scrimeri vor reprezenta România la Universiada de vară de la Taipei!

România va participa cu o delegație de 121 de persoane, dintre care 91 de sportivi, la cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară, care se va desfășura la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august, iar gimnasta Larisa Iordache va fi purtătoarea de drapel la ceremonia de deschidere. Delegația României va pleca joi, 17 […]

READ MORE →

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to Top