UPDATE 9: Azi are loc concursul internațional Cupa Satu Mare la floretă cadeți, proba feminină pe echipe. România1, locul patru! Finala: Japonia C – Japonia B 32-31

  by    0   0

Ziua a doua a competiției internaționale Cupa Satu Mare la floretă cadeți programează duminică, 8 februarie, la Sala de Scrimă „Alexandru Csipler” din Satu Mare întrecerea feminină pe echipe.
La start, care s-a dat la ora 9:00, s-au prezentat 15 echipe, după cum urmează: Japonia A, Japonia B, Japonia C, România1, România2, România3, Ucraina1, Ucraina2, Ucraina3, Slovacia1, Slovacia2, Belarus1, Belarus2, Polonia/Ungaria și Republica Moldova.
Componența celor 15 formații care concurează azi este următoarea:
Belarus2: Liubou Levina, Yuliya Malashina, Yana Lazareva-Skranzhevskaya;
Belarus1: Hanna Andreyenka, Yana Andreyenka, Valeryia Pukhouskaya, Dziyana Zakharava;
Japonia A: Reina Mizoguchi, Maho Takada, Haruka Umetsu;
Japonia B: Rio Azuma, Rina Endo, Sumire Tsuji, Viktoria Bernat;
Japonia C: Sera Azuma, Chihiro Mori, Yuka Ueno;
Rep. Moldova: Anastasia Cereș, Alexandra Cozii, Arina Cozii, Ecaterina Gorobeț;
Polonia/Ungaria: Zofia Bronikowska, Lilla Hanzl, Weronika Wisoky;
România1: Raluca Drăghici, Adriana Haidu, Alexandra Lazin, Anca Săveanu;
România2: Mihaela Dragomir, Andreea Potor, Teodora Sîrbu, Raluca Văcărașu;
România3: Cristina Anderco, Teodora Băloiu, Rebeca Cândescu, Andreea Gheorghe;
Slovacia1: Karolina Csefalvayova, Kitti Nagyova, Rita Pirk;
Slovacia2: Vivien Bartalova, Barbara Boda, Boglarka Buday, Jazmin Kralikova;
Ucraina1: Oleksandra Budenko, Anastasiya Derevyanko, Anna Taranenko;
Ucraina2: Kateryna Budenko, Oleksandra Kovach, Olena Oganesyan;
Ucraina3: Mariya Kryvonos, Sofiia Momonova, Daniyela Tovtyn.
Programul partidelor de pe tabloul de 16 este următorul:
Japonia C – liber
România3 – Ucraina2
Belarus1 – Belarus2
Rep. Moldova – România1
Japonia A – Slovacia2
Polonia/Ungaria – Ucraina1
Slovacia1 – România2
Ucraina3 – Japonia B.
Site-ul www.frscrima.ro vă va ține la curent cu desfășurarea LIVE a concursului.


UPDATE, ora 10:12 – Rezultatele de pe tabloul de 16 au fost următoarele:
Japonia C – liber
România3 – Ucraina2 45-38
Belarus1 – Belarus2 45-27
Rep. Moldova – România1 17-42
Japonia A – Slovacia2 45-9
Polonia/Ungaria – Ucraina1 31-34
Slovacia1 – România2 33-37
Ucraina3 – Japonia B 24-45.


UPDATE, ora 10:28 – Programul partidelor de pe tabloul de 8 este următorul:
Japonia C – România3
Belarus1 – România1
Japonia A – Ucraina1
România2 – Japonia B.
Programul partidelor de pe tabloul 9-16 este următorul:
Ucraina2 – liber
Belarus2 – Rep. Moldova
Slovacia2 – Polonia/Ungaria
Slovacia1 – Ucraina2.


UPDATE, ora 10:56 – Vezi galerie foto de la partidele de pe tabloul de 8 și de pe tabloul 9-16.

IMG_3444 IMG_3445 IMG_3446 IMG_3447 IMG_3448 IMG_3449 IMG_3450 IMG_3451 IMG_3452 IMG_3453 IMG_3454 IMG_3455 IMG_3456 IMG_3457 IMG_3458  IMG_3460 IMG_3461  IMG_3465 IMG_3466 IMG_3467 IMG_3468 IMG_3469 IMG_3471 IMG_3472 IMG_3473 IMG_3475 IMG_3476 IMG_3477 IMG_3478 IMG_3479


UPDATE, ora 11:42 – Rezultatele partidelor de pe tabloul de 8 sunt următoarele:
Japonia C – România3 44-16
Belarus1 – România1 38-45
Japonia A – Ucraina1 36-27
România2 – Japonia B 41-45.
Rezultatele partidelor de pe tabloul 9-16 sunt următorele:
Ucraina2 – liber
Belarus2 – Rep. Moldova 45-40
Slovacia2 – Polonia/Ungaria 20-44
Slovacia1 – Ucraina2 45-13.


UPDATE, ora 11:52 – Programul partidelor din semifinale este următorul:
Japonia C – România1
Japonia A – Japonia B
Programul partidelor de pe tabloul 5-8 este următorul:
România3 – Belarus1
Ucraina1 – România2
Programul partidelor de pe tabloul 9-12 este următorul:
Ucraina2 – Belarus2
Polonia/Ungaria – Slovacia1
Programul partidelor de pe tabloul 13-16 este următorul:
Rep. Moldova – liber
Slovacia2 – Ucraina3.

IMG_3481 IMG_3482 IMG_3483 IMG_3485 IMG_3486 IMG_3487 IMG_3488 IMG_3489


UPDATE, ora 12:59 – Rezultatele din semifinale sunt următoarele:
Japonia C – România1 42-27
Japonia A – Japonia B 31-36
Rezultatele partidelor de pe tabloul 5-8 sunt următoarele:
România3 – Belarus1 45-41
Ucraina1 – România2 45-36
Rezultatele partidelor de pe tabloul 9-12 sunt următoarele:
Ucraina2 – Belarus2 45-38
Polonia/Ungaria – Slovacia1 40-29
Rezultatele partidelor de pe tabloul 13-16 sunt următoarele:
Rep. Moldova – liber
Slovacia2 – Ucraina3 45-28.


UPDATE, ora 13:03 – Programul partidelor care vor stabili clasamentul final este următorul:
Locurile 1-2: Japonia C – Japonia B
Locurile 3-4: România1 – Japonia A
Locurile 5-6: România3 – Ucraina1
Locurile 7-8: Belarus1 – România2
Locurile 9-10: Ucraina2 – Polonia/Ungaria
Locurile 11-12: Belarus2 – Slovacia1
Locurile 13-14: Rep. Moldova – Slovacia 2.
Ucraina3 a terminat pe locul 15 concursul de la Satu Mare.


UPDATE, ora 14:20 – Rezultatele partidelor care au stabilit clasamentul final sunt următoarele:
Locurile 3-4: România1 – Japonia A 24-35
Locurile 5-6: România3 – Ucraina1 32-45
Locurile 7-8: Belarus1 – România2 40-42
Locurile 9-10: Ucraina2 – Polonia/Ungaria 35-44
Locurile 11-12: Belarus2 – Slovacia1 34-44
Locurile 13-14: Rep. Moldova – Slovacia 2 35-38.
Ucraina3 a terminat pe locul 15 concursul de la Satu Mare.


UPDATE, ora 16:10 – Japonia C a câștigat Cupa Satu Mare la floretă cadeți, proba feminină pe echipe, după ce a învins în finală pe Japonia B, scor 32-31.


Related Posts

România – locul 11 în proba de sabie masculin echipe, la Universiada de vară de la Taipei

Cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară se desfășoară la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august 2017. România este prezentă în Taiwan cu o delegație de 121 de persoane a României, dintre care 91 de sportivi, ei concurând la atletism, haltere, tenis de masă, volei masculin, înot, sărituri în apă, baschet masculin, polo […]

READ MORE →

Mălina Călugăreanu-locul 5, Maria Boldor-locul 13 și Amalia Tătăran-locul 56 în proba de floretă feminin individual la Universiada de vară de la Taipei

Cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară se desfășoară la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august 2017. România este prezentă în Taiwan cu o delegație de 121 de persoane a României, dintre care 91 de sportivi, ei concurând la atletism, haltere, tenis de masă, volei masculin, înot, sărituri în apă, baschet masculin, polo […]

READ MORE →

Iancu-locul 30, Bucur-locul 45, Ciornilă-locul 47 și Cruțu-locul 48 în proba de sabie masculin individual la Universiada de vară de la Taipei

Cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară se desfășoară la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august 2017. România este prezentă în Taiwan cu o delegație de 121 de persoane a României, dintre care 91 de sportivi, ei concurând la atletism, haltere, tenis de masă, volei masculin, înot, sărituri în apă, baschet masculin, polo […]

READ MORE →

Amalia Tătăran – locul 34 în proba de spadă feminin individual la Olimpiada de vară de la Taipei

Cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară se desfășoară la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august 2017. România este prezentă în Taiwan cu o delegație de 121 de persoane a României, dintre care 91 de sportivi, ei concurând la atletism, haltere, tenis de masă, volei masculin, înot, sărituri în apă, baschet masculin, polo […]

READ MORE →

Scrimerii români au plecat joi seara spre Taipei! Primele probe de scrimă de la Universiada de vară au loc duminică!

Delegația de 121 de persoane a României, dintre care 91 de sportivi, a plecat joi seara la cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară, care se va desfășura la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august. Sportivii noștri vor concura la atletism, haltere, tenis de masă, volei masculin, înot, sărituri în apă, baschet masculin, polo […]

READ MORE →

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to Top