Cupa Corona – ultimele rezultate

170

Întrecerile de spadă ale Cupei Corona s-au desfăşurat vineri şi sămbătă, la Braşov. La cele patru categorii de vârstă clasamentele finale au fost următoarele:

Spadă feminin – U9

1. Johanna Kurtinecz (CS Satu Mare), 2. Clara Ralea (CSŞ Steaua), 3 – Elena Tămăşan (LPS Bihorul Oradea) şi Eveline Călin (CSŞ Steaua), 5. Anna Buzoiu (ACS Athos Fencing Constanţa), 6. Carina Belu (CS Contraatac), 7. Maia Burtescu (ACS Athos Fencing Constanţa), 8. Denisa Crişan (CS Satu Mare).

Spadă feminin – U11

1. Natalia Constantin (CSŞ Steaua), 2. Dariana Bistriceanu (CSA Steaua), 3 – Monika Nedeva (SK Cherno More – Bulgaria) şi Teodora Panint (Corona Braşov), 5. Ana Munteanu (LPS Bihorul Oradea), 6. Andreea Stadler (CSŞ Steaua), 7. Sophia Petrosianu (CS Satu Mare), 8. Sonia Buta (LPS Bihorul Oradea).

Spadă feminin – U13

1. Alexandra Drăgan (LPS Bihorul Oradea), 2. Natalia Constantin (CSŞ Steaua), 3 – Andreea Muntean (LPS Bihorul Oradea) şi Daria Bistriceanu (CSA Steaua), 5. Ioana Bucşa (CSA Steaua), 6. Andreea Stadler (CSŞ Steaua), 7. Ana Tomşa (CS Satu Mare), 8. Mara Ismaileanu (CS Farul Constanţa).

Spadă feminin – U15

1. Teodora Ion (CS Farul Constanţa), 2. Andreea Muntean (LPS Bihorul Oradea), 3 – Alexandra Drăgan (LPS Bihorul Oradea) şi Alexandra Stanciu (CSŞ Steaua), 5. Krisztyna Ziman (CS Satu Mare), 6. Eda Maria Petrache (CSA Steaua), 7. ViktoriaToth (CS Satu Mare), 8. Cristina Văduva (CSŞ Steaua).

Spadă masculin – U9

1. Mate Mezinger (CS Satu Mare), 2. Nikola Stamenov (SK Cherno More – Bulgaria), 3 – Havadzyn Mykhaylo (Ucraina) şi Amedeo Sfortza (CS Contraatac), 5. Teodor Ştefan Anghelescu (Independent), 6. Andras Erdei (CS Satu Mare), 7. Eduard Luca (CS Contraatac), 8. Sebastian Ion (CS Contraatac).

Spadă masculin – U11

1. Vasyl Havadzyn (Ucraina), 2. Alexandru Dina (CS Contraatac), 3 – David Garagancea (ACS Athos Fencing Constanţa) şi Valentin Tabakov (SK Cherno More – Bulgaria), 5. David Baicu (ACS Athos Fencing Constanţa), 6. Elan Tan (ACSC Engarde Bucureşti), 7. Alexandre Luca (CS Contraatac), 8. Tiberiu Tananu (CSŞ 1 Constanţa).

Spadă masculin – U13

1. Andrei Aparaschiţei (CSA Steaua), 2. David Pădureanu (CS 1 Constanţa), 3 – Georgi Ivanov (SK Cherno More – Bulgaria) şi Raul Mateşan (CSŞ Satu Mare), 5. Ştefan Viziteu (CSŞ Satu Mare), 6. Mihai Ghencea (CS 1 Constanţa), 7. Ştefan Tulpan (CSŞ Steaua), 8. Iustin Nica (CSŞ Steaua).

Spadă masculin – U15

1. Ştefan Baciu (CSA Steaua), 2. Horia Nistor (CS Farul Constanţa), 3 – Alexandru Popescu şi Cris Scarlat (CS U.N.E.F.S.), 5. Mihail Mihailov (SK Cherno More – Bulgaria), 6. Rareş Marghescu (CSA Steaua), 7. Anton Cîmpan (CS Satu Mare), 8. Kaloyan Kostandinov (SK Cherno More – Bulgaria).