Cupa Corona – ediția a III-a

325

Începând de luni, în Sala de Sport a Școlii Gimnaziale nr 19 din Brașov, clubul CSM Corona Brașov și Primăria Municipiului Brașov organizează a treia ediție a Cupei Corona la scrimă. Câștigătorii primelor patru zile de concurs sunt următorii:

Sabie feminin – U11

1. Sara Dumitrescu (ACS Duel București); 2. Amalia Buruiană (Mușchetarul Iași); 3 – Elena Spătaru și Andreea Spătaru (ambele de la CSȘ 1 București); 5. Alexia Spiridon (CSM Corona Brașov); 6. Andreea Copoiu (CSȘ 1 București); 7. Ștefania Teanc (CSM Corona Brașov); 8. Anastasia Surugiu (Mușchetarul Iași).

Sabie feminin – U13

1. Adelina Butum (CSM Corona Brașov); 2. Alexia Militaru (CSTA București); 3 – Ana-Maria Olaru (CSȘ Slobozia) și Teona Ionoțiu (Dinamo); 5. Teodora Oargă (CSTA București); 6. Anastasia Fusea (Dinamo); 7. Teodora Dascălu (CSM Corona Brașov); 8. Maria Bădulescu (ACS Duel București).

Sabie feminin – U15

1. Adelina Butum (CSM Corona Brașov); 2. Teodora Oargă (CSTA București); 3 – Alexia Militaru (CSTA București) și Maria Bădulescu (ACS Duel București); 5. Andreea Păun (CSȘ Slobozia); 6. Teodora Neculau (Mușchetarul Iași); 7. Ștefania Cernica (CSȘ Slobozia); 8. Cezara Zaiț (Mușchetarul Iași).

Sabie masculin – U11

1. Luca Mărginean (CSM Corona Brașov); 2. Sebastian Căpățână (CSTA București); 3 – Eduard Vintilă și Călin Soare (ambii de la ACS Touche); 5. Michael Ene (CS Riposta); 6. Noah Manea (CSM Corona Brașov); 7. Ștefan Bobu (ACS Duel București); 8. Mihnea Năstase (ACS Touche).

Sabie masculin – U13

1. Alexandru Eva (Mușchetarul Iași); 2. Tudor Moise (CSM Corona Brașov); 3 – Albert Dinicu și Matei Dediu (ambii de la CSM Corona Brașov); 5. Cristian Gavrilă (CSM Slobozia); 6. Tudor Samoilă (CSM Corona Brașov); 7. Noah Manea (CSM Corona Brașov); 8. Sebastian Căpățână (CSTA București).

Sabie masculin – U15

1. Alexandru Eva (Mușchetarul Iași); 2. David Bâlc (CSM Slobozia); 3 – Andrei Popa și Laurențiu Pietroiu (ambii de la CSȘ Slobozia); 5. Paul Ionescu; 6. Eduard Dascăl; 7. Matei Dediu; 8. Tudor Moise (toți de la CSM Corona Brașov).

Floretă feminin – U9

1. Ingrid Matei (CSȘ Triumf); 2. Delia Marin (CSTA București); 3 – Ania Petcu (CSTA București) și Natalia Scafa (CSM Corona Brașov); 5. Ema Achimescu (Petrolul Ploiești); 6. Ana Oprea (CSTA București); 7. Dianca Donner (Petrolul Ploiești); 8. Maia Antoniu (CSȘ Triumf).

Floretă feminin – U11

1. Karina Liță (CSȘ Triumf); 2. Karina Tal (ACS Floreta Timișoara); 3 – Alexandra Adoch (ACS Floreta Timișoara) și Sophia Goga (ACS Spadasinii Argeșeni); 5. Delia Marin (CSTA București); 6. Ana Bolovăneanu (CSȘ Triumf); 7. Maia Marișescu (ACS Floreta Timișoara); 8. Sonia Lupașcu (CSM Corona Brașov).

Floretă feminin – U13

1. Enya Male (CSM Corona Brașov); 2. Miruna Husu (ACS Floreta Timișoara); 3 – Uliana Josan și Victoria Zaharova (ambele de la SS Chișinău – Moldova); 5. Ingrid Bikfalvi (ACS Floreta Timișoara); 6. Dalia Preda (CSȘ Triumf); 7. Alexandra Olaru (CSM Corona Brașov); 8. Sonia Tighinean (CSM Corona Brașov)

Floretă feminin – U15

1. Uliana Josan (SS Chișinău – Moldova); 2. Amalia Dumitru (CSTA București); 3 – Enya Male (CSM Corona Brașov) și Victoria Zaharova (SS Chișinău – Moldova); 5. Ege Avdjoglu (SCF Varna – Bulgaria); 6. Diana Virag (CS Satu Mare); 7. Alexandra Olaru (CSM Corona Brașov); 8. Dalia Preda (CSȘ Triumf).

Floretă masculin – U9

1. Filip Efros (ACS Floreta Timișoara); 2. Tudor Stănescu (CSȘ Triumf București); 3 – Matei Boier (CSM Corona Brașov) și Tudor Popescu (SC Aramis București); 5. Tudor Timaru (ACS Atlas Invictus); 6. Jonathan Tâmplaru (CS Rm. Vâlcea); 7. Erik Binder (CS Rm Vâlcea); 8. Matei Liță (CSȘ Triumf București).

Floretă masculin – U11

1. Felix Dogariu (ACS Floreta Timișoara); 2. Cristian Stoian (CSȘ Triumf); 3 – Alexandru Grecu (CSTA București) și Robert Ghețu (CSȘ Triumf); 5. Tudor Tomici (ACS Floreta Timișoara); 6. Andrei Știube (ACS Floreta Timișoara); 7. Toma Pandele (CSȘ Triumf); 8. Marin Vivek (CS Rm Vîlcea).

Floretă masculin – U13

1. Vladislav Băicean (SS Chișinău – Moldova); 2. Mihnea Petrache (ACS Floreta Timișoara); 3 – Georgi Mladenov și Nicolai Dimitrov (ambii de la SCF Varna – Bulgaria); 5. Felix Dogariu (ACS Floreta Timișoara); 6. Rareș Baciu (CSȘ Triumf); 7. Matei Campion (CSȘ Triumf); 8. Galen Stoianov (SCF Varna – Bulgaria).

Floretă masculin – U15

1. Ionuț Stoe (CSȘ Triumf București); 2. Vladislav Băicean (SS Chișinău – Moldova); 3 – Galen Stoianov (SCF Varna – Bulgaria) și Paul Cauni (ACS Floreta Timișoara); 5. Nicolas Pop (CS Satu Mare); 6. Matei Campion (CSȘ Triumf); 7. Marin Ștefan (CSTA București); 8. Rareș Baciu (CSȘ Triumf).

Astăzi și mâine se desfășoară întrecerile la spadă, atât la fete, cât și la băieți.